Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg kell ilyen esetben "védeni...

Meg kell ilyen esetben "védeni" a kutyát?

Figyelt kérdés
Tini kan kutyámat minap egy másik kan meghágta. Egyszer történt meg, utána békén hagyta. Kérdés, hogy ilyenkor mi az illem, szóljak a másik kutya gazdájának? Nem fog a kutya "csalódni" a falkavezérben, hogy az nem védi meg?

2013. aug. 28. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Én nem hagynám, hogy a kutyámat idegen kutyák ledominálják.
2013. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Először szólnék a kutya gazdájának, ha nem használ, magam venném kezelésbe az ügyet.
2013. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sippara ***** válasza:
89%
Én ilyenkor meglepő lendülettel egy rövid morgás kíséretében lekanyarítom az idegent az enyémről - kivéve, ha a másik gazdi magától tiltja a kutyáját, de erre nem szoktam egy másodpercnél több időt hagyni. Nehogy már a lekvár tegye el a nagymamát.
2013. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de mit csinálsz? Épp normálisan beszélgetsz a kutya gazdájával, nem mész oda is és ráncigálod le az ő kutyáját a tiédről. Illetve én egyszer leszedtem egyet a grabancánál fogva az enyémről,a gazdája és elküldött a sunyiba, sőt, itt gyakorin is jópáran, hogy majd a gazdi cselekszik...
2013. aug. 28. 15:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 3. válaszolóhoz. Hogy a francba hagyhattad egyáltalán?
2013. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amíg az én kutyám nem érzi kellemetlenül magát a szituációban addig csak a másik gazdáját kérem meg rá, hogy vessen véget az akciónak, de ha az enyémnek már sok, akkor magam lépek közbe. Ez az egyik kutyám esetében van így. A másik kutyám annyira domináns, hogy nála szinte soha nem mernek ilyesmivel próbálkozni. Aki mégis megteszi, az egy másodperc múlva a földre nyomva találja magát.
2013. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Elhangzott egy tiltás a másik a másik gazdi részéről, de nem tudom mennyire használt, abbahagyta, de ki tudja, hogy azért, mert rászólt. Illetve sokan nem tudják, hogy ez ledominálás, nem pedig "szerelmes" a kutya. Attól félek, hogy csalódik bennem a kutyám mint vezetőben, de nem akarok idegen emberekkel se összeveszni.

Legközelebb akkor előbb szólok a gazdinak...

2013. aug. 28. 15:21
 8/14 A kérdező kommentje:
Ötös...nyilván nem percekig néztem, pár másodperc volt az egész, mire közbeléptem volna, a másik gazdi tiltotta... azért jöttem fel kérdezni, mert ez így még nem fordult elő.
2013. aug. 28. 15:23
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Lehet a kutyád élvezi. Szomszédnak is homi volt a kutyája, több látogatója volt mint a szuka kutyánknak!

Nem volt olyan nap, hogy ne kapott volna lompost a fenekébe, meglátott 1 nagy testű kant már farolt is oda, nevelés kérdése az egész.

Másrészről az állatok a gazdikat is előszeretettel utánozzák, nem csak ebben, de agresszióban is. Olvass utána a kutya olyan mint a gyerek, homi szülőknél is nagyobb valószínűséggel lesz homi a nevelt gyerek, kutyáknál sincs másként.

2013. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sippara ***** válasza:
88%
"Épp normálisan beszélgetsz a kutya gazdájával, nem mész oda is és ráncigálod le az ő kutyáját a tiédről." - Dehogynem. Megadom azt az egy-két másodpercet, amennyi idő alatt én rászólnék a sajátomra, aztán cselekszem én, ha ő nem teszi. Ha elküld a sunyiba, hát egészségére. Nem haverkodni megyek le.
2013. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!