Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha a fajtatiszta...

Mi van akkor ha a fajtatiszta törzskönyvezett szukámat egy úgyszintén törzskönyvezett kannal fedeztetem akinek viszont nincs tenyész szemléje?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 15:16
1 2
 1/18 sippara ***** válasza:
100%
Addig, amíg ezzel a történettel az az egyetlen problémád, hogy a kannak nincs tenyészszemléje, addig ez sima natúr nyereségvágyból/butaságból elkövetett kutyagyártás (a.k.a. szaporítás), nem tenyésztés.
2013. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aha értem, szóval az a értelme, hogy ne szaporítás legyen.
2013. aug. 28. 15:20
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
a kiskutyák felülbélyegzett tk kapnak , hogy a szülő nem rendelkezik az előírt minősítéssel és szinte dupla áron kérheted le a tk-et!
2013. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne egy tenyészszemle, + minimum szűrések mind2 szülőnek. Nem azért mondjuk ezeket, mert kötözködni akarunk, hanem mert szeretjük a kutyákat és az lenne a jó ha nem rossz idegrendszerű, beteg kutyák születnének, hanem minél szebb, egészségesebb, jó kutyák. Ez pedig csak úgy teljesülhet, ha elviszed tenyészszemlére a másikat is, ahol megmondják, alkalmas - e tenyésztésre, és leszűreted, hogy biztosra tudd, egészséges kölykök fognak születni. Ez nem extra dolog, ez alap. És arról még nem is beszéltem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy össze illik a két kutya, ehhez pedig szakértelem kell. Inkább vedd fel a kapcsolatot a kutyád tenyésztőjével, ő tud adni jó tanácsokat, amennyiben szaporítótól vetted, akkor felejtsd el az egészet.
2013. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Az van, hogy azt hiszed, attól mert van törzskönyve, azonnal kölyköket kell gyártani. Nyereségvágyból elkövetett előre megfontolt kutyaszaporítás bűntette.
2013. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem akarom szaporítani, csak egy kérdés volt, hogyan lehet észrevenni, hogy a tk felülbélyegzett?
2013. aug. 28. 16:23
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Bazi nagy betükkel rá van írva,hogy A SZÜLŐ NEM RENDELKEZIK AZ ELŐÍRT MINŐSÍTÉSEKKEL!
2013. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Csak mert az én kutyám csehországból van, itt nagyon ritka, azért kérdem, hogy melyik részen vagy milyen címszó alatt.
2013. aug. 28. 19:24
 9/18 Akiteki ***** válasza:
Valóban, Csehország a világ másik vége, tuti hogy olyan ritka, hogy senki másnak nem jutna eszébe onnan kutyát hozni. Vagy nem érdemes, azért ritka.
2013. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom most miért gúnyolódsz kedves utolsó, én nem szaporítás céljából vettem az amúgy is színhibás kutyámat, hanem családi kutyának, csak érdekelt és ezért feltettem a kérdést. Igen valóban nagyon ritka ha nem hiszed az nem az én bajom, sajnálom. Másik pedig vizimentő kutya nem haszontalan nagyon barátságos , szeretetteljes kutya.
2013. aug. 28. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!