Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha a fajtatiszta...

Mi van akkor ha a fajtatiszta törzskönyvezett szukámat egy úgyszintén törzskönyvezett kannal fedeztetem akinek viszont nincs tenyész szemléje?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 15:16
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:

Ja, tehát még színhibás is. Na pl. ezért olyan ritka, és nem vesznek onnan kölyköt.

Miért gúnyolódom? Mert lassan kibújik a szög a zsákból.

A szuka színhibás, a kannak sincs tenyészszemléje, viszont tuti közel van és olcsó. A végén mindig ide lyukadunk ki.

2013. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
54%
Mitől színhibás a kutya. Kapott valamilyen minősítést valahol? Tenyészszemlére vitted? Nekem a színhiba jobban nem tetszik, mint a kannak, hogy nincs meg a tenyészszemléje. A kant meg vigyék el tenyészszemlére. Az a gazdának is jobb.
2013. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nincs szukám 1 kanom van, aki 5 hónapos kölyök kutya, csak érdeklődés képpen tettem fel, mert a szembe szomszéd kutyákkal foglalkozik, és nagyon sok van neki 1 évben azért. Hasán nem lehet folt, és folt van ott amúgy, fele áron vettem az eredeti ára 240 ezer Ft.
2013. aug. 28. 20:29
 14/18 A kérdező kommentje:
és nem kiállítási minőségű kutya, ezenkívól beltenyésztett a z enyém.
2013. aug. 28. 20:30
 15/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

Akkor miért nem ezt tetted fel kérdésnek is.

Ebben az esetben ha felnő, fogd a kutyádat munkára.Menj vele suliba és dolgozzatok.

2013. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Suliba most is viszem, nagyon okos, sok trükköt tud, milyen munkára gondolsz?
2013. aug. 28. 20:39
 17/18 anonim ***** válasza:
ez akkor gond, ha a kan szintén magyar tulajdonban van, mert igy nem felel meg a magyar tenyésztési szabályzatnak. ha pl. szerb a kan, ott nincs tenyészszemle, elég egy kitűnő kiállitási eredmény (még csak CAC sem kell hozzá) Ha egy magyar szukát akinek van tenyészszemléje , egy ilyen a példában szereplő kannal fedeztetnek, akkor a kiskutyáknak nem lesz bélyeg a törzskönyvén. Csak Magyarországon pecsételnek, van olyan ország ahol egyáltalán nem kapnak az ilyen kölykök törzskönyvet, van, ahol legalább 3 alom kell, mire egyáltalán kennelnevet kapsz, addig csak egy hivónév van a kutya törzskönyvére rávezetve. Szóval ahány ország, annyi szabályzat.
2013. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mivel a Német juhász az munka kutya, ha felnő komolyabban sportolhatsz vele ha akarsz. Fegyelmező, őrzővédő és nyomkövető munkára gondoltam.
2013. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!