Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell szállítani egy...

Hogyan kell szállítani egy kutyát kocsiban külföldre?

Figyelt kérdés

van útlevele, bevan oltva, volt is küldölfön már velünk, a hátsó ülésen aludt. de hallottam mostanság, hogy nem lehet csak úgy vinni mert ha megállítanak akkor megbüntetnek. most egy kisteherautoval fogunk menni és úgy hallottam, hogy hátra a puttony részbe kell tenni egy kutyát és ketrecbe amiben kényelmesen elfér... de nem lesz neki ott melege olyan hosszú úton? bírni fogja? (18 órás út).

köszönöm előre is


2013. aug. 29. 10:54
1 2
 1/15 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha van hátsó ülés, vegyetek neki biztonsági övet, és hámot. HA nincs akkor ketrecben kell megoldani...
2013. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Legálisan csak box-ban szállítható, mivel élőállat. Élőállat szállítására vonatkozó törvényt kell elolvasni.
2013. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nem tudom, hová mész, melyik országba. de ha van biztonsági öve, hámja, akkor egy rendőr se fog beszólni, az biztos. Nagyon sok helyen voltunk már a kutyával. Az, hogy legyen valamiféle rögzítése, az a kutya érdeke is, hogy egy fékezésnél ne repüljön le az ülésről. de tényleg nem nézik sehol.
2013. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Valletta ***** válasza:
Hivatalosan boxban kell szállítani, de a miénk mindig a hátsó ülésen vagy az előtt fekszik és sosem szóltak érte. Szerintem a biztonsági öv csak egy extra, nincs előírva sem az, hogy kötelező, sem az, hogy helyettesíti a boxot. Én nem szívesen tenném hátra, bár biztos kibírja, néhány óránként azért álljatok meg kiengedni kicsit. Vagy az anyósülés előtt nem fér el?
2013. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
a kutyának a box a legbiztonságosabb utazás szempontjából. Ugyis megálltok útközben, akkor megsétáltatod, megitatod, játszol vele egyet, és ki fogja birni.
2013. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: kisteherautód van? Próbáltál már úgy családdal, csomagokkal nyaralni menni, hogy a boxot is beraktad? Azért tartom hülyeségnek a boxot, mert akkor se a család, se a csomagok nem férnek be mellette. Ha biztonsági övet használok, a kutya mellé a hátsó ülésre még befér 1-2 családtag...
2013. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Akiteki ***** válasza:
51%

A kutyának is sokkal kényelmesebb egy boxban, ahol meg tud fordulni, helyezkedni, mint kikötve az üléshez. Nem lesz melegebb neki, mintha az üléshez rögzíted.

18 órán keresztül úgysem tud senki egy huzamban vezetni, többször meg fogtok állni. Olyankor sétáltok, iszik, eszik és mehet tovább az utazás. Ha nagyon unatkozik, szoktam venni egy marhanagy műcsontot és azzal elszórakozik.

Jó utat!

2013. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
ma 16:53 ne én legyek már a hibás, mert a libakergetődbe nem fér be a kutyabox!!! Kérdező nem azt irta, hogy lehet 8 gyerekkel meg egy kutyával nyaralni menni!!!!
2013. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as, te okos... Egy közepes kutyának való box sem fér be úgy egy autóba, hogy mellé bármi is beférjen. De mint mondom, szerencsére sehol nem kérnek boxot, soha, sehol, pedig 8 éve élek külföldön (Nyugat-Európában). Erről ennyit.
2013. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
azért mert te ugy szállitod, ugysem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről. Boxban a kutya pihen, tud forgolódni ha arról van szó, ráadásul bárhova is mentek, mindig a saját helyén tud aludni, ez nagy segitség neki idegenben.
2013. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!