Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi kell ahhoz hogy B kategóriá...

Mi kell ahhoz hogy B kategóriás jogosítvánnyal nemzetközibe (külföldre is) lehessen árut szállítani?

Figyelt kérdés

A GKI is vizsgához ügye C kategóriás jogosítvány kell.

Akinek B kategóriás jogosítványa van az hogyan szállíthat árut akár külföldön akár belföldön? milyen vizsgát kell még letennie ha egyáltalán kell valamit?Illetve erről a DAS-ról bisztosító vagy hogy mondjam erről mit gondoltok?


2011. ápr. 27. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
én ugy tudom hogy mivel a GKI az végülis az árufuvarozoi igy B hez is lehet kérni, mert ugye ha nem saját árut viszel csak akkor kell. a DAS-rol nekem csak rossz tapasztalataim vannak, egyszer voltam "rájuk szorulva" akkor se segitettek ugy ahogy kelett volna illetve nagyon lassuak. A lényeg hogy nem ajánlom öket.
2011. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. ápr. 29. 12:19
 3/6 Pingi88 válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne! Nekem van GKI-m teherautóból és buszból is!

A GKI lényegében belföldi és nemzetközi fuvarozási engedély!


Ha jól tudom a nemzetközihez külön vállalkozói kell a GKI-re hivatkozva! Ép ilyen problémám van nekem is, mert egy új fuvarcéghez kellene a nemzetközi fuvarozói vállalkozási igazolvány! Bár lövésem sincs, hogy mi az és persze, hogy ez mennyire fontos úgy, hogy 3,5 tonna alattival lenne a fuvar és nekem 3,5 tonna felettire, de megvan a nemzetközi jogosítvány (GKI)!

Normális vállalkozói amit az önkormányzatnál kell igényelni?

2011. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Ha jól tudom a nemzetközihez külön vállalkozói kell a GKI-re hivatkozva!" bocsi de ezzel nem értek egyet már a saját példámból kiindulva... ugyanis én is egy nemzetközis cégnél melozok és nem kell semmilyen vállalkozoi pedig van GKI-m és majdnem minden kategoriám.
2011. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de szerintem is elég a GKI ahhoz hogy árut vihess nemzetközibe nem kell hozzá vállalkozói engedély vagy mi..de arra még mindig nem tudtam rá jönni mi az aminek nem feltétele a C-s jogsi és belföldön meg akár külföldön is lehet B-vel árut vinni kisfurgonnal 3,5 T-ig vagy akármivel.Mer ügye a GKI-hoz feltétel a C-s jogsi, de mi az ami nem a GKI de ugyanugy árut vihetsz vele belföldön megkülföldön is és B-vel?!
2011. máj. 2. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:
1.hsz vok! "GKI az végülis az árufuvarozoi igy B hez is lehet kérni,"
2011. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!