Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Taste of the Wild vagy Acana?

Taste of the Wild vagy Acana?

Figyelt kérdés
Jelenleg e két márka között vacillálok. 5 hónapos, közepes méretű kölyökkutya etetéséről van szó. Acana mellett szól, hogy van benne izületvédő kondroitin és glüközamin, taste of the wild öszetételében erről nem találtam infót... abban is van valami, ami kell az izületeknek? vagy aki ezzel etet, ad mellé valamilyen izületvédőt? Ami viszont a totw javára billenti a mérleget, hogy alacsonyabb a fehérjetartalma, mint az Acanának... ahogy olvasom, sok kutyánál a magasabb fehérjetartalom hasmenést okoz... Tapasztalatok? Javaslatok?

2013. aug. 30. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon jó. Én etettem már Orijennel, Acanával, és nemrég kipróbáltuk a TOTW-t is. De aztán visszatértünk az Acanahoz, most azt kapja (Ranchlands)

Szerintem próbáld ki mindkettőt, egyikkel sem lőhetsz mellé:)

Figyeld, hogy melyik táp mellett milyen a széklete, melyik ízlik neki jobban, és akkor maradj annál. De mondom, mindkettő nagyon jó.

2013. aug. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem, ezt tesszük majd, megpróbáljuk mind a kettőt. Még egy kérdésem lenne. Ugye, váltáskor keverni kell a régi tápot az újjal.... ha az új esetleg nem feküdne neki, annak így is megmutatkozik a hatása? Milyen arányban keverjem a kettőt? Kb. hány napig érdemes tesztelni? Az előfordulhat, hogy az első napokban meghajtja a pocakját, de később jó lesz? Vagy ha már első alkalommal is hasmenést csinál, akkor hagyjam abba az új tápot?
2013. aug. 30. 08:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy huzamosabb ideig kell kapnia a tápot,hogy bármit észrevegyél rajta.Én azt ajánlom,hogy kezdetben vegyél kb. 1 hétre adagot,akkor látni fogod,hogy egyáltalán bírja-e azt a tápot.Ha nem megy a hasa és minden rendben,akkor vegyél még ugyanabból vagy 2-3 hétre elegendőt,de akár hónap is lehet,hogy egyáltalán láthasd rajta,hogyan épül be a szervezetébe.Ha ez elfogyott,és semmi "húú" nem történt,akkor vegyél a másikból szintén kb. 1 hétre elegendőt és kb. 1 hét alatt kellene átállni fokozatosan egyikből a másikra.

Azt te látod,hogy mennyit kell hozzákeverni,hogy kb 1 hét alatt meglegyen az átállás és a régi táp addigra fogyjon el.Ha azon a próbahéten az új táptól sincs baja,akkor szintén 2-3 hét,de akár 1 hónapig is kapjon azt,majd döntsd el,hogy melyik volta jobb.

2013. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm.
2013. aug. 30. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A két kutyámnál számos tápot kipróbáltuk, most az egyik Acanát másik Royal Canint kap.Elvileg az Acana-ban vannak olyan plusz vitaminok amik szükségesek a kutyáknak nap mint nap. Télen , és ősszel a hideg esős napok miatt nem árt ha Acanat kap, mert ilyenkor aztán a legfontosabb az egészséges táplálkozás, ilyenkor növesztik a bundát, nem beszélve , hogy a kevés nap miatt D-vitamin is kell..:) én csupán tapasztalatból ajánlom, de te döntesz, a másik tápról még nem olvastam így inkább csak elmondtam, mivel általában ezek nincsenek meg a többi ételben és pluszban kéne venni (már aki szeretné) a vitamint stb..:)
2013. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezek miatt a "pluszok" miatt kezdem az Acanával a tesztet. Aztán meglátjuk, mit szól majd hozzá a kicsike és jól tolerálja-e majd a szervezete. Csak még azt nem tudom, melyik fajtát vegyem. A Puppy & Juniort, vagy valamelyiket a gabonamentesek közül, amik elvileg minden életkorban adhatók... ha úgy nézem, hogy eddig bárányos kaját evett a kutyus, akkor a Grasslands lenne jó ezek közül.
2013. aug. 30. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát erre kíváncsi vagyok, nálunk bevállt:-) De számos másik jó táp van (ha esetleg nem válik be)
2013. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!