Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak a tenyésztők...

Miért csak a tenyésztők szaporíthatják a fajtiszta kutyáikat?

Figyelt kérdés
Ha van egy nem törzskönyveztetett, ám fajtiszta -értsd jól- német juhász, miért nem szaporíthatja egy nem tenyésztő, ha vannak ismeretei és a kellő óvintézkedéseket is megteszi?

2013. aug. 30. 13:12
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Látom már sokan elkezdtetek egyből lebaszni, pedig csak kérdeztem, de most ebbe inkább nem megyek bele.

1, nem mondtam, hogy ÉN értek hozzá, vagy NEKEM vannak ismereteim, de ha úgy döntenék, hogy a kutyámat pároztatom lesz segítségem elismert tenyésztőtől.

2, hallottam, vagyis inkább olvastam az interneten, hogy van arra lehetőség genetikai vizsgálattal hogy kimutassák, a kutya DNA-ben, hogy fajtatiszta. Törzskönyvet tudom, hogy nem kaphat, de így tudnám bizonyítani, hogy fajtatiszta. A kölyköket elajándékoznám, pénzem van rá.

3, bizonyított, hogy a szukának egészségügyileg jót tesz ha fial egyszer, ivartalanítás előtt.


Szóval rohadtul, nem akarok genetikai hibás korcsokat a menhelyre vagy az utcára küldeni, még ha páran meg vagytok győződve az ennek ellenkezőjéről.

2013. aug. 30. 13:36
 12/52 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kihagytam, hogy egyetlen almot szeretnék, utána ivartalanítanám a szukámat.
2013. aug. 30. 13:37
 13/52 sippara ***** válasza:
84%
Genetikai vizsgálathoz szükség van a kutya MINDKÉT szülőjére, amit az ellésről mondtál, az pedig akkora ökörség, mint ide Jeruzsálem.
2013. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 sippara ***** válasza:
90%
Mivel nyilvánvalóan le fogsz hülyézni, itt a MÁOK hivatalos szakmai állásfoglalása: [link]
2013. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
Akkor ezt elfelejtem, hogy jót tesz a kutyanak ha fial egyszer
2013. aug. 30. 13:43
 16/52 anonim ***** válasza:
96%
Baromira nem csak az a lényeg, hogy fajtatiszta legyen a kutya. Majd kérdezd meg erről az elismert tenyésztő ismerősödet, hogy megelégszik-e egy akármilyen fajtatiszta, vagy akár egy akármilyen TK-s kutya tenyésztésével, vagy odafigyel az egészségre, jellemre, küllemre, hogy javítsa vele a fajtát, ne csak úgy gyártsa a vakvilágba a fajtatiszta kölyköket, mert arra ugye bárki képes, nem az a nehéz a tenyésztésben.
2013. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
96%
Nem sokra mész a genetikai teszttel, még akkor se ha kimutatják, hogy fajtatiszta, hiszen a fajtatisztaságnak nem az a lényege, hogy elmondhassam a kutyámról, hogy fajtatiszta, hanem az, hogy ismerjem a felmenőit. A genetikai teszted erre alkalmatlan, egyedül a törzskönyvből derülnek ki a felmenők. A vérvonal ismerete nélkül pedig nincs tenyésztés. Az ismeretlen eredetű egyedek tenéysztésbe vonását csak nagyon ritka esetekben lehet megengedni, például amikor egy világháború után alig tudnak egy fajtából 30-40 élő egyedet összeszedni ahhoz, hogy újra kezdjék a tenyésztést. Na, ilyenkor szigorú szakmai felügyelet mellett lehet törzskönyv nélkül is csinálni, de ilyenkor is regisztrálják az összes egyedet és a leszármazottak a családfája tőlük indul.
2013. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
96%
Leb...tak??? És láss csodát, igazuk van...
2013. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Szóval a kutyát ivartalanítsam minél hamarabb, ezt tanácsoljátok ?
2013. aug. 30. 14:34
 20/52 anonim ***** válasza:
83%

magyarországon kb 2.000.000 kutya van ebből olyan 1.300.000szuka kb.

Ha egészségügyi okokból mindegyiket csak egyszer elletjük az az jelenti hogy 3hónap múlva ha csak 4fős almokkal számolok már 5.200.000kutya lesz. Amiből megint kb 3.000.000szuka az azt jelenti hogy egy év múlva már 12.000.000kutya lenne Ez két év múlva már 190.000.000-t jelentene kb..


de legyen egészséges a kutyád és csak egyszer szüljön..

2013. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!