Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak a tenyésztők...

Miért csak a tenyésztők szaporíthatják a fajtiszta kutyáikat?

Figyelt kérdés
Ha van egy nem törzskönyveztetett, ám fajtiszta -értsd jól- német juhász, miért nem szaporíthatja egy nem tenyésztő, ha vannak ismeretei és a kellő óvintézkedéseket is megteszi?

2013. aug. 30. 13:12
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Ja és ezek a génhibás kutyák, meg nem tudom még milyen hülyeségeket írtatok páran, akkora baromság, hogy csak nevetni tudok rajta. Szerintem azzal se vagy tisztába mi az a géhiba. Lehet én nem értek még ehhez, lehet pár szakszót se használtam jól, de lesz időm bőven ha eljutok addig, hogy lefial a kutyam, de attól páran elmehettek a halal f**ra ezzel az agresszív fröcsögésetekkel.
2013. aug. 30. 23:49
 42/52 anonim ***** válasza:
Persze hogy lesz időd ha elmész 4évre egyetermre állat tenyésztésre.. Vagy legalább egy okj-re ja hogy azt nem.. Ha nem érted hogy mit írunk akkor szaporítsad a szaros németjuhászaidat remélem egyet se tudsz eladni és a nyakadon rohadnak.. akkor mit csinálsz? jah egyszerü agyon ütöd.. gratgrat
2013. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
Általában a válaszolók nem írtak gusztustalan hangnemben. A Kérdező ezzel szemben elküldött kb. mindenkit a halál f....ra és folyamatosan támad csak azért mert sértődöttnek érzi magát. Javaslom, hogy olvasson sok-sok kutyás könyvet, cikket stb. és esetleg ellátogathatna a németjuhász fajtamentéshez is...bár attól még agya nem lesz...
2013. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
Amugy tényleg ez lesz agyonütöm őket jó ötlet! Csak először megkeresem a testvéreit és azokkal fogom pároztatni
2013. aug. 31. 12:26
 45/52 A kérdező kommentje:
Na hagyjuk inkabb ezt szerintem, megértem hogy páran csak tanácsot akartatok adni, de ha titeket akarnának így kioktatni lehet ti is felb***natok magatokat. Köszönöm azért a segítséget és fejezzük be. Abba biztosak lehettek, ha egyszer arra kerül a sor, jó dolguk lesz a kölyköknek, és több szaporulatot se akarok egynél. De még ez is kérdéses. Egyébként ő is örökbefogadott kutya, 15 percre lakok egy menhelytől jól tudom, hogy milyen kutyák élnek ott milyen körülmények között. Máskor ha kicsit türelmesebbek vagytok és nem egyből a leszidásával és a kioktatással kezditek, többet fogtok elérni ennél. Elhiszem, hogy értetek a kutyákhoz, jobban mint én vagy sokan mások. Megpróbálom megfogadni amit írtatok. Jó kutyázást!
2013. aug. 31. 12:41
 46/52 A kérdező kommentje:
2013. aug. 31. 12:43
 47/52 anonim ***** válasza:
0%
A törvény megszabja,hogy egy udvarban 2 db kutya tartható.ez felett ki kell váltani a tenyésztői engedélyt...Saját célokra szaporíthatod ahányszor csak akarod azt a kutyát amelyiknek nincs törzskönyve,viszont el nem adhatod,mert illegális...
2013. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedés képpen,de egy német juhász elég sok kölyköt ellik 10-15-t is akár , ennyi kölyöknek gazdát találni elég nehéz lesz még ha ingyen adod akkor is!

Mi van akkor ha sok kiskutya születik és mondjuk a felének sikerül gazdit találni a maradéknak nem,mit csinálsz velük? szerintem ezzel is számolj!

Meg mi az,hogy akkor csinálod meg ezt ha 100%,hogy az összes kölyöknek lesz gazdája,előre látsz,hogy hány kutya fog születni?


Ismerősöm is megszívta,egy életre szóló lecke volt neki.Van egy golden retriverje szép kutya (nem tk-s) aztán az ő ismerősei mondogatták,hogy ha szülne a kutya akkor szóljanak,mert nekik tőle kell kiskutya. Ha mindenkit össze számol 7 jelentkező volt a kiskutyákra.Ha kevesebb kölyök lett volna akkor a jelentkezők sorrendjébe adta volna a kölyköket.A kutyája megellett 9 kiskutyát.A 7 jelentkezőből 4 vissza mondta kb az utolsó pillanatokban,hogy mégse kell (pedig tudtak a vemheségről és a kicsikről is időben).Így a 9 kutyából 3nak biztos helye volt a maradék 6-nek nem.Eleinte 20 ért árulta a kölyköket így 2őt el is adott.Aztán a maradék 4 kutyus elérte a 3 hónapos kort,etetni oltani és chipeltetni kellett ugye őket (ebből a szempontból szerencsére mindent megkaptak a kölykök).

Akárhogy hírdette ingyen,meg SOS-be nem jelentkeztek a kölykökért.Egyik szomszédnak vmikor akkoriban pusztult el a kutyája és szerezni akartak egy másikat.Így egy kis kutya elkelt.3 még mindig maradt.A hírdetést nyomata ismim.Az anya kutyával együtt 4 kutyáról kellett gondoskodni.Idővel sikerült még egy kölyköt elpasszolni vmi 6-7 hónaposan.De 2 megmaradt utána őket el sem ajándékozta,mert megszerette őket.Szóval így kapásból 3 kutyája van.Nem volt így tervezve.

Mielőtt vki azzal jönne,hogy lebeszélhettem volna,megtettem nem 1x.Nem hallgatott rám.A gatyáját is kutyákra költötte.

Szóval ne legyél biztos abban,hogy majd az összes jelentkező 100% biztos hogy el is viszi a kutyákat.

Ismerősömnek is azt mondták,hogy nekik tuti biztosan kell egy ilyen kutya..Aztán tessék..Vmi miatt lemondták..


Szóval ha nem csak a betegségeket meg azt vesszük számon,hogy nem fajtatiszta a kutya aki ellik,hanem mivan akkor ha túl sok kölyök születik.Neked meg kevés a jelentkező.

2013. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Legutolsó próbálkozás...Csakis a fő kérdésedet átírom,hogy hátha egyértelmű lesz számodra a dolog.


Fő kérdésed:


"Miért csak a tenyésztők szaporíthatják a fajtiszta kutyáikat?"


Itt eltekintek attól,hogy még pontosan megfogalmazni sem tudtad.(A tenyésztő tenyészt,a "faj" a kutya maga,a "fajta" pedig a német juhász...tehát helyesen a kérdésed: Miért csak a tenyésztők tenyészthetik a fajtatiszta kutyáikat?)


Átírva,hogy megértsd:


"Miért csak egy képzett repülőgép pilóta vezethet egy repülőt?"


Erre a kérdésre,gondolom még te is azt a választ adnád,hogy mert a repülőgép pilóta EZT TANULTA ÉS ÉRT HOZZÁ.

Ugyanez a válasz,a te kérdésedre is.


A tenyésztő EZT TANULTA ÉS ÉRT HOZZÁ.

2013. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Először is a kutyát nem akartam tenyészteni, már leírtam párszor, egyszer akartam pároztatni -tehát a szaporítani itt nem volt helytelen, másrészt azt akartad ezzel mondani, hogy akkor csak a szakács főzhet és az autóversenyző vezethet autót?
2013. aug. 31. 21:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!