Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak a tenyésztők...

Miért csak a tenyésztők szaporíthatják a fajtiszta kutyáikat?

Figyelt kérdés
Ha van egy nem törzskönyveztetett, ám fajtiszta -értsd jól- német juhász, miért nem szaporíthatja egy nem tenyésztő, ha vannak ismeretei és a kellő óvintézkedéseket is megteszi?

2013. aug. 30. 13:12
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
96%
Te döntöd el, hogy ivartalaníttatod, vagy nem, de az egészsége szempontjából az a legjobb megoldás. Megelőzhetőek az ivarszervi betegségek.
2013. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
35%

ne kezdjük el az ivartalanítás előnyeit sorolni..


Nyomjuk ki a szemét és azzal megelőzhető sok szembetegség, meg vágjuk le a lábait is hogy nehogy lesántuljon... esetleg vegyük ki a szívét nehogy szívférges legyen, úgy is terjesztik már itthon is a szúnyogok...

2013. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ivartalanítsd, ha úgy érzed, nem tudod megelőzni a nem kívánt szaporulatot, vagy ha álvemhes szokott lenni a kutyád. Egyébként szerintem elég, ha egyszerűen csak vigyázol rá.
2013. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Oksala kösz a sok hasznos tanácsot ! Agysebészek nem lesztek páran az biztos.
2013. aug. 30. 15:17
 25/52 anonim ***** válasza:
61%
Jéé, Diesel az első, aki ivartalanítás kérdésben ugyanúgy gondolkodik, mint én:D Szerintem is fölösleges az ivartalanítás, HA és tényleg csak akkor, HA a kutyáidra maximálisan figyelni tudsz, ha a szuka tüzel, lehetőleg el van zárva valahova, a kan pedig nem tud kiszökni. De mivel sajnos sokan csak hiszik, hogy ez így van, ezért annyira én sem ellenezném a kötelező ivartalanítást, ha ez kéne a menhelyi kutyák számának csökkentése érdekében.
2013. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 Platypus ***** válasza:
97%
A felelős tenyésztéshez igazából nem a fajtatisztaság a fő szempont. Az csak egy eszköz. A lényeg az, hogy ismert vérvonalú, ismert tulajdonságokkal bíró állatokat szaporítsanak tovább, hogy az utód várhatóan olyan legyen, amilyennek lennie kell. Ehhez pedig feltétlenül szükséges, hogy ismert legyen az összes felmenő. Ezt pedig a törzskönyv garantálja. A fajtatisztaság azért fontos, mert így nem kerülnek be kiszámíthatatlan új tulajdonságok a fajtába. A lényeg, hogy a felmenők ismerete nélkül semmiféle tudatos párválasztás nem lehetséges, ahogy esik, úgy puffan a dolog. Innentől meg nem érdemes tenyésztésnek nevezni a dolgot. Tök mindegy, mennyire ásod bele magad a szakirodalomba, a kutyád felmenőinek ismerete elengedhetetlen, már csak a beltenyésztés elkerülése miatt is.
2013. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is ivarosak a kutyáim... De attól még tény, hogy a magyarországi gondolkodásmód miatt igenis az ivartalanítást ajánlom... Néhány embernek se ártana kishazánkban, nemhogy a kutyáiknak...

21. voltam

2013. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
96%

A tenyésztők nem szaporítják,hanem TENYÉSZTIK a fajtatiszta kutyákat.A szaporítás más.

Senkinek nem kellő német juhásszal tele van minden sintértelep,belefulladnak a fajtamentők.

Teljesen felesleges egy bizonytalan hátterű,nem eü.szűrt szülőktől legyártott újabb alom.

2013. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Na mindegy ha lesznek kölykök, ha pénzt akartok adni értük akkor se fogtok kapni. Az biztos, hogy párótoknak a sintértelepen lenne a helye.
2013. aug. 30. 18:59
 30/52 A kérdező kommentje:
Egyébként az ivartalanítást még meggondolom, sétáltatásnál ha tüzel, lehet biztonságosabb egy ivartalanított kutya. Csak félek, hogy változna a személyisége is, másrészt kicsit idegenkedek is ezektől a fajta beavatkozásoktól...
2013. aug. 30. 19:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!