Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak a tenyésztők...

Miért csak a tenyésztők szaporíthatják a fajtiszta kutyáikat?

Figyelt kérdés
Ha van egy nem törzskönyveztetett, ám fajtiszta -értsd jól- német juhász, miért nem szaporíthatja egy nem tenyésztő, ha vannak ismeretei és a kellő óvintézkedéseket is megteszi?

2013. aug. 30. 13:12
1 2 3 4 5 6
 31/52 sippara ***** válasza:
89%

Két kérdés:

1.) Miért akarna bárki pénzt adni nj jellegű keverékekért, amikor a sintértelepeken, menhelyeken a szó szoros értelmében minden második kutya ilyen?


2.) Miért változna meg egy állat személyisége az ivarszervei eltávolításától?

2013. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
0%
Például azért,mert nem termelődnek bizonyos hormonok.
2013. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 sippara ***** válasza:
73%

Előbb utánanéz, aztán nem beszél hülyeséget :)


[link]


"Effect on General Temperament


Many pet owners are concerned that a neutered pet will lose its vitality. Basic temperament and intelligence are not altered by neutering. In fact, many undesirable qualities under hormonal influence may resolve after surgery.


Your pet will not become less affectionate or playful, nor will it resent you. You will not deprive your pet of any essential experiences. You will, however, be acting as a responsible, informed, and loving pet owner."


...és egy fokkal komolyabb tanulmány: [link]


"It has been found (O’Farrell and Peachey, 1990; and also discussed in Hart and Eckstein, 1997) that the only two behaviors affected by spaying of female dogs was “aggressive dominance” toward guardians and indiscriminate eating."

2013. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Külföldiül nem tudok,ezért a lényeget leírnád?
2013. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

Értem, nekem eddig csak macskával volt tapasztalatom és azok megváltoztak kicsit a műtét után.

Egyébként meg aki feltette a kérdéseket, már írtam korábban is hogy ajándékba adnám a kölyköket. Gazdát is még kerítenék a kicsiknek mielőtt megszületnek...

2013. aug. 30. 20:41
 36/52 A kérdező kommentje:

Egyébként meg pont amit idéztél tanulmányt, igazolja hogy nem mondtam hülyeséget.

" In fact, many undesirable qualities under hormonal influence may resolve after surgery. "

2013. aug. 30. 20:42
 37/52 sippara ***** válasza:

"In fact, many undesirable qualities under hormonal influence may resolve after surgery."

Igazából több hormonok által befolyásolt nem kívánatos tulajdonság eltűnhet a műtét után. - késő is van, a fejem is fáj, szóval a fordítás elég gagyi, de attól még proper, nem értem, mi ezzel a probléma? Nagyjából ugyanilyen jelentéssel bíró mondatot is idéztem az előző hozzászólásomban ("It has been found (O’Farrell and Peachey, 1990; and also discussed in Hart and Eckstein, 1997) that the only two behaviors affected by spaying of female dogs was “aggressive dominance” toward guardians and indiscriminate eating."), mindkettő arra utal, hogy az - esetlegesen már meglévő - "szexuális" indokból fakadó agresszió csökkenhet a kutya ivartalanítása után. Egyébként a két linkelt tanulmány közül az egyik ki is emeli, hogy az egyik ivarszervek által termelt hormon CSAK a tüzelés alatt van jelen, és a másik is kiürül legkésőbb mintegy két hónappal a tüzelés után (nem nevesítem a hormonokat, mert nem akarok hülyeséget írni, visszakeresni meg már bevallom, lusta vagyok, most értünk haza sétából :)). Tehát a szuka kb. annyira változik meg, amennyire tüzelések között.

2013. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Ivartalanítsd a kutyádat. És nem sértésből írom de ha annyira kiskutyázni szeretnél menj el a legközelebbi menhelyre és fogadj be egy alom kölyökkutyát. Hol laksz?Biztos tudok ajánlani menhelyet.
2013. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
Ja értem, kicsit melléfordítottam akkor
2013. aug. 30. 23:40
 40/52 A kérdező kommentje:
Nem magamnak kellenek a kutyák, egyszerűen érdekel az egész szülés meg utána a kölykök nevelgetése. Lenne rá időm és pénzem is, de csak akkor fogok belemenni ha 100% biztos leszek benne, hogy a kölyköknek lesz gazdája.
2013. aug. 30. 23:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!