Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi sétát igényel egy kutya?

Mennyi sétát igényel egy kutya?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha a kertben előzetesen már mind fizikailag (Cerberos kutyaiskola által ajánlott játékokkal), mind szellemileg (trükkökkel, klikkerezéssel) le lett fárasztva, ergo a séta csak a "levegőváltozás", más ingerekkel való találkozás miatt kell?

2013. aug. 30. 14:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és abban az esetben, ha van (kutya)társa is a kertben.
2013. aug. 30. 14:45
 2/9 anonim ***** válasza:

nagytestű kutya esetében napi két-három séta kell. Egy lehet belőle mondjuk félórás, a második lehet egy bő másfél óra, a harmadik meg ha esetleg kerékpárral, vagy kutyákkal játszik, lehet egy óra is.

Közepes testűeknél, terriereknél majdnem hogy ugyanannyit mint a nagytestűek igényelnek.

Kis tacskó meg ilyeneknek elég napi két séta egy egyórás, és egy bő 45 perces. Ha mellette mindezeket megcsinálod amiket javasolt a Cerberos. De ettől több séta is jó, sőt...

2013. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az enyémek tökéletesen elégedettek a napi egy sétával, úgy hogy délután edzünk kicsit. Persze kertesház... Az az egy séta olyan másfél-két óra.

Nagy ritkán ha nem tudok aludni akkor kiviszem őket reggel is de ez ilyen havonta egyszer.. kb

2013. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kerti, lemozgatott kutyának elég napi egy kirándulós, 1 órás séta.
2013. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sok függ a kutya energiaszintjétől. nálunk pl. viszonylag elvan sima sétákkal, kutyás találkozással és némi szellemi fárasztással. de csak x ideig. neki valójában a "keményebb" fizikai edzések azok amik érnek is valamit. a többinél huzamosabb ideig egy idő után már "bekattan" szemtelen lesz a túl sok energiától. ennek ellenére én nem csak lefárasztani akarom a kutyát, szóval vegyesen van hogy más kutyákkal találkozik, van hogy barangolunk itt-ott, éppen a más ingerek miatt. szerintem ha csak edzenék vele akkor is egy kicsit megkattanna, mert szüksége van a változatosságra és a fajtársakkal való kontaktra is.
2013. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azt akartam írni, hogy minimum 1 órás séta, kedvtől és időtől függően.
2013. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Azért napi legalább 1,5 óra séta póráz nélkül, kutyás haverokkal ajánlott sztem :)


Az én kutyám akkor is el lenne, ha nem sétáltatnám, csak két-három naponta egyszer. Már nekem kell inkább a séta :)

Kétszer sétál, reggel-este. Van benne gyakorlás, frisbee, bringa mellett kocogás, labdázás, úszás, kutyákkal ismerkedés, szaglászás, mikor-mi...naponta olyan 3 órát vagyunk kint általában.

Plusz vacsi előtt 5-15 perc klikkeres gyakorlás

2013. aug. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyáron elég volt a napi foglalkozás (trükktanulás, labdázás, kötelezés) mellett az 1-1,5 óra úszós, bandázós futkározós séta.

Most általában napi 2-3 van, de suliidőben valószínűleg 2 lesz. Reggel egy fél órás, este meg egy hosszabb 1-1,5 óra. Kétszer egy héten meg vagy extra bandázás vagy extra kirándulás van, vagy éppen kutyasuli, azért ott is fárad rendesen. Kerti kutya, viszonylag nagy mozgásigénnyel, de direkt nyugisabb kölyköt hoztunk el. Most kezdte el aktívan őrizni a házat, ezért reggel még elég álmos, du. 5 körül kezd el felébredni. :)

2013. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy sok függ az intenzitástól is! Lehet egy fél órás séta fél óra szaglászás, de fél óra úszás meg szaladgálás egy másik kutyával is.
2013. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!