Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itthon tanítanám, de hogyan?

Itthon tanítanám, de hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos(múlt) kis keverék szuka kutyink.Kutyaiskoplába nem tudom vinni,anyagi,és időhiány miatt.Én szeretném néhány dologrra megtanítani.Hogyan kell?mit tegyek.Tapasztalattal rendelkezők írjanak,kérem!Köszi:))

2013. jan. 7. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia. Trükköket akarsz neki tanítani?

mert a kutyasuliban nem igazán foglalkoznak trükkökkel(a legtöbb kutyasuliban) inkább szocializáció, illetve agility, öv, meg hasonló, attól függ, hogy melyiket keresed fel.

Trükkökre meg tudnám ajánlani a 101 kutyatrükk című könyvet, nagyon hasznos dolgok vannak benne, könnyen értelmezhető, és képekkel is illusztrálva vannak a trükkök. internetről is letölthető, csak akkor a gépen fogod tudni olvasni(hacsak ki nem nyomtatod)

2013. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szabadon szeretném tartani,enm láncon,mert kertes házunk van.De szeretném hogyha jön valaki,akkor pld.ha kérem hogy ül és marad akkor ott maradna amíg be nem engedem a házba ai illetőt.Ilyen dolgokra.Csak egy-két alap hogy jó viselkedésű legyen,és szófogadó.Még kis kanász:))Kis igazi vacak,cipőt szétszedő macskát nyúzó kutyus,de azért kell nevelni gondolom.Ne legyen túl önfejű.
2013. jan. 7. 15:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Amit te akarsz az nem tanítás, hanem nevelés. Nagyon ajánlom a Fennel könyveket. Olvasd el őket, sok mindenben fog segíteni.

És 4 hónapos kölyköt ne tartsatok láncon semmiképp! Mellettetek van a helye a lakásban legalább fél éves koráig!

Egyébként mennyit foglalkozol vele? Mennyit viszed városba, más kutyák közé?

2013. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Volt gy másik kutyusunk,őt két napja vesztettük el sajnos beteg lett,és nem lehetett megmenteni:((.Előtte csak vele érintkezet mint kutyával.Igazat megvallva keveset.Most a kétéves kisfiammal vagyok itthon,és 8 hetes kismama vagyok.Nem tudom hogy oldjam meg ezt a dolgot.De nem szeretném elhanyagolni.Sokat megyek ki hozzá,de tudom ez nem elég!Mit tegyek?
2013. jan. 7. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne, ha beengednéd a lakásba. Úgy ha passzívan is, de kommunikáltok, foglalkoztok vele.
2013. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor fürdessük meg meg ilyesmi?Alomra hogy szokassam?Eddig minden oltást megkapott,és féregtelenítve van.Nem lesz gond a kisfiú nem kap el valamit?
2013. jan. 7. 15:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Sétáltatni mindenféleképpen kellene, mert az udvaron nem érik új ingerek, ez nem jó neki.

Vagy vigye a párod, vagy valahogy mindenképpen oldjátok meg, legalább azt hogy szép nyugodtan megtanuljon sétálni. Ha ez sikerül megtanítani neki, akkor a babakocsit tologatva is tudtok már menni, így nem lesz akadály. :)

Csak mindenképpen oldjátok meg, hogy naponta minimum 1x, de inkább 2x sétáljon. Fontos neki, hogy találkozzon más kutyákkal is. Ha ezt most elhanyagoljátok, később egy rosszul szocializál kerítésnél csaholó kutya lesz belőle, akit soha ki sem lehet engedni, nem lehet vele csinálni semmi közös programot, mint pl kirándulás.

2013. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne alomra szoktasd, hanem szobatisztaságra.
2013. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Igen az előző kutyus nagyon jó és szerethető volt,de őt sem lehetett sétáltatni.És szedte szét a kerítést,folyton szökött a lányokhoz:))De nagyon jó természete volt:))
2013. jan. 7. 15:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag már nincs olyan betegség ami kutyáról emberre terjed. Nem fog elkapni semmit a kisfiú.


Ha koszos, akkor kellhet a fürdés, de ilyenkor nagyon kell figyelni, hogy alaposan megszáradjon a melegben, nehogy megfázzon! A szobatisztaságot pár nap alatt megtanulják ilyen fiatalon. Mindig, mikor el akarja végezni a dolgát erélyesen rá kell szólni és kirakni a kertbe. Ha pont rajtakapod a lakásban, akkor nyugodtan megszidhatod kicsit de utólag sosem szabad büntetni! Ha kint végzi el a dolgát, akkor mehet dicséret, jutalom érte. Alomra nem érdemes szoktatni, sokkal nehezebb és lassabb is.


[link]

2013. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!