Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát tényleg egy hétre...

Egy kutyát tényleg egy hétre ki kell közösíteni, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, még nem próbáltam, csak olvastam. Például, ha odakap a gazdájához, vagy megharapja, akkor egy hétig zárjuk ki a "falkából", tehát ne simogassuk, ne beszéljünk hozzá, hanem nézzük levegőnek. Ami lehet, hogy hasznos, de egy hétig? Nem sok idő az egy kicsit? Mire letelt a bünti, én is elfelejtem, hogy egyáltalán miért zártam ki :D Szóval tényleg kell ez az egész egy hétig? Nem elég egy nap mondjuk?

Mert olyan volt nálunk is, hogy rosszat csinált, és estére nem engedtük be, de akkor ezek szerint egy hétig kellett volna?



2013. aug. 31. 20:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:02

Van neked egyáltalán kutyád?

Nagyon sarkalatosan veszed a dolgokat. Miért kellene azonnal elaltatni egy kutyát, ha a rossz nevelés miatt netán odakap a gazdájának? Ha egy kutya netán valamiért harapott, akkor a te olvasatodban már az következne, hogy kiront az utcára és megcsócsálja az összes arra járó gyereket?

Érdekes ismereteid vannak a kutyáról.

2013. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

6! Ha egy kutya oda kap, akkor ott valamit elcsesztek. Most akkor a gazdi hibájáért bűnhődjön egy kutya?


Mi akkor zártuk ki a fürdőbe, mikor nagyon ugatott egész este. Pedig senki nem járt arra. Fogalmam sincs miért ugatott. Emeleten lakunk, és az erkély nyitva volt, különben megfulladtunk volna. Hiába hívtuk be mindig, mikor lefeküdtünk újra kiment és ugatott, és nem akartunk, hogy a szomszédok se tudjanak aludni, vagy hogy följöjjenek szólni és kizártuk az előszobába. Reggel mikor anyu kelt, ő beengedte.


Különben így szólt a szöveg:

" A kizárás ideje nagyon változó lehet a probléma fajtájától és mélységétől függően. Agresszió esetén minimum 1 hetes időtartammal kell számolnunk,....."

[link]

2013. aug. 31. 21:33
 13/29 anonim ***** válasza:

Nekünk is ezt javasolták öntörvényű.extra domináns kamasz bullterrierünk észre térítésére.

1 napig bírtam.Jött utánam(ez a fajta betegesen ragaszkodik a gazdájához)és nézett rám a gomb szemeivel,hogy most ugyan mi a frász bajom van vele?Pocaksimit is kért,hízelgett.Elröhögtem magam és hagytam az egészet.Nem kellett volna.Engem pont hülyére vesz azóta(is),csak a férjem a tekintély.

2013. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
33%

37%-ban hasznos a válaszom? :)

Hát akkor olvassatok utána, odacsapni a kutyának nembűn,főleg amiatt, hogy megharapja a gazdáját..Neked kell lenni a falkavezérnek akkor biztos nem harap meg.. jó tudom ezt a kategóriát olyan nők olvassák akik cipőt adnak a kutyára, hogy ne legyen latyakos a lábuk meg többször viszik fodrászhoz mint amúgy ők járnak, nade.. Ők ugye nem csapnának oda a kutyának mi? És most nem verésről van szó, hanem olyanról ami nem is fáj nekik csak példaértékű.. Ha a kutyára ráhagyják, hogy megharapja a gazdiját akkor az később is meg fogja, mert nem tekint falkavezérnek. Ezt egy kutyába bele kell nevelni, és ha nem sikerül (jele hogy megharap) akkor bizony oda kell csapni, hogy érezze ki a főnök.. Le lehet szavazni de ez akkor is így van, kérdezzetek meg akárkit kutyaszakértőket stb.. Nem egy olyanról hallani, hogy a kutya szétszedte a családot csakmert megzavarták táplálkozás közbe....

2013. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Kérdező! Arra nem gondoltatok, hogy egy sünit ugat meg? Elég gyakori jelenség, hogy a kutya ugat egész éjjel holott sehol semmi, és akkor ha jobban körülnéz az ember hát mégis ott lapul egy süni amit a kutya ugat.. Aki amúgy befosik a kutyaugatástól és mint 1 kő ottmarad.. El kell kergetni a sünt és kész, nem a kutyát büntetni aki amúgy tette a dolgát.. Szerencsétlen kutya..
2013. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 csizia ***** válasza:
0%
Ja, gondoltam, hogy egyből rámtámad valaki. Először is csak kérdeztem. De támadott már meg kutya gyereket... Meg néztem dokumentumfilmet amcsiba a menhejen az volt a teszt hogy műkézzeel hozzányúltak evés közben azt ha odaharapott bizony elaltatták. Félreértések elkerülése végett olyan kutyáról beszélek ami képes végezni egy emberrel vagy súlyosan megsebesíteni, nem tacskóról. Engem támadott már meg kiskoromban kutya aztán kb 2 méterre előttem megállt. De nem kívánom egy gyereknek se azt a félelmet amit akkor éreztem amikor rohant felém egy olyan állat ami csettintésre tudna végezni velem.
2013. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Oké, én aláírom, hogy nem a legjobb módszer volt, én ilyet nem is mondtam. Viszont azért ne állíts be egy állatkínzónak, mert eleve kint van a fekhelye, szóval ha hiszed ha nem, olyan embertelen körülmények nem uralkodnak az előszobámban. Biztos lett volna más megoldás, nekem hirtelen nem jutott más az eszembe...
2013. aug. 31. 22:05
 18/29 csizia ***** válasza:
0%
Mellesleg ezt nem én találtam ki.. :) De szerintem nagyobb agyhalott az aki emberek elaltatásáról beszél mint az aki az állatokéról. Amúgy van kutyám, jól tartom van neki nagy kert viszem futni, jóba vagyok vele pedig elég domináns. Rottweiler keverék. De ha megharpna könnyes búcsút intejnék neki mert az minimum kéztörés vagy valami súlyos 8 napon túl gyógyuló dolog lenne. Persze ez meg sem fordul a fejébe. Jóba vagyunk. Elaltatni nem altatnám el még akkor se ha megharpna csak más gazdit keresnék neki, aki esetleg tudja kezelni. Ha odakapna azt természetesen megbocsájtanám neki mert szeretem. De nehogy már egy kutya legyen a házba a góré.
2013. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 csizia ***** válasza:
55%
Ja és soha egy újjal se nyúltam hozzá. Szerintem nagyobb gáz egy kutyát büntetni meg "terrorban" tartani mint elaltatni. Ha nem tudod kezelni a kutyádat akkor az vagy neked vagy az állatnak szenvedés. De inkább mindkettőtöknek.
2013. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Az amerikai műkezes dolog egy szemenszedett baromság.Évente 9 millió(!!!)felesleges kutyát ölnek le annak ellenére,hogy ott állítólag fejlett az állatvédelem.Na most még ezek is tudják,hogy a műkezes baromkodásra a kutyák jó része odakapással,harapással reagál,ez jó ok nekik kimagyarázni,miért ítélik halálra az adott állatot.

Először is a kutya ki lett rángatva a környezetéből.Idegen helyen,kennelbe zárva van már hosszabb ideje,amitől még a tök nyugodt kutyák egy jelentős részénél megtörténik a viselkedésváltozás.Kiszedik a kennelből,ahol már hellyel-közzel biztonságban érzi magát,megint egy idegen hely,majd jön a műkezes bohóckodás.

Elárulom,hogy a családban élő,életükben problémát nem okozó kutyák jó része elbukna egy ilyen teszten hasonló körülmények között.

2013. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!