Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát tényleg egy hétre...

Egy kutyát tényleg egy hétre ki kell közösíteni, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, még nem próbáltam, csak olvastam. Például, ha odakap a gazdájához, vagy megharapja, akkor egy hétig zárjuk ki a "falkából", tehát ne simogassuk, ne beszéljünk hozzá, hanem nézzük levegőnek. Ami lehet, hogy hasznos, de egy hétig? Nem sok idő az egy kicsit? Mire letelt a bünti, én is elfelejtem, hogy egyáltalán miért zártam ki :D Szóval tényleg kell ez az egész egy hétig? Nem elég egy nap mondjuk?

Mert olyan volt nálunk is, hogy rosszat csinált, és estére nem engedtük be, de akkor ezek szerint egy hétig kellett volna?



2013. aug. 31. 20:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%
A kizárás az, amit ignorálásnak is nevezünk, igaz? Annak pedig megvan a maga helye, mégpedig akkor, ha figyelemfelkeltésből rosszalkodik vagy csinál valamit. Nyilván nem egy hétről van szó ilyenkor. Addig tart, míg rá nem jön, hogy nálam ugyan ezzel nem ér el semmit. Akkor elmegy, lefekszik, mittomén, néhány perc múlva pedig magamhoz hívom. Ennyi. Sose harapott még meg, de akkor se így reagálnék. Én még nem hallottam olyanról, hogy az egyik domináns egyednek odakap a másik, és akkor emez elsétál, mint ha mi se történt volna, mert büntiből épp ignorálja... Bár javítsatok ki, ha ti tudtok ilyenről. Akkor szokták ignorálni a falkavezért, ha le akarják váltani, nem pedig mikor harapásról van szó.
2013. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Illetve persze a harapás is azt jelenti, hogy ne pofázz, na, de talán értitek, mire gondolok. (Előző vagyok)
2013. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Te mondd, elolvastad azt a cikket, vagy csak a címszavakat? A FALKÁBÓL zárod ki, nem a szobából, meg nem a házból... Le van írva részletesen, hogy hogyan kell csinálni, és semmiféle fizikai elkülönítésről nincs szó. Olvasd el rendesen, ha érdekel...
2013. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

ma 21:45

Ahhoz, hogy egy kutya odáig eljusson, hogy valóban beleharapjon a gazdájába, ahhoz igen sok munka kell a gazda részéről. Mármint így elrontani egy kutyát. A kutyának az ember az ISTEN. Az, akihez tartozni akar. Akit minden porcikájával figyel, követ. Aki képes az ember által felállított szabályokat betartani,megtanulni, mert a gazdájának az az elvárása.Ha egy kutya eljut addig, hogy harapjon egyet a gazdájába, ott nagyon el lett rontva valami.

És ez felnőtt kutyáról szól. Mert kölyök még nem HARAP, hanem kutya módra játszik. És ott kezdődik a NEVELÉS, hogy megtanítani a kölyöknek haraphat, vagy sem. Ha sikerül, akkor nincs szükség semmiféle odacsapásra, sem böködésre később.

2013. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Mellesleg a verés annyit is érne, mint halottnak a csók. A kutyáknak sokkal nagyobb a fájdalomküszöbük. Egy olyan maflást, amitől te hanyatt esnél, azt megérzik, de az ilyen "ejnye benye ingyom bingyom kis seggrepacsit" meg se érzik, vagy játéknak fogják fel, apró kis "csipkodásnak".
2013. aug. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

Igen hanyagolni kell,és attól is függ, hogy mi az a rossz amit csinált.

Az is baj, hogy nagyon sokan amikor a kutya kölyök még és rosszat tesz akkor nevetnek rajta, nem veszik komolyan ráhagyják azt, hogy a kutya rosszat tett. Ezt még a kölyök kutya is látja és azt hiszi az a jó mert a gazdinak tetszik.

Egyszer a kölyökből felnőtt lesz és a kutya által hitt vicces dolgoknak már a gazdi nem örül. Ekkor szoktak kezdődni a bajok. Igenis a gazda elfelejti azt, hogy ennek a rossznak örült akkor mikor a kutya még kicsi volt.

Aztán kétségbeesve írogatnak ide meg oda, hogy hogyan lehet ezeket a rossz szokásokat orvosolni. Hiszen ők jól nevelték a kutyát és éppen csak magától lett rossz.

2013. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 ödi2 ***** válasza:
100%

Teljesen tájékozatlan pár gazdi, ebben a témában is...

NEM kizárod, vagy hanyagolod a kutyát, hanem megvonsz tőle a a KOMMUNIKÁCIÓ minden formáját és kihagyod az együtt való játékokat. Etetés, séta, minden megszokott módon történjen és séta mellett kell is kontrollálni, de szavak és minden kommunikáció nélkül. Ha nem húz mondjuk a kontrollálás után, akkor sem dicsérünk, csak tudomásul vesszük és megyünk tovább, hiszen ez a természetes sétakor, hogy nem húz...

Etetéskor hierarchia ugyanúgy betartva, de nincs szóval megerősítés, csak ha amúgy parancsra eszik, mint mondjuk az én kutyám is. De ezeken kívül minden mást be kell szüntetni maximum egy enyhe eltolás ha eléd áll mondjuk, de nincs rendre utasítás, helyre küldés, semmi! Észre fogod venni, hogy egy idő után felhagy minden próbálkozással, viszont követni fogja minden mozdulatod és várja az alkalmat a bizonyításra. A büntiből való kivétel, legegyszerűbben séta közben lehet, mikor újra szóval is irányítod, kevésbé pörgős játékot játszol vele és mire hazaértek, helyre áll a rend. Következetesnek és kitartónak kell lenni, ez a lehető legnagyobb büntetés, de jól használva a legeredményesebb is. Javaslom mindenkinek, hogy alaposan olvasson és nézzen utána, mielőtt véleményt formál vagy kipróbálja...

2013. szept. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék, mikor én szó szerint zártam ki, akkor nem ezt a falkából kizárást csináltam. Egyszerűen csak olyan helyet kerestem, ahol nincs ablak. 3 terasz van, és mindegyiken ugatott. Legelőször anyunál volt kint a hálóban, már épp hogy elaludtunk, és nekikezd az ugatásnak. Hiába hívtuk be, lefeküdt és öt perc után megint rákezdett. Akkor anyu nem engedte be a hálóba, csak a nappaliba és az én szobámba tudott menni. Nappaliban ugyan ezt csinálta, áthívtam hozzám, kitalálhatjátok, hogy mi volt. Ezért esett végül a döntés az előszobára. Illetve az ablakot kinyitottam neki, hogy ne legyen olyan meleg, de erkély nincs és nem tudott kimenni. Nem tudom miért csinálta és nem is nagyon érdekel már, mert szerencsére több ilyen azóta nem volt.

Igen akumi, elolvastam a cikket többször is, és érzem a kettő közt a különbséget. Épp ezért írtam, hogy ez a kizárás nem az a kizárás volt.

2013. szept. 1. 10:07
 29/29 anonim ***** válasza:

"Mert olyan volt nálunk is, hogy rosszat csinált, és estére nem engedtük be, de akkor ezek szerint egy hétig kellett volna?"

Ebből gondoltam, hogy félreérthetted.

2013. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!