Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan helyen is jelölget,...

Olyan helyen is jelölget, ahol nem kéne. Mit cisnáljak vele?

Figyelt kérdés

3-4 éves közepes termetű ivaros kan, van egy kislány társa is. A garázsban alhatnak, van ott nekik kutyaház is. De kb. 1 hete, lepisálja bent a falat, a székeket, a biciklit, a saját háza falát. Nagyon idegesítő már... Ha észreveszem, és odahívom, hogy "mégis mi ez" és próbálom megszidni, akkor oda se jön, hanem sunnyogva eloldalog...

Ivartalanítás is szóba jöhet, de ez ha berögzült viselkedés, nem fogja megoldani. Betegség jele lehet? Esetleg nem tekint teljesen falkavezérnek?


2013. szept. 1. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
mivel ivaros, ez nála ösztön.szerintem ivartalanítsd.meg fog szünni.
2013. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyúrjatok a falkavezérségre és ivartalanítsd,mert sokat segít.
2013. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt büntetni SOHA nem hívjuk oda a kutyát. Ő mindig az utolsó cselekedetével köti össze a büntetést/jutalmazásdt, és ha megbünteted azért, mert engedelmeskedett a behívásnak, nyilván hülye lesz odamenni hozzád. Ha meg akarod büntetni, vedd a fáradtságot, és menj oda hozzá.

Másrészt bármi lehet, betegség, falakvezérség, unalom, vagy ezek együtt, úgyhogy érdemes A-tól Z-ig végiggondolni a kutya életét, hogy hol lehet benne hiba. Kevés az információ, így nem tudunk sokat mondani.

2013. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy hete csinálja,nem berögzült viselkedés.Lehet a szukát is ivartalanítani és a kant is.Utólagos szidás semmit nem ér,nem kapcsolja a jelölgetéshez,csak ha abban a pillanatban cseszed le,amikor éppen jelöl.Most még jó az idő,zárd ki a garázsból.
2013. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké, rágyúrunk a falkavezérségre, illetve megfontolom az ivartalanítást is... de szükségtelennek tartom, ha anélkül is megjavul, jobban figyelek rá. A szuka régen ivartalanított, mivel szétkapták volna érte a kerítést a szomszéd kutyák.

Amikor éppen láttam és megszidtam érte, akkor is ugyanúgy elsunnyogott lesütött szemekkel...

A garázsból való kizárás pedig nem oldaná meg a problémám...

2013. szept. 1. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:

"Amikor éppen láttam és megszidtam érte, akkor is ugyanúgy elsunnyogott lesütött szemekkel..."

Miért, szerinted mit kellett volna csinálnia? :)

2013. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!