Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlátja-e ezt a kutya?

Átlátja-e ezt a kutya?

Figyelt kérdés

Kutyust szeretnék venni, de van egy dolog amit nem tudok.

Ritkán, de előfordul néha, hogy 8-nál több óráig dolgozom. Azt találtam ki, amikor elmegyek, kutyapelust / alomtálcát rakok le, hogy abba pisiljen, ha nem tudja visszatartani. Az a kérdésem, hogy nem zavarodik össze ettől a kutya? Végülis ha engem otthon lát, az azt jelenti, hogy kint fog pisilni, mert leviszem, ha viszont nem vagyok otthon, akkor a pelusra pisil, szóval lenne támpont, amihez kösse hogy épp hol végezze a dolgát. De nem tudom, hogy ennyire tud-e kombinálni egy kutya.

Szerintetek? Volt már aki megtanította erre a kutyáját?


2013. szept. 1. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha felnőtt kutyát veszel magadhoz, az simán kibír ennyi időt időnként.
2013. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ezt simán megtudja annyi, hogy az elejétől kezdve így csináld
2013. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt éppen átláthatná, hogy ha van kint pelenka, akkor arra pisiljen, de elég esetleges, hogy ezt tanulja-e meg a kutya, vagy azt, hogy arra a helyre lehet pisilni, ha van ott pelenka, ha nincs. Önmagában az, hogy néha kicsit tovább kell kibírnia a kutyának, nem baj, egy felnőttnek nem lesz vele problémája.
2013. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
nem tudom kinek jó ez.de szegèny kutya biztos hogy nem erre vàgyik, hogy egy ingerszegèny kõrnyezetbe legyen bezárva.:( Nem bàntàsból írtam. :(
2013. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Elvileg ha felveszem a pelenkát, alatta tiszta a padló = nincs pisiszag amitől azt hinné, oda kell csinálni, nem? Vagyis én úgy gondoltam, hogy maga a pelenka az, amitől tudja, hogy oda kell csinálnia. Vagy ez nem így van?

És tényleg fájdalom nélkül kibír ennyi időt a kutya? Mert arra nem lenne szívem, hogy úgy hagyjam ott, h nincs lehetősége pisilni, és tartogatja szegény... Szóval nyugodtabb lennék.

2013. szept. 1. 21:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik kutya a pelenára asszociál, némelyik meg arra, hogy a konyhában a szék mellett, ezt nem lehet előre megjósolni.
2013. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám oda is odapisilt ahol nem érezte a szagát. Amúgy szerintem (ha olyan fajta) jobb lenne neki kint, ha van kerted. Ha nincs, akkor akár ez a módszer is beválhat, de szerintem így nehéz lesz rászoktatni hogy kikéreckedjen, megzavarodik. Legalábbis nálunk ez nem vált be.
2013. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ha felnőtt a kutyus akkor igen kibírja, egyébként ez kutyánként változó, hogy mitől tanulja meg a pelustól vagy maga a hely, hogy oda kell pisilni szerintem egyébként ez jó 5let, hogy így megcsinálod neki bent mert kibírni kibírja a kutyus de ha véletlen közbejön valami és meló után még el kell menned valahova a kutyusnak meg már tele a húgyhólyaga nem a legjobb, én aztmondom inkább legyen neki ott a pelus ahova intézheti a dolgát minthogy tartogatnia keljen
2013. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, ezért is hagynám nehéz szívvel csak úgy otthon, pisilehetőség nélkül!

Azzal mennyire tennék rosszat, ha esetleg (hogy ne zavarodjon bele), állandóan kint lenne a pelus (persze tiszta), de amikor otthon vagyok, kiviszem? Így nem kell állandóan fölszedni, csak ha belepisilt, ő is tudná hogy az ott egy biztos pont, de egy idő után úgyis felfogná, hogy ha otthon van a gazdi, mindig kimegy sétálni, így fölösleges arra végeznie a dolgát. Szóval amikor otthon vagyok, "elterelem a figyelmét" a sétákkal. Ezt így egyszerűbb lenne megértenie? Gondolom megtanulna szólni, már csak azért is, mert kedve lenne sétálni, ha nem is a pisiért, de a játékért, viszont játék közben majdnem mindegyik kutya leguggol pisilni ahogy láttam.

Na, ez így jobbnak tűnik?

2013. szept. 1. 21:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolom, panelban laksz. Esetleg nincs valaki jó ismerősöd a házban (nyugdíjas néni, munkanélküli, anyuka, iskolából hazaérkezett kamasz), akire rábízhatnád, hogy ezeken a napokon délután két óra körül pórázzal levigye pár percre? Ez talán jobb megoldás lenne, mint a pelus, mert nem zavarná össze a kutyát. Persze, eleinte közösen sétálnátok, hogy a kutya is megismerje és hallgasson rá.
2013. szept. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!