Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlátja-e ezt a kutya?

Átlátja-e ezt a kutya?

Figyelt kérdés

Kutyust szeretnék venni, de van egy dolog amit nem tudok.

Ritkán, de előfordul néha, hogy 8-nál több óráig dolgozom. Azt találtam ki, amikor elmegyek, kutyapelust / alomtálcát rakok le, hogy abba pisiljen, ha nem tudja visszatartani. Az a kérdésem, hogy nem zavarodik össze ettől a kutya? Végülis ha engem otthon lát, az azt jelenti, hogy kint fog pisilni, mert leviszem, ha viszont nem vagyok otthon, akkor a pelusra pisil, szóval lenne támpont, amihez kösse hogy épp hol végezze a dolgát. De nem tudom, hogy ennyire tud-e kombinálni egy kutya.

Szerintetek? Volt már aki megtanította erre a kutyáját?


2013. szept. 1. 20:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt kutya kibír 8 óránál hosszabb időt is pisi-kaki nélkül.

Van egy szempont, ami miatt én nem ajánlom a felnőttkori pelusozást. Ez pedig a kaki. Mert ha kiskutyád lesz, akit 8 órára egyedül kell hagynod, akkor minimum 1 kakit le fog tojni az idő alatt, s ha felnőtt korában is kinn lesz a pelus, akkor hát miért ne végezné el kisebb dolga mellett nagyobb dolgát is, ha egyszer kell neki? Illetve felnőttként hozzád kerülő kutya is láthatja ugyanígy a dolgokat, ez csak a kutya egyéni habitusától függ, hogy mennyire zavarja a saját otthonába történő piszkítás. Azt pedig tényleg senkinek nem kívánom, hogy éveken keresztül minden munkanap után egy elképesztően büdös otthonba érkezzen.

Ráadásul a pelus koránt sem praktikus vagy kikezdhetetlen. Ha a kutya csak életében egyszer megtapasztalja, milyen élvezetes egy ilyet szétszedni, akkor akár le is ragaszthatod, mindig lesz rajta egy lyuk. Az almot is biztos szuper lehet szétpancsolni. De ha a pelust nem is rongálja meg a kutya, nekünk csak a legdrágább habos-babos pelenkánál nem volt rendszeres az aláfolyás.


Szóval ez az egész pelusozás sok bizonytalan buktatóval rendelkezik szerintem, ezért nem érdemes erre építeni.

2013. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A pelusra is szoktatatni kell,nem automatikusan mennek rá,mint a macskák.Nagyon macerás is lehet akár,ezt bele kell kalkulálni.Ha már nagyobb a kutya,kibírhatja ezt az időt.A pelusnál még arra számíts,hogy tetemes összeg hosszútávon.
2013. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pelenka ide vagy oda, ha fizikailag nem tudja visszatartani, akkor mindenképpen elintézi a dolgát vagy a pelenkán, vagy máshol. Egészséges felnőtt kutya 10 órát, vagy még többet is kibír, persze vészhelyzetben.

A pelenkával csak összezavarod sztem...én tuti nem alkalmaznám

2013. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!