Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a menhelyről...

Mi a véleményetek a menhelyről el hozásról?

Figyelt kérdés
Venni akartunk kutyát de külföldön élük és egy átlag kutya vásárlás 100 ezer forintnak megfelő fontba kerül,az meg sok. Menhelyről viszont olcsóbb. Mi a véleményetek? végül is,meg mentek egy állatot a rossz helyzetből nem?Vagy van rossz oldala is?
2013. szept. 3. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök jó dolog. Lehet épp elaltatástól mentesz meg egy kutyust. Nem hinném hogy van rossz oldala. Nagyon hálásak tudnak lenni!
2013. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha úgy érzed, hogy tudtok,és szeretnétek gondoskodni egy kutyáról, akkor szerintem jó ötlet menhelyről megmenteni egyet.

Előtte, ha még nem volt kutyátok, akkor olvasgassatok a tartásról, táplálásról, nevelésről, hogy fel legyetek készülve ezekre a dolgokra.

Viszont azt tudnod kell, hogy különböző szabályozások érvényesek a különböző országokba való utaztatásokra (útlevél, esetleg veszettség titer, féreghajtás). Ezzel csak azt akarom mondani, nem biztos, hogy ha ma kihoztok menhelyről egy kutyát, akkor már délután utazhattok is vele külföldre. Állatorvosnál utána kell érdeklődni, mik a teendőitek. De ezt ugyanígy végig kell járni egy fajtatiszta kutyánál is.

2013. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a kidobott kutyák sokkal hálásabbak lesznek, mert ők már tudják, milyen a másik oldal.
2013. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én menheyről hoztam el kutyát. a lényeg, hogy akit elsőlátásra megszeretsz, és a látogatások során ez csak növekszik, azt fogadd be. én nekem is első látásra megtetszett a kutyám, és ez később se változott...
2013. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem van törzskönyves és menhelyes kutyám is.A menhelyit kölyökként hoztuk,alig volt a "sitten" 2-3 hetet,úgyhogy őt annyira nem viselte meg.Nem látszik rajta a "hála",ugyanolyan,mint a másik tenyésztőtől hozott kutyánk.


Ennek ellenére nem bántam meg,mert tudom,hogy megmentettük.

Ha sokallod a pénzt törzskönyves kutyára,akkor nagyon jó a menhelyi is.De van olyan is,aki a kisujjából kirázná a drága kutyát,mégis a menhelyit választja.


Rossz oldala annyi van,hogy ha nem kölyök,akkor nem tudod az előéletét,nem tudod mire hogy reagál.Ha kölyök,akkor meg nem feltétlen tudod,mennyire lesz egészséges.

A mi menhelyi kutyánk pl. csirke-gabona-bolhaallergiás,ez azóta derült ki,mióta nálunk van.Így speciális tápot eszik,és már ott hagytuk az állatorvosnál egy másik törzskönyves kutya árát emiatt :D


De ez ne tántorítson el,az átlag nem ez.

2013. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya az első 10 percben szimpatikus, akkor valószínűleg az is. Akkor nyugodtan hazaviheted és megéri azt a 10-15e ft-ot.
2013. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem akarunk vele utazgatni. Kölyköt szeretnénk el hozni,mert azokat lehet tanitgatni,személyre szabni. Tehát annyira túl sok rossz oldala nincs?
2013. szept. 3. 20:06
 8/16 anonim ***** válasza:
A kölykök néha kennelköhögést kapnak a menhelyeken, amit ha nem kezelnek, hamar elpusztulnak. Egy felnőtt kutya kiheveri pár hét alatt. Reméljük nem hozza ki magával a kórt, ha igen, azonnal vidd orvoshoz ha krákog, dohog.
2013. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó ötlet, de ha bizonytalan vagy, hogy melyiket válaszd, akkor inkább menj el többször a menhelyre, és maradj ott egy kicsit a kiszemelt kutyus(ok)kal, ismerkedj velük, barátkozzatok, kérdezd ki a menhely dolgozóit. Ha fiatal, max. 4 éves kutyát választhatsz, az is tökéletesen hozzád tud szokni! És ha a menhelyen jársz, még szerencséd is lehet. Mi épp elhatárotuk, hogy menhelyről fogunk választani kutyust, mert úgy megmentünk egy életet. Mióta az eszemet tudom, a husky volt a kedvenc fajtám. És amikor odamentünk megláttunk egy huskyt, azt mondták, 2 napja, az idős gazdája elhalálozása miatt adták le a nem túl kutyabarát rokonok, még törzskönyve is volt!

És hopp, 4000 ft-ért lett egy gyönyörű, fajtatiszta, 1 éves emberbarát, dolgát egy helyre végző, minden alapvető parancsszóra hallgató huskynk! Olyan volt mint egy álom...mint egy csoda...Tehát szerintem érdemes elmenni, mindenképp!

2013. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Holnap suliból hazafele lehet be is nézek :)
2013. szept. 3. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!