Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg párom...

Hogyan nevelhetném meg párom kutyáját?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, de övé a kutya. Szerencsétlen meg van kötve 0-24, mert "nem tud viselkedni". Természetesen azért, mert senki nem nevelte. Az utcáról lett összeszedve kb. fél éves korában, most olyan 2 éves lehet, németjuhász szuka.

Nagyon látszik rajta, hogy kéne neki a szeretet meg a foglalkozás, de a páromtól nem kapja meg, merthogy neki nincs rá ideje. Tényleg sokat dolgozik, de az embernek arra van ideje, amire akarja... Beleszólni meg nem szólhatok, mert akkor jön a duma, hogy mert én aztán marhanagy kutyakiképző vagyok...

Való igaz, én inkább macskás vagyok, de attól még látom, hogy nem jó a kutyának így.

Olyan, amilyen egy neveletlen kutyának lennie kell: ugrál, harapdál, nyaldos, rohangál(na, ha nem lenne megkötve), szétrág mindent, még a nevére sem hallgat, mert mindig csak becézgetve van.

Úgy gondoltam, megpróbálnám nevelgetni szerencsétlent, de nem tudom, hogyan kellene. Elengedni nem merem, mert abszolút nem hallgat rám, és csak őrjöngene, meg szétszedne mindent. Úgy gondoltam, láncon kellene elkezdeni, aztán szépen fokozatosan elengedni, először talán pórázra, aztán sétálni vinni (sétáltatva sincs, már lassan egy éve együtt élek a párommal, de azóta egyszer sem láttam, hogy elvitte volna), stb.

Annyit már elértem, hogy ne zabálja ki a kezemből a kajáját, ha épp én adok neki enni.

Hogyan tovább? Hogy kellene csinálnom?


2013. szept. 3. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
A juhászkutyáknak elég nagy a mozgásigénye, tehát én azt javaslom, hogy először is barátkoztasd össze a pórázzal, és vidd el sétálni. Ha rendszeresen meg van mozgatva, nyugodtabb lesz és könnyebb lesz tanítani. Néhány tipp a sétához: [link]
2013. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam rajta, hogy azzal kezdjem, de elég gyenge vagyok, félek, hogy elránt, vagy esetleg úgy izeg-mozog, hogy kiszabadul a nyakörvből, és elszökik - akkor aztán én lennék a hibás :/

Tanfolyamra járok, így a délutánom szabad, így időm lenne rá végülis. Csakhogy a kutya életében nem látott orvost, így se oltva, se chip-ezve... Párom meg nem akarja ezeket, merthogy "régen se voltak ilyen szarságok, mégis megvoltak a kutyák". Szeretem-imádom, meg meg is értjük egymást mindenben, mindent meg tudunk beszélni - ezt az egy témát kivéve :/

A másik még, amit elfelejtettem a magyarázatba írni:

Ha én megpróbálnám nevelni a kutyát, ő meg, amikor hazajön, összekuszálná az egészet, akkor az úgy hogy lenne kivitelezhető? Értem ezalatt, hogy én mondjuk nem engedném neki, hogy ugráljon, nyaldosson, ő meg igen, mert hogy dehát szereti őt a kutya... Nem zavarodna szegény kutya halálra ettől?

2013. szept. 3. 20:20
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg a kutya rád hallgatna (már ha kapcsolatotok is van egymással, mert anélkül nem fog menni a nevelés), és rád nem ugrálni, viszont vele ugyanúgy viselkedne. Ha félsz a sétától, akkor érdemes lenne megismertetni a labdával, előtte játékosan, jutalomfalattal megtanulhatná az ereszd parancsot, így a labdázással már valamennyire le tudnád vezetni az energiáit. A szétszedés és az őrjöngés mind-mind a rengeteg energia, amivel nem tud mit kezdeni, és az ingerszegény környezet. Ha minden nap le tudnád legalább valamilyen szinten mozgatni, azzal nektek is épülne a kapcsolatotok (a jó dolgokat hozzád kötné), és a későbbiekben könnyebb lenne a nevelése (egy nyugodt kutya jobban tud koncentrálni).
2013. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Vannak neki játékai, labda is, ilyen rángatós-csomós kötél is, de nem érdekli, próbáltam már sokszor :/ Bekapja, ha nem engedem el, cibál rajta kettőt, és megunja, ha meg elengedem, elviszi és ledobja és ha megint odaviszem neki, már nem érdekli.

Gondolom, legjobban az emberi kapcsolat hiányzik neki, mert még dögönyözve sincs minden nap, csak ha a páromnak kedve van hozzá, akkor kimegy hozzá egy félórácskára. A baj az, hogy még ezt a dögönyözgetést sem tudom, hogy kezdhetném el, mikor szegény kutya őrjöng, ha meglát, annyira várja, hogy foglalkozzak vele.

2013. szept. 3. 20:44
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz,ha nincs benne a párod.Alapból az lehet a baja,hogy láncon van és nem tud eleget mozogni.Szerintem kapjon oltást és chipet,ki lehet hívni a dokit,aztán naponta engedd el,majd tegyél rá pórázt,úgy teszteld,hogy megtudod e tartani.De ha rászánod a pénzt,házhoz hívnák egy oktatót,hogy az adott körülmények ismeretében,mit lehet a kutyuval csinálni.
2013. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy meg a párod kellene megnevelni első lépésként,mert hihetetlenül rossz gazda.Gondolom hozott minta,mert ha egyébbként mindent meg lehet vele beszélni ,ennyire fafejű nem lehet.
2013. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, hozott minta :) :/ Anyujáék ugyanígy vannak, ők egy kisméretű keveréket szedtek össze valahonnan, de már ajánlgatják mindenkinek ajándékba, mert rossz. Persze nevelve nincs - pedig nyugdíjasok mindketten, idejük bőven lenne rá. Bár ott legalább nem láncon van a kutya, hanem van neki elkerítve egy kicsit nagyobb terület, és oda van bezárva.

Sajna pénzem nekem erre nincsen.

Kiszámoltuk a közös kiadásokat, azokat arányosan fizetjük (párom jóval többet keres, mint én a munkaügyis szakma-tanfolyamon), a többi meg saját. Az én maradékom elmegy a saját dolgaimra (tampon, ruha-cipő ha már lefoszlik rólam, meg igyekszem anyukámékat is segíteni, mert nagyon rossz helyzetben vannak). Szórakozást párom állja, és ha kérek tőle, minden szó nélkül ad, de erre nem adna, mert hogy az ő kutyájába ne döfködjenek idegen testeket :S

Ha az udvaron kezdeném el pórázon sétáltatni, az jó ötlet lehet? Ismeri a pórázt egyébként, ha hallja, hogy csörög, már megvadul, annyira örül. Amikor párom magához vette, egy párszor elvitte, csak gondolom, ezt beszüntette, mert "hülye a kutya"...

2013. szept. 3. 21:17
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

A párodnak nem való kutya! Már bocsánat.

A chipp 3500Ft, a veszettség elleni 5 000Ft. 3-4 hónap alatt talán ha össze tudnál kuporgatni egy 10 000Ft-ot, abból már megoldható a dolog.

(Veszettség elleni oltást nem adnak, ha nincs chippje és ha chippelteted, kérik ugye az oltási könyvet...A veszettség ellenire a legháklisabbak.)


Ha jó a kerítésetek, szerintem engedd el amikor te is ott vagy. Ne hagyd magára. Ha nagy hirtelenjében ki futkosta magát, utána talán nagyobb kedve lesz játszani is.

Aztán mikor kicsit már megnyugodott. Jutifalattal elkezdheted a behívást, hogy vissza menjen amikor kell és hallgasson a nevére.

Utána próbálkozhatsz a pórázzal.


Talán megkérhetnéd a párodat, hogy ajándékozza neked a kutyát. Akkor úgy foglalkozol vele ahogy akarsz. Mert az írásodból az derül ki, hogy neki nem fontos.

2013. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

De, szörnyen fontos neki, hát ő szereti... :) :/

Az ajándékozással sokra nem mennénk, mivel együtt élünk :) Egyébként meg hallani sem akar róla, már mondtam neki, hogy jobb helye lenne másutt, de azt a felháborodást ne tudjátok meg...

Igazából sosem szerettem a kutyákat, őt sem. Egyszerűen nem vagyok az a típus, én teljes egészében macskás vagyok. Irritál a folyamatos örömködésük, meg úgy egy az egyben az egész kutya. Néha-néha ezzel a kutyával játszogattam, meg megetetem, ha olyan van, vizet kap. Próbáltam foglalkozni vele már sokszor, hogy hátha megszeretem, de nem ment. Aztán ma este, ahogy mentem neki vizet adni, és belenéztem azokba a kis szomorú, buta gülü szemeibe, valahogy elolvadtam :)

Cicát is szeretnék nagyon, de a pénz után a kutya a legnagyobb probléma. Párom nem akarja, hogy benn aludjon a macska, meg hogy benn legyen, ha elmegyünk itthonról. Az ő háza végülis, rendben van, örülök, ha végre belemegy egyáltalán a macskába (utólag meg már majd formálható lesz a véleménye :)). Viszont ilyen neveletlen kutya mellett esélytelen a macskatartás is.

2013. szept. 3. 22:15
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Nálam csak akkor működik valami, ha fejben már felkészült vagyok. Neked is először egy ilyen felkészülést javaslok: mielőtt nekikezdenél közvetlenül a kutyával foglalkozni, pár napig foglalkozz azzal, hogy a témába vágó könyveket, cikkeket olvasol és műsorokat nézel.

Könyvből elsősorban Jan Fennel-t ajánlanám.

Cikkekért keresgélj kutyaiskolák honlapján, néhány link:

[link]

[link]

[link]

Videó:

[link]


Ha így kiokítottad magad, akkor már lesz a fejedben egy nagyjából egységes, tág kép és módszertan, amelyet már csak meg kell valósítanod.

2013. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!