Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg párom...

Hogyan nevelhetném meg párom kutyáját?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, de övé a kutya. Szerencsétlen meg van kötve 0-24, mert "nem tud viselkedni". Természetesen azért, mert senki nem nevelte. Az utcáról lett összeszedve kb. fél éves korában, most olyan 2 éves lehet, németjuhász szuka.

Nagyon látszik rajta, hogy kéne neki a szeretet meg a foglalkozás, de a páromtól nem kapja meg, merthogy neki nincs rá ideje. Tényleg sokat dolgozik, de az embernek arra van ideje, amire akarja... Beleszólni meg nem szólhatok, mert akkor jön a duma, hogy mert én aztán marhanagy kutyakiképző vagyok...

Való igaz, én inkább macskás vagyok, de attól még látom, hogy nem jó a kutyának így.

Olyan, amilyen egy neveletlen kutyának lennie kell: ugrál, harapdál, nyaldos, rohangál(na, ha nem lenne megkötve), szétrág mindent, még a nevére sem hallgat, mert mindig csak becézgetve van.

Úgy gondoltam, megpróbálnám nevelgetni szerencsétlent, de nem tudom, hogyan kellene. Elengedni nem merem, mert abszolút nem hallgat rám, és csak őrjöngene, meg szétszedne mindent. Úgy gondoltam, láncon kellene elkezdeni, aztán szépen fokozatosan elengedni, először talán pórázra, aztán sétálni vinni (sétáltatva sincs, már lassan egy éve együtt élek a párommal, de azóta egyszer sem láttam, hogy elvitte volna), stb.

Annyit már elértem, hogy ne zabálja ki a kezemből a kajáját, ha épp én adok neki enni.

Hogyan tovább? Hogy kellene csinálnom?


2013. szept. 3. 20:02
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Nem lesz gyerek, azzal nem lesz probléma. Irtózunk a gyerekektől mindketten.
2013. szept. 4. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!