Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg párom...

Hogyan nevelhetném meg párom kutyáját?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, de övé a kutya. Szerencsétlen meg van kötve 0-24, mert "nem tud viselkedni". Természetesen azért, mert senki nem nevelte. Az utcáról lett összeszedve kb. fél éves korában, most olyan 2 éves lehet, németjuhász szuka.

Nagyon látszik rajta, hogy kéne neki a szeretet meg a foglalkozás, de a páromtól nem kapja meg, merthogy neki nincs rá ideje. Tényleg sokat dolgozik, de az embernek arra van ideje, amire akarja... Beleszólni meg nem szólhatok, mert akkor jön a duma, hogy mert én aztán marhanagy kutyakiképző vagyok...

Való igaz, én inkább macskás vagyok, de attól még látom, hogy nem jó a kutyának így.

Olyan, amilyen egy neveletlen kutyának lennie kell: ugrál, harapdál, nyaldos, rohangál(na, ha nem lenne megkötve), szétrág mindent, még a nevére sem hallgat, mert mindig csak becézgetve van.

Úgy gondoltam, megpróbálnám nevelgetni szerencsétlent, de nem tudom, hogyan kellene. Elengedni nem merem, mert abszolút nem hallgat rám, és csak őrjöngene, meg szétszedne mindent. Úgy gondoltam, láncon kellene elkezdeni, aztán szépen fokozatosan elengedni, először talán pórázra, aztán sétálni vinni (sétáltatva sincs, már lassan egy éve együtt élek a párommal, de azóta egyszer sem láttam, hogy elvitte volna), stb.

Annyit már elértem, hogy ne zabálja ki a kezemből a kajáját, ha épp én adok neki enni.

Hogyan tovább? Hogy kellene csinálnom?


2013. szept. 3. 20:02
1 2 3
 11/21 sippara ***** válasza:
11%
Őszintén? Mekkora az a lánc? Ha rövidebb az előírtnál, én kihívnám a páromra az állatvédőket. Chipet ellenőriznek, oltásit ellenőriznek, ha egyik sincs, és kap egy gyönyörű fejmosást, meg egy még szebb pénzbírságot, talán észbekap - ez így jelenleg sajnos vészesen közel áll az állatkínzáshoz.
2013. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hát azért az ember nem igazán szokta feljelenteni a saját párját... már, ha együtt akar vele maradni. Mert akkor is kiderül, hogy ő volt, ha esetleg lehet az ilyet titkosan intézni... hisz együtt élnek.


Nekünk is van olyan ismerősünk, akinek a szülei szintén nem biztosítanak megfelelő körülményeket a kutyáiknak, de ha feljelentenénk őket, akkor oda lenne a gyerekkor óta tartó, jó barátság.

2013. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Istenem, dehogy jelentem fel...

Itt nálunk a városban (kisváros) amúgy se "divat" állatvédőnek lenni, a kutyát nem izgatja, ha a kutya meg van kötve bárhol (na ez most jól jött ki :)). Én szóltam még neki egyedül, senki mást nem érdekel, hogy tartja a kutyát, tök egyértelmű lenne. Meg különben is, sosem lesz egy kutya/macska fontosabb, mint ő. Értem ezalatt, hogy sokan mondták már, hogy hát szakítsak a fenébe, ha nem akarja engedni a macskát. Hát nem fogok, nem olyan életbevágó az az állat, mint ő.

Úgy szeretném elrendezni, hogy a kutyának is jó legyen, meg nekünk is.

2013. szept. 3. 22:49
 14/21 ödi2 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Nem kicsit szomorított el a helyzete a kutyátoknak és sajnálom, hogy vannak még és valljuk be nagyon sokan, akik a párodhoz hasonlóan viszonyulnak a kutyákhoz és az állatokhoz általában...:(

A legfontosabb az lenne, hogy az oltást és a chipet megkapja!!! Az oltás elég kényes téma és ez pontosan az, amit MINDENKINEK meg kell tenni és ez régen is így volt...

Örülök a szemléletváltásnak, melyen a leírtak alapján átmentél és remélem megvalósítod a kutya nevelését, de ebből fakadóan sokkal inkább az ÉLETMINŐSÉGÉNEK a megváltoztatását. Ha sikeresen átneveled, akkor egy sokkal jobban kiegyensúlyozott,boldogabb,egészségesebb és MEGBÍZHATÓBB kutyátok lesz.

Kaptál az előttem szólóktól jó linkeket és a könyv, valóban az egyik legjobb, ami a témában kapható, netről letölthető, de ha adsz mail címet privátban, akkor elküldöm szívesen.

Szívesen segítek a legelső lépésektől kezdődően, de azt mindenképp tudnod kell, hogy nem lesz könnyű dolgod, főleg gyakorlatlanként, de én bízom a sikeredben, mert ha a saját fenntartásaid már legyőzted a kutyával szemben, akkor már "semmiség" ez a kis oktatás...:)

Amíg nem lesz meg a pénz az oltásokra, addig NE vidd semmiképpen közösségbe, utcára, jobb félni, mint megijedni...

Kezd a kutya nevelését a bizalom kiépítésével, engedd el, hagyd kifutni a feszültséget, majd a behívást, azaz a nevével való magadhoz hívást gyakorold. Mindig dicsérd, lelkesítsd, mikor odamegy és érezd vele jól magad. Egyenlőre kb 1 hétig nincs szükség másra. Csináld mindennap és ne sajnáld rá az időt, minimum 2 óra kell. Ha hallgatni fog a nevére és minden esetben odamegy hozzád, akkor kezd az egyszerű alapfeladatokat megtanítani. Ül, fekszik, marad, könyv alapján az etetési folyamatot, csinálj magadból falkavezért. A párod hozzáállásából kiindulva, végezd, akkor mikor egyedül vagy, SENKI SEM zavarjon közben, nagyon fontos a falkasorrend kialakítása. Küldök még egy könyvet, ha írsz mail címet, amivel az alap feladatokat is könnyebben megtanulhatjátok, de az első lépések ezek legyenek. Póráz egyenlőre felesleges, mert ha jól és következetesen csinálod, akkor a kutya állandóan figyelni fog rád és már most kialakíthatod a póráz nélküli séta alapjait, mielőtt kimentek az utcára. Oltás,chip,kapcsolatépítés,stabil behívás,alapfeladatok és nagyon sok türelem és következetesség a feladatod. Segítek, írj privátban és SOKKAL jobb élete lesz a kutyának, ugyanakkor a TE életed is változni fog ezt garantálom és a jó irányba!:))) Szép napot!

2013. szept. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 ödi2 ***** válasza:

Annyit még mindenképp hozzátennék, hogy elengedni csak akkor engedd, ha zárt az udvar és nem tud kimenni... Ha ez nincs így, akkor a póráz kell, ami hosszú és bizony lesz 1-2 gyors kocogás neked is vele, mert le kell vezetnie a feszültséget... Remélem erre nincs szükség és az első válaszom működhet. Írj mail címet és küldöm a könyveket, olvass,tanulj a kutyákról, ha képes vagy magadon változtatni, akkor a kutyával is menni fog.

Amúgy, nagy a sejtésem, hogy Te már írtál ide és akkor még elzárkóztál a képzés és kapcsolatépítés lehetőségétől...:) ÉN bízom, Benned! Tedd meg az első lépést és nem fogod megbánni.

2013. szept. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha valaki röviden megírná nekem, mi nem volt hasznos a válaszomban, megköszönném. 1. oldalon utolsó vagyok asszem.
2013. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 ödi2 ***** válasza:
84%-os hozzászólónak. SZERINTEM kiváló a válasz, én magam ezért nem is linkeltem és írtam mást...:) Akinek nem tetszett,valószínűleg nincs tisztában a helyzettel...Üdv,Ödi
2013. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, a párod pontoz le mindenkit? :D
2013. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki pontoz, de remélem, ennél jobb szórakozása nem lesz soha életében :/

Én magam minden válaszra rányomtam a zöld pacsit, mert mind hasznos :)

Amelyikőtök felajánlotta a privát segítséget: köszönöm szépen a lehetőséget, fogok írni! :) Igyekszem azokat is áttanulmányozni, amiket már eddig linkeltetek :)

Egyébként nem írtam még ki ilyesmi kérdést, de szerintem tudom, melyikre gondolsz, azt én is olvastam :)

2013. szept. 4. 10:39
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos lenne, hogy megbeszéljétek ezt, mert ha egy kutya nevelését nem tudjátok megtárgyalni, akkor mi lesz a gyereketekkel? Sokan írtak már itt jó tanácsokat, most már csak rá kéne venned, hogy ő is segítsen neked, pl. engedjétek el együtt, gyakoroljátok a behívást, ha meg, vigyétek el ketten sétálni, vagy felváltva, stb.
2013. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!