Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valószínűleg ismét kiújult a...

Málna_ kérdése:

Valószínűleg ismét kiújult a daganat (mastocytoma), ötletek a későbbi megelőzésre?

Figyelt kérdés

Lassan 7 éves a kutyám, már kétszer műtötték daganattal, mindkétszer a bőrében volt és még nagyon az elején elkaptuk szerencsére, kb borsó nagyságúak voltak (mastocytoma grade II és I volt, mindkettő primer, tehát nem volt áttét).


Az első után sugárkezelésre jártunk, a második után a kemoterápiát ajánlották, azt nem vállaltuk.

Ennek 3 éve, de ma újabb daganatot találtam (szintén még nagyon kicsi, borsónyi), megműtik holnap, aztán várjuk a szövettant... Ennyit az előzményekről.


A kérdés tehát, mivel tudom erősíteni az immunrendszerét? Mit gondoltok a gabonamentes tápokról? Érdemes váltani?

Illetve akinek van tapasztalata, ötelete mivel tudjuk megelőzni vagy legalább csökkenteni a kialakulás esélyét?


Egyébként jó étvágyú, vidám, teljesen normális kutya :)


2013. szept. 4. 00:13
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Talán ezt érdemes elolvasnod. [link]
2013. szept. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, hogy ebben az esetben is használ-e, de ami nagyon hatásos daganatokra, az a VETRI-DMG csepp. Én másra használtam, de tényleg hatásos. Ha esetleg Budapsten vagy Nyíregyházán laksz, tudok ajánlani patikát, ahol megveheted, és az ottani állatorvostól kérdezhetsz is.
2013. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Olvastam már az említett cikket, emiatt is gondolkodom a tápváltáson (most Acana Light&Fit-et eszik).


Vetri-DMG-t már szedett az előző körben, azt most is fogunk neki adi :)

2013. szept. 4. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a Vetri-DMG-t akartam ajánlani, még ami megfordult a fejemben az a nyerhúsos etetés (BARF), de nem tudom, hogy mennyiben befolyásolná a kialakulásra való hajlamot. :/
2013. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Érdeklődnék, hogy mi lett végül a kutyusoddal? Mi is kiújuló mastocytomával küzdünk.
2023. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!