Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Rottweiler kutyámat...

Segítség! Rottweiler kutyámat fedeztettem egy kan rottweilerrel, de ma osszeragadt egy korcsitúrával, mennyi az esélye, hogy nem lesznek tiszták a kutyusok?

Figyelt kérdés
4szer is fedeztettem a kannal, utojára a tegnapelőtt

2013. szept. 4. 14:15
1 2 3 4
 1/32 Imola Ágnes ***** válasza:
88%
100%. A részleteket majd elmondják a többiek...
2013. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ma is vinném, de akkor már hiába? Nem volt sokat összeragadva a korcsitúrával, max 5 perc :(
2013. szept. 4. 14:20
 3/32 Imola Ágnes ***** válasza:
89%
Amúgy kutyáknál is van olyan, hogy nemi betegség,számos kockázattal, nem ártana ha csináltatnátok egy alapos kivizsgálást.
2013. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
A keverék gének köztudottabban erősebbek, az összes keverék lesz. Az egyetlen megoldás az ivartalanítás.
2013. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 sippara ***** válasza:
89%
Akuminak teljesen igaza van, itt nem lehet már mást tenni.
2013. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Mi a fenének kell 4x fedeztetni? Egyáltalán, minek fedeztetni ilyen ismeretekkel? Ne vidd. Az alomnak már annyi. Lesznek mindenféle kiskutyák.

Amúgy ennyi fedezéssel igen nagy lesz a kölykök közötti különbség fejlettségben. Dokit ajánlatos telefonközelben tartani, ha vemhes marad a szuka. De a legjobb az lenne, ha leinjekcióztatnád a kutyát.

2013. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

0 szakértelemmel miért szaporítassz?

minek kell még egy alom felesleges kutya?

Amúgy, tk nélkül akármilyen szép kannal fedeztettél, csak fajta jellegű keverékeket gyártasz, amikért még pénzt is pofátlanság kérni...Egyáltalán szűrtek a kutyák? Ha a szuka tüzel, miért nincs elzárva? már ha szaporításra adtam a fejed, akkor legalább annyi eszed lehetett volna, hogy elzárod a többi kan elől...

Amúgy simán benne van a pakliban, hogy lesz egy két kölyök, amik a "korcsitúrára" (kúltúráltabb emberek ezeket keverékeknek hívják) hasonlítanak, mert legjobb tudomásom szerint ha pl két kan is befedez egy szukát, akkor mind a kettőtől foganhatnak meg kölykök. De ezt nem állítom biztosra, mivel nem vagyok tenyésztő...nekem ivartalan kutyáim vannak, épp az ilyenek elkerülése végett...

2013. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%

Lesz az alomban ilyen is, olyan is. Amelyik petesejtet a rottweiler kan termékenyítette meg, abból az lesz, amelyiket a keverék, abból az. Mivel kicsi kölyköknél ezt lehetetlen megállapítani, ezért DNS-vizsgálattal lehetséges csak a törzskönyvezés. Tenyésztők szoktak néha ilyet csinálni, ha az adott szukától már csak egy utolsó almot hoznának le, de két kinézett kan is van.


Ha a szülők nem törzskönyvezett, szűrt kutyák, akkor az ivartalanítást javaslom, mert a kölyöknevelés rengeteg pénz, és rottweilerekkel (és keverékeivel) tömve vannak a menhelyek. Szaporított kölykökre nem nagyon van igény, jó esetben a nagy részük a nyakadon fog maradni, pláne a keverékek. Csak nagyon keveset kapsz értük, mivel minden utcasarkon szaporított kutyák, így egy jó nagy ráfizetés lesz, nehogy azt hidd, hogy majd jövedelmező lesz... Ha új kutyát akarsz, vegyél egy kölyköt egy igazi tenyésztőtől (egy minőségi kölyök ára kb. egy alom felnevelésének a költsége, de talán még kevesebb is), vagy fogadj örökbe.

[link]

2013. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Tyler913 ***** válasza:
92%

OFF: mi az,hogy a "keverék gének köztudottan erősebbek"? Van erről bármiféle tanulmány? Ha az adott petesejtet a roti kan hímivarsejtje termékenyítette meg,akkor abból roti embrió fog kifejlődni,amelyiket a keverék,abból pedig keverék embrió.

Ez kb. olyan szövegnek hangzik,mint a keverék kutyák okosabbak,hűségesebbek,hálásabbak. Nem nagyon látom a realitását. A mai keverékek nagy része nem "vadon született" és szelektálódott kóbor,hanem random utcai vegyes. Pont ugyanakkora az esélye pl. bármilyen genetikai betegségre,mint egy szaporított fajtajellegűnek.


ON: ahogy előttem is írták,totál véletlenszerű,milyen kiskutyák fognak születni. Egy része lehet roti,más része lehet a szukád és az idegen keverék mixe. Sőt,ami még rosszabb: lehet,hogy kölyökként azt sem fogjátok tudni megkülönböztetni,melyik-melyik. Az pedig több,mint ciki,ha roti kölyökként adsz oda egy kiskutyát az ismerősödnek (ami még rosszabb: pénzért idegennek),és ahogy nő,egyre inkább látszik majd,hogy ez bizony nem roti. Aztán majd magyarázkodhatsz,mikor a kedves ismerős (joggal) jön beverni a fejed,amiért átverted.

Én is ismertem egy ilyen kutyust,az anyja stafford volt,kölyökként még úgy is nézett ki,staffiként adták el. Mindenszínű-mindenformájú,amorf keverék lett belőle,a gazdája pedig az utcára rakta ezért,így került menhelyre.


Legyen ez az eset tanulság: ne szaporíts hozzáértés nélkül. Vidd el a szukádat dokihoz,és szakíttasd meg a terhességet,mert ebből akárhány kölyök is lehet. Mit csinálsz,ha lesz esetleg 12 bizonytalan eredetű kölyköd?

2013. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Akik meg csak veszekedni jönnek ide és mást bírálni azoknak más oldalt ajánlok. Hívtam már dokit és elmondta hogy minden lehetséges, az is hogy fajkutyák lesznek meg keverékek is, vagy csak keverékek de a másik kan DNS-ével nem keveredik.
2013. szept. 4. 14:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!