Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, amelyik sport társam télen-nyáron, és bírja 2-3 naponta a 25 km-es futást, illetve a minden napi rövidebb edzéseket. Fontos lenne nekem az, hogy nagyobb méretű legyen, hogy éjszaka is biztonságosabban mehessünk (dilim az éjszakai kietlen helyeken való futás, de mindenkinek feláll tőle a haja). Van egy törpe tacsim, akit imádok és minden nap sokat foglalkozom vele, de vágyom még egy kutyára, aki elkísérhet a hosszabb utakon és motivál, esetleg versenyekre is járhatunk. Ennek fényében gondoltam a malira, a lajkákra, a német juhászra, dobermannra (nem fázna télen?), az óriás uszkárra, meg eseteg a rhodesiai ridbackre (bár úgy tudom, hogy ők inkább (ultra)maraton futók társai, talán a német vizslára, ír szetterre. Mielőtt megijednétek, nem most akarok még egy kutyát venni, hanem 2-3 év múlva. Fontos lenne még nekem, hogy könnyen szocializálható és nevelhető legyen. Első sorban hozzám ragaszkodjon, de csüccsenjen a fenekére, ha közeli hozzátartozóm, vagy ismerősöm kéri tőle, minden esetben kontrollálható legyen, ne kezdjen magán akcióba (bár ez főleg rajtam áll). Legyen kedves a gyerekekkel, mert majd én is szeretnék párat. Arra is gondoltam, hogy a rendőrségtől veszek egy már kiképzett volt rendőrkutyát (úgy tudom néha eladják az idősebb jószágokat, de nem tudom, hogy neki mennyire lenne jó nálam).

(Persze majd a menhelyeket, fajtamentőket is meglátogatom, nem kizáró tényező nálam a keverék kutyaság)

Tudtok esetleg segíteni a választásban, vagy ajánlanátok még egy-két fajtát?


2013. szept. 5. 11:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Olyat válassz,ami szīved csücske,de a dobiknál nagyon olvass és nézz utána a fajtának,meg a kenneleknek,mert ha majd gyereket is tervezel valamikor,nagyon nem mindegy,mennyi időd lesz az ebre és milyen az idegrendszere.
2013. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Quadral ***** válasza:
A mali egy megrögzött munkakutya. Annak a szellemi fárasztásában is toppon kell lenni. Meg ahhoz igazán kemény kéz kell. Természetesen ő is jó társ lenne a futásban.
2013. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Imola Ágnes ***** válasza:
A malikka szintén az idegrendszer és a dominancia a probléma. Annyira rááltak a malik tenyésztésére örző védő célból, hogy a mostani egyedek nem hinném, hogy megfelelnek az elképzeléseidnek. Nem kizárt hogy találnál megfelelő egyedet, de azért nem ajánlom.
2013. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Őszintén megvallva kicsit szerelmes vagyok a malikba. De teljesen elbizonytalanítottatok. A kutyaiskola, a napi játék és tanulás alapvető lenne, de nincs kertem, így a futás lenne az, amivel igazán le lenne fárasztva a kutya, úgy hogy másnapig ne őrüljön meg. (Azt olvastam, hogy elegendő foglalkozással bármilyen kutya tartható lakásban.)
2013. szept. 5. 12:25
 15/28 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

"Fontos lenne még nekem, hogy könnyen szocializálható és nevelhető legyen. Első sorban hozzám ragaszkodjon, de csüccsenjen a fenekére, ha közeli hozzátartozóm, vagy ismerősöm kéri tőle, minden esetben kontrollálható legyen, ne kezdjen magán akcióba (bár ez főleg rajtam áll). Legyen kedves a gyerekekkel, mert majd én is szeretnék párat."

Ezek a sorok azok, ami miatt nem ajánlanám a malit. Nehezen szocializálható (a legtöbb egyed labilis, vagy végletekben viselkedik). Nem nevelhető könnyen, legalább is nem a való életre...az örző védős dolgot tényleg nagyon hamar felfogják. A kontrolálhatóság minden kutyánál nevelésen múlik. Nem biztos hogy gyerek mellé ajánlanám... Egy dominánsabb egyed nem fogad el könnyen parancsokat idegenektől. Szerintem gondold át...

2013. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
48%

Szerbusz!

Keverékkutyusban gondolkzol?

A fent ajánlottakban több jó fajta is van,de általában mindegyiknek van "tipusbetegsége",ezt egy keresztezés kiküszöbőlheti.

Kell egy jó alap,pl.németjuhász,vizsla,dobberman,és annak egy beütés.(Szerintem).

Én mindig így kerestem(mostani a harmadik) és sohase bántam meg.

2013. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ha én képes lennék 25 km-t lefutni, s futáshoz keresnék nagy testű kutya edzőtársat, akkor erdélyi kopót választanék, különösen, ha futóövvel futnék.

Viszont elég ritka fajta, nem tudom, mennyire gyakori menhelyeken.


Vizslák, szetterek is jó futótársak lehetnek.

2013. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a huskyt még senki nem ajánlotta. Nagyon barátságos, de nagyon önfejű fajta, futni viszont imád.
2013. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a husky úgy tudna teljesíteni nyáron, hogy ne roncsolja az egészségét, vagy kapjon hőgutát, ezért nem merült fel bennem. Ha északi kutyában is gondolkoznék, akkor malamutot szeretnék.
2013. szept. 5. 12:54
 20/28 anonim ***** válasza:
Huskym van, nyáron 4-5 naponta 30 km-t futott velem bringa mellett. Reggel lefutotta, estére várta, hogy menjünk ki:D Nah mindegy, nem tukmálni akarom, csak felvetettem.
2013. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!