Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, amelyik sport társam télen-nyáron, és bírja 2-3 naponta a 25 km-es futást, illetve a minden napi rövidebb edzéseket. Fontos lenne nekem az, hogy nagyobb méretű legyen, hogy éjszaka is biztonságosabban mehessünk (dilim az éjszakai kietlen helyeken való futás, de mindenkinek feláll tőle a haja). Van egy törpe tacsim, akit imádok és minden nap sokat foglalkozom vele, de vágyom még egy kutyára, aki elkísérhet a hosszabb utakon és motivál, esetleg versenyekre is járhatunk. Ennek fényében gondoltam a malira, a lajkákra, a német juhászra, dobermannra (nem fázna télen?), az óriás uszkárra, meg eseteg a rhodesiai ridbackre (bár úgy tudom, hogy ők inkább (ultra)maraton futók társai, talán a német vizslára, ír szetterre. Mielőtt megijednétek, nem most akarok még egy kutyát venni, hanem 2-3 év múlva. Fontos lenne még nekem, hogy könnyen szocializálható és nevelhető legyen. Első sorban hozzám ragaszkodjon, de csüccsenjen a fenekére, ha közeli hozzátartozóm, vagy ismerősöm kéri tőle, minden esetben kontrollálható legyen, ne kezdjen magán akcióba (bár ez főleg rajtam áll). Legyen kedves a gyerekekkel, mert majd én is szeretnék párat. Arra is gondoltam, hogy a rendőrségtől veszek egy már kiképzett volt rendőrkutyát (úgy tudom néha eladják az idősebb jószágokat, de nem tudom, hogy neki mennyire lenne jó nálam).

(Persze majd a menhelyeket, fajtamentőket is meglátogatom, nem kizáró tényező nálam a keverék kutyaság)

Tudtok esetleg segíteni a választásban, vagy ajánlanátok még egy-két fajtát?


2013. szept. 5. 11:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nekünk pointerünk volt, nagyon bevált iszonyat okos nevelhető, szereti az embereket gyerekeket, jó családi kutya és akkor sem bolondul meg ha nincs meg a napi futása. Nekünk lovakkal jött velünk és bátran merem mondani,hogy nem bírod lefutni vagy elfárasztani te hamarabb fogod feladni, sokszor ment 30 km de neki ez sokkal több volt a plusz körökkel együtt. Egyáltalán nem domináns, de mivel rövid szőre van ő sem bírja kint a telet. A másik ami esetleg probléma lehet minden vadászkutyánál az ösztön féken tartása, hogy ne induljon meg egy egy vad után. Maliból én is láttam már nem egy furcsa természetű egyedet.
2013. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A dobermann szerintem megfelelő lehet, édesapám heti 3* napi 17 km-t futott vele + őrkutya volt egy cégnél apával.

Keménykezű gazdának való csak.

Télen akkor fázna, ha nem mozog intenzíven, de lehet rájuk kapni viszonylag jó áron kutyaruhát is... Ha kell, linket is adok.

2013. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elfelejtettem írni, hogy apám a lakásban tartotta a dobit. Csak azért halt meg a kutyus 5 évesen, mert a cég őrzése közben védte apámat, akire eleve céloztak, és lelőtték. ://
2013. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! Rengeteg új ötletet és tanácsot adtatok.

Mivel nem most akarom a kutyát, hanem pár év múlva, van időm belemélyedni a felmerülő fajtákba.

A kutatást leszűkítettem a dobira, a német vizslára és a pointerre. Informálódni fogok mindről, és ha itt az idő, megpróbálok a legjobban dönteni! :)

2013. szept. 5. 13:55
 25/28 anonim ***** válasza:
Rhodesian Ridgeback?? :)
2013. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 ödi2 ***** válasza:
100%

Erdélyi kopó jó ötlet, de nagyon következetes és jó nevelés kell hozzá, de az igényeid 90%.ban lefedi. Más állatokkal össze kell szoktatni, de mivel erős a vadász ösztöne, csak nagyon stabil és behívható kutyával futhatnál póráz nélkül.

Én is inkább a magyar vizslát ajánlanám, ha fokozatosan és megfelelően edzed, akkor kiváló társ lenne melléd futáshoz és a többi elvárásodnak is megfelelne.

Kiképzett rendőrkutya sem lenne megfelelő, külön feladat a szocializációja és a rehabilitációja, ráadásul ez a mennyiségű futás nem nekik való...

A Malinois pedig abszolút felejtős egy képzetlen és családos embernek. Nem véletlenül ezek a kutyák a legkeményebb rendvédelmi,katonai kutyák... Dolgoztam egy évig velük és bizony áldom a napot amikor csak akkor kerültem oda a kiképző bázisra, mikor már volt gyakorlatom a rendvédelmi kutyák képzésében... Nagyon motiválható, hihetetlenül képezhető és erőnlétileg a világ legjobbjai között van. Ugyanakkor egy rendkívül önálló, intelligens, abszolút szangvinikus kutyák, de pont ebből fakadóan, csak hozzáértő kezekben bontakozhat ki...Bocs, imádom ezt a fajtát, de családba és olyan környezetbe, ami nem megfelelő számára, nem ajánlott.

Magyar vizsla a TE kutyád, rengeteget találhatsz akár menhelyen is, boldog lennél vele, kiváló társ és családtag lenne.

2013. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm ödi2 a kimerítő választ! :)
2013. szept. 5. 14:16
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok kutyafajta közül én a vizsla és a juhászkutyákat kultiválom.A vadászat és a terelés csapatmunkát,intelligenciát,kitartást feltételez a fajtákról.

Jelenleg(remélem sokáig)egy vizsla-kuvasz keverék a társam/társunk.Mindenkivel barátságos,senkit nem bánt bent,jól kommunikál a fajtársakkal és kifáraszthatatlan.Most öt éves,viselkedésre marcona,de privátban még mindig játékos.

2013. szept. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!