Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar sétálni a...

Miért nem akar sétálni a kutyám? (AMSTAFF)

Figyelt kérdés
Eddig simán eltudtam vinni a pórázon akárhová.. de 3 napja ahogy elindulok vele leül és nem jön.. bármit csinálok.. ha elindulok vele haza akkor meg húz.. nagyon ritkán más irányba eltudom vinni de csak 100-200 M-t.. eddig 2 km-t is tudtam vele sétálni gond nélkül.. (4hónapos kan amstaff)

2013. szept. 5. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Makacs. Ha téged tekintene vezérnek az lenne amit te akarsz. Lehet fél. Nem volt arra fele valami olyan dolog amitől félhet? Jutalomfalatot próbáltad már?:)

További jó kutyázást

2013. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg felidézni, mi történt 3 nappal ezelőtt. Akár pl egy állatorvoshoz való séta, vagy egy kisebb konfliktus egy másik kutyával, vagy egy öreg néni zörgős szatyrokkal is kellemetlenné tehette a sétát.

Vezess be alap dominancia gyakorlatokat, mint amilyen az "én megyek ki-be minden ajtón-kapun elsőként" stb.

Próbáld jutalomfalattal vagy játékkal csalogatni. Ha nem megy, akkor próbálj "kifutni" a sétára, ha olyan helyen vagy, ahol ez lehetséges. Pl olyan időben, amikor nincsenek járókelők, akkor nyisd ki a kaput, majd a kerten átszaladva együtt szaladjatok a járdán egy darabig. Ez talán kioldja.


Menjetek el kutyaóvodába. Ha sikerül valahogy összekötni az ovit a sétával (mondjuk úgy, hogy az oviba egy új nyakörvben viszed, ami eddig nem volt rajta), akkor talán könnyebben és szívesebben sétál.


Ha semmi sem válik be (lehet, hogy még írnak jó ötleteket), akkor bizony húzni kell. Ez kellemetlen, de még mindig jobb, mint ha nem tudnátok sétálni.

2013. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad?

A tenyésztővel beszéltél már?

Történt valami,amitől megijedhetett?


Mit csinálsz,amikor leül és nem mozdul?

2013. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

4 hónapos, még elég fiatal. Mióta sétáltok? Elképzelhető, hogy érte valami rossz élmény séta közben? Otthon ugyanannyira aktív, mint eddig, csak a sétát nem akarja?

Mikor először nem akaródzott neki jönni, akkor mit csináltál? (Próbáltad húzni, esetleg csalogattad valamivel?)

2013. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam csalogatni jutalomfalattal,labdát is dobáltam elé csak ül.. Kellemetlen érzés szerintem nem értem nem vettem észre eggyik este séta közben megálltam egy ismerősömmel nála is volt egy kutya(Németjuhász kan 4 hónapos..) de vele se volt probléme ugatták egymást játszottak és ennyi
2013. szept. 5. 18:34
 6/11 A kérdező kommentje:
egyénbéknt 2 hete van nállam,rendszeresen vittem sétálni minden este,sokat játszottam vele
2013. szept. 5. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Előtte hol volt?

Történhetett ott vele valami?

2013. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mármint mielött haza hoztam? a szüleinél volt. Meg szerették volna tartani a kutyát csak rájöttek hogy nincs elég szabadidejük foglalkozni vele és eladták. így került hozzám.

Esetleg az lenne a baj hogyha valamit meglát az utcán békát,csigát akkor meg akarja enni és elrántom onnan.

2013. szept. 5. 19:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet,ha sokat rángattad a séta negatív tapasztalat lett számára.
2013. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen problémám az öt hónapos amstaff kan kutyusommal. Nem akar sétálni,jutalom falattal csalogatom.Tény,hogy lehet rossz élménye,mert gyakorlatilag mindent fel akar enni az utcán és nagyon keményen kell vele tudatni,hogy nem lehet.De egyébként is gyakran megáll, lefekszik fadarabot rágcsál... azt hittem ez ilyen amsaffos dolog...
2013. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!