Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Royal Canin és a Eukanuba...

Ha a Royal Canin és a Eukanuba (annyira) rossz minőségű táp, miért etet vele olyan sok tenyésztő?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 08:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Leírom én hogy jártam.

Első kutyám került hozzám, Totw-al kezdtem az etetést. (Kölyköknek is megfelelő verzióval) Nem emésztette jól a kutyám.

Majd, Acana Puppyra váltottam. A "végeredmény" még kevésbbé volt bíztató.

Aztán, vettem egyszerű Royal canint neki. Azóta jól néz ki, szemmel láthatóan jobban emészti.

Így belegondolva, lehet azért etet vele sok tenyésztő, mert ez olyan általános táp. Szerintem nincs olyan kutya, akinek ne bírná a gyomra.


Amúgy, az lehetséges hogy ha egy kutya kölyökként nem bírja ezeket a magasabb minőségűnek becímkézett tápokat, mire felnő, már tudja őket emészteni?

2013. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amúgy nem értek nagyon a témához, de szerintem furcsa.

Hogy a "legjobb" tápok elvileg csupa színhús, egészséges összetevők stb... akkor hogy lehet, hogy számos kutya van, akik nem tudják megemészteni?

Néha adok neki nyers marhahúst, és nyers zöldségeket keverve. Néha csirkenyakat is... és sosem vettem észre, hogy a valódi színhústól, és zöldségektől baja lett volna.


Valamint azt olvastam, hogy a burgonyát, és a borsót, és az ezekből kinyert csekély mennyiségű fehérjét, még kevésbbé tudja feldolgozni a kutya gyomra. Ez csak a gabonamentes tápok kapcsán jutott eszembe.


Nem lehúzni akarok semmit, és ha valaki tud erre mit mondani, esetleg "felhomályosító" információval tudna szolgálni, annak örülnék.

2013. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Akiteki ***** válasza:
Az Acanától csontsoványak lettek a kutyáim, hiába adtam többet, csak hasmenés lett a vége. Amikor agaram lett, az agarasok esküdöztek, hogy nekik csak Acanát. 2 hónap után visszatértem a flatazorra és érdekes módon az enyém lett az alomból a legszebb.
2013. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!