Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen el lehet adni a...

Könnyen el lehet adni a csivava kiskutyákat? Van rájuk kereslet manapság?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a francia bulldog mostanában nagyon népszerű. Egy "tenyésztő" mondta, hogy bármennyit el lehet adni belőle. Vélemények?
2013. szept. 6. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos könnyen,veszik a sok ideggyenge szapis csiviket és csodálkoznak a gazdák,hogy a kutya beteg és félelmében maga alá pisil.

Francia bulldogról nem tudom,hogy annyian vennék e, nálunk a környéken a csivavák és az amstaffok száma nőtt.


Na meg menhelyi kutyusokéval aminek örülök,vannak akik legalább megmentenek egy életet és nem támogatják a szaporítókat!

2013. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Most ez a divat gondolom. Én egyébként rühellem, de a másik utcában nálunk is vannak francia buldogok, és már van saját kis házuk, stb.


Ez szerintem attól függ, hogy kinek milyen igényei vannak egy fajta iránt.

A modern ember valami olyan állatot keress, ami 5 percet vesz el az életéből, ne kelljen sétáltatni, ne kelljen sokat játszani vele stb és lehet a buldogok pont ilyenek.


Nem ismerem a fajtát még mielőtt mindenki lerohanna, hogy nem ilyenek, de őszintén szólva nem is érdekelnek.


A csivava pedig szerintem picit körülményes, mert nem tartható kint, fázik stb,


bár nálam még mindig a yorkshire terrier van az első helyen. :)) 

2013. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hogyne, kezdjed te is szaporítani őket valaki majd úgyis megveszi !

(épp ma mentenek ki Balmazújvárosból, gyepiről altatásra váró csivavát...)

2013. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most rengetegen szaporítják a csivavát mert divat kutya lett. Szerintem nem éri meg szaporítani, expresszen rengeteg szaporított csivit találni sokat már 20 ezer ft-tól adnak, ami még a költségeket se fedezi sokszor és a standardhoz közük sincs. A csivava kicsi mérete miatt nem ellik sokat, kb 1-2 kiskutyát és gyakori náluk a császár is ami eléggé nagy költség.
2013. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy könnyű-e vagy sem mostanában nem tudom, de ha valamelyik ismerősöd ilyesmin töri a fejét, számítson rá, hogy rosszak a közép-hosszútávú kilátásai. Ezenkívül meglehetősen etikátlan dolog. (Tudom, nem ez volt a kérdés, e megjegyzésem lépd át, ha nem vagy rá nyitott).


Az alapprobléma, hogy a kutya nem vadállat, hanem az ember által domesztikált állatfaj. Önállóan nem él meg a világban. Nekünk az emberiségnek köszönhető a létezése, ezért mi vagyunk felelősek értük.


Miután a kutya klassz társállat (bizonyos mértékben, még haszonállatként is tartják: házat őriz, nyájat terel, vakot vezet - de vannak visszataszító példák is), az embernek természetesen valamilyen mértékben szüksége van rá, és valamivel nagyobb mértékben meg el tudja vállalni őket. Ha a kutyák száma e két határ között ingadozik, akkor ez üzleti szmpontból szimplán kereslet-kínálat kérdés. Ha kevesebb kutya van, mint amennyire az embereknek szükségük van, vagy több, mint amennyit jószándékkal el tudnak vállalni, az már társadalmi probléma. Most sajnos ez utóbbi a helyzet, és ez a véglet a nagyobb probléma. A kutyákból így keletkezett "fölösleg" ugyanis meglehetősen rossz sorsot jelent azoknak, akiknek nem jut gazdi. A társadalmi probléma legfontosabb kérdése, hogy e túlszaporulatot megelőzzük, és ebben a magukat tenyésztőnek valló szaporítók igencsak negatív szerepet játszanak.

2013. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Az egyik ajtón bemennek,majd a másikon kidobják ,a rengeteg hibás kutya miatt,aminek orvosi költségeit a gazda nem tudja már fizetni.Ne akarj szaporítani te is.
2013. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!