Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem?

Hogyan neveljem?

Figyelt kérdés
Féléves német juhász kutyámtól "nem lehet" hazamenni. Amit belépek a kertkapunk rögtön elém szalad és egy lépést sem tudok tőle menni, körbe a lábamon és közte bújkál, lefekszik elém, percekbe telik míg a bejárati ajtóig elverekedem magam. Értem én, hogy örül nekem, de szeretném ha máshogyan mutatná ki. Próbáltam nem tudomást venni róla, hátha leszokik az ilyen üdvözlésről, de semmi hatása. Ha rákiáltok - amitől nekem bűntudatom lesz - csak lefekszik a földre és alulról pislog felfelé rám, de akkor sem megy odébb. Hogyan tanítsam meg neki, hogy ez nem jó, nem helyes. Nem rossz kutya csak neveletlen - ami az én hibám.

2013. szept. 6. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hazamész,nem nézel rá,nem tologatod el,nem kiáltasz,nem szólsz hozzá,átléped.Mindig,minden alkalommal.Majd ha lenyugodott odahívhatod később.Csak következetesnek kell lenni.
2013. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jan Fennel: Kutyapszichológia. Ezt olvasd el és alkalmazd a módszert.


Ugye az ő módszerének egyik eleme is a "nem figyelek oda rá" . De az, hogy ezt meddig kell csinálni, kutyánként változó. Van, akinél több hétbe kerül, míg a kutya normálisan tudja fogadni a gazdát.

2013. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell egy hang vagy szó, amit a tiltásra használsz. Mindig, ha olyat tesz a kutya, amit nem szabad. Ez a dolog legyen rövid, éles, csattanós... valami határozott. :)

Ha ezt kitaláltad, akkor kezd el alkalmazni kisebb dolgoknál, mondjuk hogy leteszed az ételt, ő meg nem rongyolhat rá.

Szóval először tanítsd meg neki, hogy az a hang mit jelent.

Ha ez megvan, akkor használhatod a hazaérkezéskor is. Persze komolyan is kell gondolnod, határozottnak kell lenned. Képzeld el, hogy te vagy az uralkodó, és hozzád nem ugorhat oda csak úgy valaki... tekintélyed van, erős vagy és határozott... Háta ez segít ha valahogy így gondolkodsz. :)

Sokszor kell ezt gyakorolni, egymás után többször is megcsinálhatod, hogy kimész, bejössz...

A testeddel tudsz ezen még segíteni, hogy megbököd. Nem arrébb lököd ez fontos, hanem megbököd, hogy kizökkenjen. Próbálhasd, és meg fogok látni, hogy a te kutyádnál melyik az a pont, amire reagál és kizökken. De nagyon figyelj, mert ez lehet, hogy eleinte csak egy picike jel lesz, amikor tényleg kizökken. Nem mindig könnyű észrevenni. :)


Remélem érthetően leírtam és hasznodra válik a tanács!

2013. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A másik lehetőség pedig az, amit előttem írtak. Bocs, ezt kihagytam!
2013. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem léped át, hanem átgázolsz rajta. Ha a kutya blokkolja a testével az utat, és nem enged át, az dominanciára utalhat, mivel te akarsz előre menni, neki kell eltakarodni az útból.
2013. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A cerberos ebnevelde rovatában pontos útmutató van erre a problémára.
2013. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!