Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után lépcsőzés?

Ivartalanítás után lépcsőzés?

Figyelt kérdés
7 éves keverék tacskó kan kutyusomat egy hét múlva ivartalaníttatjuk. Szerintetek szabad neki lépcsőzni? Mivel nincs lift a házban és 14kg, így nem bírnám napi kétszer le-fel cipelni. Műtét után,amíg kába kissé, akkor persze felviszem, de hosszú távon elég nehéz nekem. Tanácsotok van esetleg?
2013. szept. 6. 15:49
 1/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Ne hagyd lépcsőzni, legalább 4-5 napig. Ha felszakad a varrat, ismét viheted vissza...kérj segítséget, valaki a családból, vagy egy szomszéd haver biztosan segít, vagy szedd össze minden erődet, és vidd le te...
2013. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14 kg nehéz? Ameddig nem hegedt be rendesen, addig pedig ne lépcsőzzön.

Na haragudj, de egy tacskónak egyébként sem kellene nap 2x pár emeletet lépcsőzni, mert nagyon tönkre vágja a gerincét, és majd egyszer csak lebénul. Hányadikon laktok, ha megkérdezhetem?

2013. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
3.emeleten lakunk. Nem átlag tacskó, hanem keverék, így nem túlsúlyból adódik a 14kg, meglehetősen izmos, mert mindig kötélhúzás volt a főjáték kiskorában. Egyébként dupla olyan magas is, mint egy tipikus tacsi.
2013. szept. 6. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Rendben, nekem is van tacskó keverékem, ő is 14-15kg között mozog, olyan mint egy extra törpe pit, szóval széltében izmos, főleg a mellső lábai a sok ásástól. De az 50 kilómmal simán elbírom, akár lépcsőn, akár sima terepen... ő is volt ivartalanítva, de kibírtam azt az időt.
2013. szept. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!