Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek merjek így kutyát...

Szerintetek merjek így kutyát venni, vagy kerüljem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tenyésztőtől szeretnék kiskutyát venni, lényegtelen milyen fajtát és honnan. Előre mondom, hogy rendes tenyésztő, nem szaporító! Van is épp egy alom, megnéztem a kiskutyák szüleit, és észrevettem, hogy a kiskutyák anyjának és apjának is ugyanaz a kutya az apja. Ez nem számít beltenyészetesnek? Nem lehet így valami veleszületett baja a kölyköknek, vagy bármi ilyesmi? Nemigazán értek a kutyatenyésztéshez, neharagudjatok ha értelmetlen a kérdés.
2013. szept. 6. 19:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért sok fajtánál van kereslet a kölykökre, és hosszú várólisták vannak, szóval kétlem, hogy emiatt hazudna, van elég gazdi, akik közül válogathat. Meg nem is értem, miért kell kiindulni abból, hogy hazudni fog?? Ha tényleg tenyésztő, nem két fillérért árulja a kutyáit, és esetleg eredményei is vannak, akkor miért szorulna rá, hogy úgy kapkodja a vevőit, és hogy egy "hibás" almot hozzon le?

Nem is lehetne benne turpisság, mert ha megbetegszik valamelyik kiskutya, és kiderül, hogy örökletes, a tenyésztő visszaveszi.

2013. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg oka van annak, hogy féltestvérek a felmenők. Ha tud rá értelmes és logikus magyarázatot adni a tenyésztő, akkor szerintem ez nem probléma. (Az nem jó magyarázat, hogy ez a két kutya volt kéznél ezért pároztattam őket.) Amennyiben az egészségügyi szűrések rendben vannak, a felmenők temperamentuma, wesenje jó, akkor nem kell tartani attól, hogy a leszármazottaknak bármi problémájuk lenne a rokonságból.
2013. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
de lehet baja, az ilyen nem tenyésztő, max szaporító.
2013. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!