Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi képeken lévő kölyök...

Az alábbi képeken lévő kölyök boxerek fajtatiszták és renben vannak kinézetileg?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Kis méretűek a képek, de szerintem a lényeg kivehető. A szem, pofa rendben van? Sose volt még dolgom ilyen fajta kutyával:)



2013. szept. 7. 00:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Drága, persze, hogy gyanús ez is, tuti szaporító! Olyan szaporító is van, aki 60-80 körül adja a kutyát (gyakorlatilag annyiért, mint a tenyésztő). Tenyésztő egyébként nem is hirdet ilyen oldalakon, mert már a fialás előtt el vannak adva sokszor a kölykök, sokszor fel kell hozzá iratkozni. Ja és legtöbbször van rendes weboldala a tenyésztőnek (nem ilyen gportálos meg ingyenes, kész sablonos gagyi hatású oldalak).


Szerintem ha jót akarsz, akkor hagyd most a boxert. Tudom, hogy nem könnyű elfogadni, de hidd el, még fiatal vagy. Lehet még boxered, majd ha felnőtt leszel és a keresetedből tudsz olyat venni, ami biztosan egészséges és sok örömöd lesz benne/vele.

Most pedig ne költekezz feleslegesen, mert ha 30 ezer körüli árért veszel kutyát, az kidobott pénz. Azoknál a kutyáknál egészségesebb egy menhelyi keverék is, ráadásul ingyen van, a pénzből pedig vehetsz neki felszerelést, tápot stb. Hidd el, hogy ezek a hirdetéses kutyák nem érnek egy forintot sem, mármint aranyos kutyák persze, de ilyenért pofátlanság pénzt kérni, hiszen nem fajtatiszták, nem szűrtek!

Még akkor is nagyon meg kell gondolni, ha találsz ingyen elhozható kiskutyát, mert sajnos ha beteges szaporított állat, akkor százezer forintokkal számolj az orvosnál, és viheted majd havonta...

Egyébként ne haragudj, de ti nem beszéltek egymással? Ha 17 vagy még örökbe sem fogadhatsz kutyát egyedül, másrészről gondolom a családoddal élsz. Nem mondtad nekik, hogy kutyát szeretnél? Mert mi sem vagyunk jóban a családdal, de apám csak rászánná magát, hogy egyik hétvégén elvisz engem autóval a kutyáért. Főként ha már mindennek utána néztem és még én is fizetném, tehát látná, hogy tényleg fogok vele foglalkozni. Szerintem a te családod is segítene valahogy, ha autótok nincs, akkor legalább azzal, hogy megkér rokont/ismerőst, akinek van, vagy esetleg ad bele egy kis pénzt, vagy elmegy veled a busszal vagy bármi. Nem értem, miért nem beszéled meg velük a dolgokat, vagy ők áldásukat adták rá és ennyi, de te intézd el? Mert annak jó vége nem lesz, ők tesznek a kutyára, nincsenek tisztában a dolgokkal, akkor ott nem tudom, ki lesz a falkavezér és milyen nevelést kap majd a kutya... Ez fontos dolog, az a kutya nem csak a tied lesz, hanem a családé is valamennyire, ha együtt éltek.


Szerintem menhelyről vagy fajtamentőktől válassz kutyát (ha fajtatisztát akarsz, akkor ne csak külső alapján, hanem a személyisége alapján, hogy tudj is vele bánni és passzoljatok). Ne költs feleslegesen a hirdetett kutyákra. Írj ki kérdést, vagy keress rá a neten, hogy a lakhelyed környékén hol van pl. menhely. Oda próbáljatok meg elmenni, akár busszal is és szétnézni. Ott elmondják melyik milyen jellemű, mert egy ideje már ismerik őket, hiszen náluk vannak. Ráadásul chipezve, oltva, kezelve kapod meg, jó állapotban. Elmentek szétnézni, ha valamelyik elsőre nagyon megtetszik, akkor szerintem még abba is belemennek, hogy "elteszik" neked a hétvégéig, és addigra megszervezitek, hogyan hozzátok el. De ha már az sem megoldható, hogy elutazzatok menhelyre szétnézni, akkor ne akarj kutyát, mert mi lesz, ha orvoshoz kell vinni? Olyankor rögtön menni kell, különben elpusztul a kutya, sajnos sok állatorvos nem megy ki házhoz, vagy épp akkor nem tud. Magyarán a kutya is áldozatokkal jár, megértem, hogy te ezt még szinte gyerekként nem tudod mindet megoldani, de ha a családoddal együtt sem megy, akkor talán inkább egyszerűbb lenne egy macska. Tudom, hogy nem azt akarsz, de sokan csak azért akarnak állatot, hogy legyen mivel foglalkozni, lehessen vele játszani/barátkozni. A macskával is lehet és az élet sajnos kompromisszumokról is szól. Szóval gondold át a dolgokat, beszéld át a családdal, aztán hozzatok döntést.

2013. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszömöm a válaszokat. Apám mondta, hogy elvisz kocsival, szóval azzal nem lenne baj. Csak van egy határ, benzin se olcsó. Írtam egy pm-et utolsó.
2013. szept. 8. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!