Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Széntabletta (Carbo Activatus)...

Széntabletta (Carbo Activatus) adható kutyának hasmenésre?

Figyelt kérdés
Állatorvos vagy legközelebbi patika 50 kilométer,autó nincs.Jó kedve van a kutyának,játszik,eszik,csak a tegnapi kajával elcsapta a hasát.
2013. szept. 7. 12:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Végül nem adtam neki,mára már javult a helyzet.

Viszont a másik este nem evett,hányni kezdett és az este folyamán 3 alkalommal is hányt.Egy tenyésztő ismerősöm azt javasolta,adjak be neki fecskendőben vízben oldott szódabikarbonát.

Reggelre semmi baja nem volt.A kajájukat rendes hentesnél veszem,de úgy látszik,mégis volt valami baj vele.

Ma mindketten jól vannak.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2013. szept. 8. 21:44
 12/13 anonim ***** válasza:

Adtál neki be szódabíkarbónát?

Nekem anyum szokta mondani ha fáj a hasam, hogy egy pohár vízbe tegyek egy kis szódabikarbónát neki mindig megoldja az ilyen problémáját és elmúlik elmúlik a hasfájás viszont az én szervezetem már máshogy reagál akárhányszor próbáltam ki a szódabikarbónát utánna mindig hánytam nem is egyszer szóval az is lehet, hogy a kutyánál is hasonlót okozhat (bár változó szervezetétől függ), mondjuk még mindig jobb ha kijön aminek ki kell de ebben az esetben magától kijött a kutyusból.

2013. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Akiteki ***** válasza:

A kutyák könnyen hánynak, önmagában a hányás tényének nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani. Ha túl gyorsan eszi meg a kaját akkor is hány, némely kutya a kölyköknek is vissza szokta hányni az ételt, ahogy a farkasok teszik.

Hányásra ne adj semmit, ha egyébként semmi baja. Ha folyamatosan mindent kihány, az már más kérdés, de akkor úgyis állatorvos kell.

Hasmenésre, ahogy írtad, legjobb a bolus, de ha az nincs, a széntabletta is jó. Élőflórás joghurt is használ, ha elcsapta a hasát valamivel.

2013. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!