Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik agresszív vizsla más...

Létezik agresszív vizsla más kutyákkal emberekkel szemben?

Figyelt kérdés
egy vizslát annyira nem kell szocializálni mint egy rotit nem , nem kell annyit kutyák közé vinni ? tehát őt nem muszáj suliba vinnem kicsi rá az esély hogy agresszív lenne? vizslák jámbor kutyák nem?
2013. szept. 7. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez kell hogy jó helyről vedd ahol törzskönyves szűrt kicsik vannak hogy a gyenge idegrendszer ne legyen öröklött bennük. Kell hogy lemozoghassa magát,mert ha nem szintén előjöhet agresszió vagy rombolási vágy.

Persze legfontosabb a nevelés,és nem kell kevésbé szocializálni mint egy rotit vagy egy pincsit vagy csivavát. Szocializáció nem fajtánként van,hanem kötelező.

Kutyaiskola már nem,csak ajánlott.

Ott segítséget kapsz,de nem oldják meg helyetted a dolgokat.


Egyik részben van egy agresszív,félős vizsla aztán gyereket akar a pár, nincs sok epizód keresd meg melyik,hogy milyen is lehet egy vizsla..

[link]

2013. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyának szüksége van a lehető legtöbb szocializációs ingerre, fajtától függetlenül. És ha lehetőség van rá, nem árt a kutyasuli sem.


Elég rossz a hozzáállásod a témához... Csak minél kevesebbet kelljen foglalkozni vele, mégis legyen szófogadó, jó kutya?

Az ilyenek szokták elég hamar elajándékozni vagy ne adj Isten utcára dobni a kutyáikat...

Jól gondold meg mit vállalsz.

2013. szept. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A vizsla egy energiabomba, ilyen hozzáállással ne vegyél...
2013. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én vizslás vagyok, úgyhogy a témában elfogult. A vizslák többsége nem agresszív emberekkel szemben. De ahogy az előttem szólók írják: picit furának tűnik a hozzáállásod.

Egy vizslához sok idő és türelem kell, sokat kell mozogni vinni (nem, a kertbe kirakni, hogy "fussál" az nem elég), és bizony a kutyaiskola sem árt, ha szeretnéd tudni kezelni az ebet.

2013. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiképző vagyok. Sajnos nagyon sok ideggyenge, emberrel, más kutyával is agresszív vizslával találkozom az oktatás során, köszönhetően annak, hogy boldog-boldogtalan szaporítja őket. Ha vizsla akkor csak ismert, látogatható, normális idegrendszerű szülőktől törzskönyvvel.
2013. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Itt 4-es, egyetértek 5-össel. :)
2013. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöméknek volt egy kan vizslája, hiába mondtam, hogy vigyék sétálni, vigyék játszani más kutyák közé, tojtak a fejemre. Ki volt rakva egész nap a kertbe, aztán csodálkoztak, hogy megharapta a csaj pasiját, de olyan durván, hogy varrni kellett. Persze ahelyett, hogy segítséget kértek volna, lepasszolták a fajtamentőknek..
2013. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Simán lehet agresszív, ha nincs megfelelően tartva (amibe a szocializálás is beletartozik), illetve a szaporított, olcsó vizslák között még nagyobb ennek az esélye, mert adott esetben évtizedek óta szaporítgathatják őket úgy, hogy nem figyelnek oda a jellemükre.
2013. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, találkoztam már agresszív vizslával (sulin is, ismerősnél is). Előbbi 'csak' kan kutyákkal volt agresszív, de előfordulhat rosszabb is, a postásunk pl. nekem panaszolta múltkor, hogy csúnyán megharapta egy rokonánál lévő vizsla.

Össze-vissza szaporítják őket és egyre több a félős egyed (még zajoktól is ijedeznek, pedig ugye a vizsla vadászkutya, nem szabadna lövésfélősnek sem lennie), a félelem pedig szintén agresszióba is kifuthat - de ha nem is fut, akkor sem oké.

Nekem is vizslám van, szuper kiegyensúlyozott kutya, tűzijátékban is abszolút komfortosan érzi magát, de a szocializáció akkor is szükséges, jártam is vele oviba, suliba. És még így is van, amit 'kihagytam' a kritikus időszakban, más kutyákkal, idegen emberekkel jól kijön, de a gyerekekre furcsán reagál, ezen még kell dolgozni. És nagyon munkás kutya. Hiába lakunk kertesben, nem maradhat ki a napi séta, tanulás, apportozás stb. Ha nem foglalod le, lefoglalja magát, túl agyas a parlagoltatáshoz. Gondold meg, hogy tudod-e vállalni.

2013. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos elég sok emberrel-állattal agresszív vizsla van. Néha a szaporítás néha a hozzád hasonló hozzáállás vagy akár egyszerre mindkettő miatt is.
2013. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!