Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adtatok már Medrolt a kutyátok...

Adtatok már Medrolt a kutyátoknak? És bejött vagy csak leépült tőle?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Atya Isten MEDROLT????!!! Ha csak nincs vmi ilyen nevű készítmény állatoknak, és a humán Medrol nevű gyógyszerre gondoltál, akkor azt sem értem hogy juthatott eszedbe! A Medrol egy nagyon erős szteroidos gyógyszer, ami még embernél is rendkívül erős (főleg pszichés) mellékhatásokat válthat ki!!! Egyáltalán ki írta ezt föl neked?? Komolyan nem értem, vagy ez vmi kamukérdés??? Ha vmi baja van a kutyádnak vidd állatorvoshoz, de se medrolt sem egyéb humán gyógyszert NE adj neki !!!!
2009. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A MEDROL TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A készítmény a glükokortikoidok csoportjába tartozó szintetikus szteroid hormon.

Az alábbi betegségek kezelésére alkalmazható:

- belső elválasztású mirigyek működésével kapcsolatos zavarok,

- daganatokhoz társult túlzott mennyiségű kálcium a vérben,

- a váz-és izomrendszer különböző megbetegedései, működési zavarai,

- a bőr- és kötőszövetek betegségei,

- allergiás megbetegedések, panaszok (vizenyővel járó állapotok),

- különböző szembetegségek (szaruhártya megbetegedései, gyulladások),

- légzőszervi megbetegedések,

- a vér- és vérképzőrendszer megbetegedései,

- daganatos megbetegedések,

- vizelési panaszok kezelése,

- az emésztőszervek megbetegedései,

- idegrendszeri megbetegedések,

- gümőkóros agyhártyagyulladás,

- szervátültetés.


Internetről szedtem le, de amúgy ha állatorvos írta fel, akkor beadhatod, de ha kételyeid vannak, akkor menj el egy másik állatorvoshoz, és kérd ki az ő véleményét is. Nekünk az állatorvosunk humán vérnyomáscsökkentőt írt fel és mi azt használjuk. Szóval nem feltétlenül rossz a humán gyógyszer, viszont!!! Egyszer kértem nyugtatót a kutyámnak és az állatorvos egy erős epilepsziás gyógyszert írt föl, emitől a kutya teljesen abnormálisan viselkedett, kába volt, támolygott és többször is az ágyamba vizelt, pedig ezt 10 év alatt egyszer sem csinálta, és két napig nem változott a helyzet, pedig az előírt fél tabletta helyett csak egy negyedet adtam be neki. Szóval több állatorvosnál érdeklődj, mert lehet, hogy nyugodt szívvel adhatod neki ezt a gyógyszert, mert pont erre van szüksége, de lehet, hogy óriási hibát követsz el és másik gyógyszer lenne a megfelelő. Nem tudom, hogy a fent említettekből, melyik a problémája a te kutyádnak, de lehet, hogy egy sokkal gyengébb gyógyszer is hatásos.

2009. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

elsőnek:

hidd el, nem én találtam ki, orvos írta fel... azért köszi!

másodiknak:

gerinc bántalmai vannak, már próbálkoztunk gyengébb fájdalom csillapítóval, az sajnos nem vált be!

2009. nov. 3. 12:14
 4/17 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Nem értem az elsőt miért kell ilyen hisztérikusan reagálni?

Rengeteg nagyon jó humán gyógyszer van amit az állatgyógyászatban is alkalmaznak. Sokszor jelentősen olcsóbb mint az állatgyógszerek.

Ha az orvos ezt írta fel akkor nyugodtan adhatod neki! Az enyémek is szinte mindig humán gyógyszert kapnak.

2009. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én értem mért reagált olyan hevesen. Ha elsőnek kommentelek az enyém is így festett volna kb.

Mégpedig azért mert rengeteg olyan idióta van aki a gyógyszerből csak annyit fog fel, hogy szteroid és ész nélkül adja a pitjének/sztaffjának/rotijának, hogy "nagyobb állat" legyen.

A másik mikor valaki lusta elmenni állatorvoshoz és elkezdi beadni a kutya panaszaira az első gyógyszert ami a keze ügyébe kerül és kicsit is illik a tünetekre.

A kérdés pedig alap félreérthetően lett feltéve.

Na mind1, a válaszom hogy az állatorvosnak sincs mindig igaza, ilyen erős és veszélyes mellékhatásokkal járó gyógyszert nem adnék a kutyámnak, inkább elvinném másik állatorvoshoz.

2009. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólónak üzenem,h a Medrol az állatgyógyászatban is használt szteroid, melyet gyakran allergiás panaszokra adnak.

A kérdezőt kérdezném,h mire is adja pontosan? Már azon kívül,h gerincbántalmai vannak a kutyusának. Nem lenne jobb valamilyen táplálékkiegészítőt adagolni? VAgy már próbáltátok? Nagyon jó készítmény a Luposan Gelenkraft, de adhattok a kutyusnak akár Hill's J/D tápot, ez mozgásszervi problémákra lett kifejlesztve. Érdemes kezdetnek egy erősebb készítményt használni, erre javaslom a szintén humán készítményt a Seatone Sport Restart kapszulát. Ez elég drága, de nagyon megéri! Szuper hatása van! Mondjuk egy doboz beadagolása után valami gyengébbre is át lehet állni.


Én nagyon ellenzem a Medrolt. Az én kutyám allergiára kapta. Kb 30kiló a kutyám és 30miligramm Medrolt írt neki elő az állatorvos, amit 2hét után a felére kellett csökkenteni. Kb 2-4hét után eszméletlen durva mellékhatások jelentkeztek, ami szinte visszafordíthatatlan lett. A kutya idegrendszeri problémákkal küszködött, komoly problémák akadtak a járásával. Emellett vizelettartási problémák is felléptek: a kutyából fekvő helyzetben folyt a vizelet, a záróizom meggyengülése miatt.

Kb 2évbe telt mire úgy 80-90%osan helyre sikerült hozni a kutyát! Szóval ha nem muszáj, ne adj neki Medrolt és semmilyen más szteroid készítményt se!

2009. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ!

A kutyám 13 éves és gerinc meszesedése van. Ez a járásán látszik leginkább. A Seaton kapszulából napi kettőt szedett az elmúlt 2 évben! Tudom, én 7 ezerért vettem egy dobozt a Tűzoltó utcában, mert úgy tartok kutyát, hogy pénz nem számít! A szteroidoktól én is nagyon tartottam, de mit csináljunk?! Most egy 9 napos kúrát írtak elő Neki, remélem nem tesz benne visszafordíthatatlan kárt...

2009. nov. 3. 17:09
 8/17 anonim ***** válasza:
11:52 vagyok. Nem akarok rossz hangulatot teremteni, de ha olyan súlyos fájdalmai vannak a kutyádnak és mozogni is csak nehezen tud, akármit mondd az orvos én gondolkodnék az eutanázián :( Szerintem neked sem jó így látni a kutyát nap-mint nap és neki se jó, ha szenved a fájdalmaktól vagy ilyen ultra-erős tablettákkal begyógyszerezed, aminek súlyos következményei és mellékhatásai lehetnek, akár plussz betegséget előidézve :S A 13 az egy szép kor, de én gondolkodnék a helyedben, és figyelmedbe ajánlom az ENZO című könyvet, elgondolkodtató, egy kicsit néha bugyuta, de tényleg érdemes elolvasni :'( Garth Stein- "Enzo, avagy az emberré válás művészete."
2009. nov. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A 16:29-es vagyok.

Bioptron lámpát nem próbáltátok? Illetve tudnám még ajánlani a mágneskarika használatát.

Ami nálunk jól bevált az a Dogtor Rx nevű készítmény. Ez sem a legolcsóbb, de az én kutyámnak nagyon jót tett.

Érdemes lenne a kutyusodnak folyamatosan adagolni a zöldkagylókivonatot is.

Ha csak 9napos a kúra, akkor nem lehetnek komoly következményei. Bár sajnos ezeket a kúrákat ismételni kell majd, mert csak ideig-óráig hat.

Mekkora súlyú (milyen fajtájú) kutyáról van szó és mekkora adag Medrolt kap?

2009. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

40 kg-os németjuhászról van szó. A medrolt úgy kapja, hogy 3 napig 2×2 3 napig 2×1 3 napig 2×0,5 szem.

A zöldkagylót nagyon régóta kapja, de az az izületeket építi, nekünk nem segít :( A DR X-ről olvastam, de azt is olvastam, hogy az még egy nem teljesen kipróbált szer. Nem tudom... Neked milyen kutyád van? És mi az a mágnes karika? Tudsz küldeni egy linket? Köszi!

Utolsó előttinek üzenem, hogy remélem engem sem fognak elaltatni, ha 70 éves korom körül kapok egy lumbágót. Azt hiszem mindent meg kell tennem érte. Nyilván senki nem él örökké, de azt hiszem, hogy ha almákat és faágakat dobál az udvaron, akkor olyan rettentő rosszul nem lehet... Nyilván minden nap eszembe jut, hogy döntenem kell (túl vagyok 2 kutya elaltatásán, 1 magától ment el) de nem játszhatok Istent!

Köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 4. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!