Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kiskutya és a lábhágás?

2 hónapos kiskutya és a lábhágás?

Figyelt kérdés
2 hónapos kan kiskutyám az előbb rámászott a lábamra és elkezdte hágni. Ezt nem csak ivaréretten csinálják?
2013. szept. 9. 16:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mert ugye még pici kutyáról beszélünk..
2013. szept. 9. 18:53
 12/19 anonim ***** válasza:
A rápaskolást nem javasolják,elég a határozott nem,ha ez kevés a szitutól függően,befejezed a közös játékot,ha harap,vagy kizavarod ha bemegy valahova,ahova nem engeditek stb.Ez elég szokott lenni.Egy alkalom a hágó mozdulatból nem mérvadó,egy oda tévedő cipő is kiválthatja.De hagyni nem kell.
2013. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

szia!


Igazság szerint 2 hónaposan még csak gyakorolja a hágómozdulatot, akkor még nincs a tevékenységben dominancia. Csak manapság ezt már elfelejtik...

2 hónaposan még szinte baba, nem fog dominánskodni. Ugyanúgy gyakorolja, tanulja, mint pl a futást, a rágást, stb. Egyszer szüksége lesz rá.


másoltam a cerberos oldaláról: A legtöbb gazdi ebben a korszakban találkozik először a kutyája hágó mozdulataival, ami nem csak kanoknál, de szukáknál ugyanúgy megjelenhet. A kutya szinte bármit választhat „társul” magának, a különféle plüssállatoktól kezdve, az asztal lábán át, az ülőgarnitúráig. Nem kell aggódnunk, kutyánk viselkedése teljesen normális. Nem szabad összekevernünk egy 8-10 hónapos kutya hágó mozdulatait egy felnőtt eb ugyanilyen viselkedésével. Míg a kamaszkutyánk mindössze „gyakorol” és felkészül a későbbi párzási rituáléra, addig a felnőtt kutya esetében ez már a dominancia egyik meghatározó jele. Nyugodtan hagyhatjuk, hagy élje ki magát, nem kell rászólnunk egészen addig, míg nem rajtunk, illetve más kutyákon teszteli új képességét. Ebben az esetben határozottan szóljunk rá és a nyakbőrénél fogva emeljük meg és rázzuk meg egy kicsit.

2013. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
igaz, hogy itt 8-10 hónapos kutyáról ír, de a lényeg érthető. Talán még jobban is vonatkozik egy 2 hónaposra, mint egy 8 hónaposra.
2013. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát,nem tudom,de egyszeri alkalomból szerintem semmiféle következtetést nem lehet levonni.
2013. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Így van, ettől nem kell frászt kapni, csak következetesen mindig le kell tiltani.

A fenékre csapkodást (akár kicsit ütsz, akár nagyot) én nem javaslom. Inkább kiabálj rá, és utána egy ideig hagyd őt magára, ne foglalkozz vele. Egy kutyának (pláne kölyöknek) ez a legnagyobb bünti.

2013. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor ha már így benne vagyunk, nem tennék fel új kérdést, hanem inkább megkérdezem itt. Egy olyan problémám van még, hogy általában jön, ha hívom, de néha úgy dönt, hogy nem. Legfőképp akkor, mikor épp a szájában van valami, vagy játszani akar még vagy szaglászni. Túl nagy elvárás még, hogy mindig jöjjön? Elvileg már ismeri a szót, hiszen máskor jön. És ilyenkor mikor nem akar jönni, nem működik, hogy távolodok. , Ha meg lassan nyugodtan közeledek felé, elrohan, hogy nehogy elvegyem amit épp rág. Lehet azért van ez, mert sok mindent kivettem a szájából eddig, ami nem odavaló, és félti? Van erre valami tanácsotok? Vagy egyszerűen csak várjak, míg nagyobb lesz kicsit?
2013. szept. 9. 23:49
 18/19 anonim ***** válasza:

szia!


A legjobb szó a türelem egy kiskutya nevelésénél, főleg, hogy a tiéd még csak 2 hónapos. Milyen fajta amúgy? Nekem a beagle volt mindig alkalmi süket :). Pl a spániel meg a mudi mindig jött, ha hívtam.

2013. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy mindig odajöjjön, ha hívod, nem nagy elvárás. Talán a behívás a legfontosabb, annak mindig, minden körülmény között működnie kell. De a Te kutyád még tényleg nagyon kicsi. Sokat kell vele foglalkozni, tanítani, de nem véletlen, hogy kutyaiskolába sem lehet menni 6-8 hónaposnál fiatalabb kutyával.

Ugyanaz, mint az embereknél, tanítani kell a gyerekeket, hogy megállunk az út szélén, de egy 2-3 éves gyerektől nem várhatja el az ember, hogy minden alkalommal szót fogadjon.

2013. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!