Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyussal vagy Cicussal jobb...

Kutyussal vagy Cicussal jobb benn élni a házban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő kutyával jobb,a macska sokkal tapadósabb szőröket termel,amit alig lehet eltüntetni.Az állandóanbenntartott macsik meg halálra únják magukat néhány év múlva.
2013. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettő bejött, volt már ez is az is.

A kutyánál annyi, hogy le kell hordani rendszeresen, a macskánál viszont takarítani kell az alomtálcát.

Amúgy számomra nincs különbség, ugyanúgy kaját kell venni, játszani velük stb.

2013. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Erre a macskások azt fogják válaszolni, hogy macskával, a kutyások pedig azt, hogy kutyával, úgyhogy az eredmény csak azon fog múlni, hogy itt melyikből van több :)


Az én véleményem egyébként a következő:

Az a jobb, ami jobban passzol a te életviteledhez és egyéniségedhez.

A macskák alomba WC-znek, a kutyákat le kell vinni reggel és este sétálni. Ha nincs időd vagy energiád a napi 2x sétára, akkor a kutya nem jöhet szóba.


A kutyáknak nagyobb a mozgásigényük, így ha panellakásról van szó, akkor inkább macska, ha kertes ház, vagy nagyobb lakóparki lakás, akkor mehet mindkettő.


Szerintem egyébként csak lakásban tartani csak kis vagy középtestű kutyákat szabad, egy nagy testű kutyának egy lakás csak szenvedés, így 100% lakásban tartásra vagy szobakutya, vagy macska.


Ha sokat dolgozol, kevés az időd, akkor szintén csak macska, mivel a macskák a nap 70%-ban alszanak, a maradékban elvannak magukkal, a kutyák viszont nagyon játékosak, emberközpontúak, és kell nekik a figyelem.


Gyerek mellé inkább a kutya jó viszont, mivel a macskának ha elege van a dédelgetésből, akkor esetleg karmolhat vagy haraphat, a kutya viszont élvezi a minél több törődést.


Tisztasági szempontból én a macskákat mondanám, mert a kutyák többet vedlenek, és ha nem fürdeted őket, akkor egy idő után nagyon erős szaguk lesz, míg a macskák magukat mosdatják.


Ha egy barátra vágysz és nem állatra magad mellé, akkor kutya, mert a macskák ugyan nagyon szeretik a gazdájukat, de csak akkor lehet velük játszani, összebújni, mikor éppen olyan kedvük van, míg a kutyák a gazdájukat istenként tisztelik, és bármikor bármit csinálhatsz velük.


Nekem egyébként macskám van, macskás vagyok és voltam születésem óta, de a férjem szüleinek kutyája van, és sokat vagyunk velük, így megtapasztaltam milyen ha egy kutyával élünk együtt. Nekem a macska jobban bejön, mert a kutyájuk felugrál a lábunkra, nyalogatja a kezünket.. Csak játszani akar, de nekem ez "túl sok".

Plusz én nem tudnám elképzelni, hogy reggel munka előtt még sétáltassam a kutyát, aztán este munka után, mikor fáradt vagyok, és csak pihennék, akkor megint a kutya.


Dönts úgy, ami neked szimpatikusabb, de előtt jól gondold át, hogy van-e időd takarítani, etetni, játszani, stb.

És persze a étel, orvos, alom, az mind kiadás, úgyhogy azt is vedd számításba, hogy ez egy 12-15 évre szóló anyagi elkötelezettség is.

2013. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én mindkettővel élek egyszerre...

furminatorozom a cicáim (is), vettem specko kefét a porszívóra ami a letapadt szőröket is összeszedi (5000 volt) szóval már a szőrrel sem nagy a küzdelmem.

és a cicáim nem unatkoznak évek után sem :)

2013. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a macska macerásabb,kevébé tudsz vele elutazni és a macskaalom allergizálhat,legalábbis én az lettem rá.U.úgy kell ivartalanítani,vigyázni,hogy ne szökjön ki,szőrét valahogy eltüntetni.Leszedik a tapétát,függönyt,sokkal több kárt tud okozni.De azt kell választani,amelyik lélekben közelebb áll hozzád.
2013. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bátyáméknak macskájuk van, nekem kutyám. Én sokkal jobban szeretem a kutyákat, nekem a macska inkább...olyan kiegészítője a lakásnak. A kutyámmal összetartozunk:)

Persze más kérdés, hogy egy kutya több törődést igényel. A tesómék lusták lennének napi 3-4 sétához :)

2013. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő van egyszerre, mindkettő kinti-benti. És a vicces, hogy a macskának kutyajelleme van, a kutyának meg néha macskajelleme. Egyiket sem adnám semmi pénzért. :)
2013. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!