Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted mennyire szomorú az...

Szerinted mennyire szomorú az amikor egy kutya hazavárja a gazdáját aki meghalt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Hachiko féle esetre amikor a gazdája elmegy és már nem jön vissza többé.

Szerintem ez az egyik legszomorúbb dolog, mikor a kutya hiába várja a gazdáját, mert egy embernek el lehet mondani,hogy valaki többé nem jön haza, és egy ember ezt fel is tudja fogni, de egy kutyának nem tudod elmondani, és bár szerintem egy kutya viszonylag hamarabb túl teszi magát azon ha a gazdája nem megy haza, mert azt sem tudja mi történt, de ha valaki 5 évre elmegy akkor a kutya nem tudja hogy végleg elment vagy visszajön (ugyan így a halál esetében sem tudja,hogy véglegesen elment a gazdája) és ha 5 év után visszatért akkor pedig felismeri és örül.

Tehát ha látszólag nem is bántja a gazdája hiánya akkor is emlékszik rá.


2013. szept. 13. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon szomorú dolog az ilyen, ezért csak családban szabad kutyát tartani, mert ilyen esetben ott van neki a többi gazdi, akik szeretik, "csak" egyet vesztett el.

Ennél már csak az szomorúbb, ha egy kutya elvész, és nem találják meg, csak kóborol, mert ő egyszerre mindenkit elvesztett. :(

2013. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a szomorú,ha nem talál olyat,aki a helyébe léphetne.
2013. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szomorú.

De az is megható, mennyire tud örülni egy kutya a rég nem látott gazdijának:

http://www.youtube.com/watch?v=SAbCyA2rbxM

2013. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!