Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz mennyire tanitható?

A kuvasz mennyire tanitható?

Figyelt kérdés

Azoknak a gazdáknak a segitségét szeretném kérni akinek van kuvaszuk.

A a kuvasz mennyire tanitható? mennyire fogékony, meglehet neki tanitani a vezényszavakat? pl: ül marad fekszik stb



2013. szept. 14. 16:25
1 2
 1/11 Maxwyzz válasza:
0%
Fújjjjjjjjjjjj
2013. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Annyira nem, mint egy terelő kutya.

Leginkább csak az értelmes dolgokat csinálja meg szívesen. Csak a poén kedvéért ilyen cirkuszi mutatványokat nem igazán. 1 perc alatt megunja, ha nem látja, miért kell megcsinálnia.

2013. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 es köszönöm a válaszodat
2013. szept. 14. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Tanítani lehet, sportkutyásan dolgoztatni nem. Nem hülye, csak ha nem látja értelmét, nem melózik.
2013. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kuc Kuc ***** válasza:
88%
Én is most tanítom. Nagyon fogékony a tanulásra. Tudja az ülj fekszik és az ugorj vezényszót. A pórázon vezetés az kötelező megtanítani. Egyébként kb. másfél hete tanítom.
2013. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Sokmindenre könnyen megtanítható, értelmes kutya, alapvető dolgokat, mint ül, marad, fekszik meg lehet neki tanítani, ha következetesen használod a vezényszavakat. Tudnia kell a kutyának, miért kellett leülnie/feküdnie/maradnia. Viszont ha csak szórakozásból használod a vezényszavakat és a kutya nincs szórakozós kedvében, akkor egyik fülén be, a másikon ki...
2013. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 10 perc alatt megtanulta a pacsit! és a másikkal! vezényszavakat, úgyhogy a marhaságokra is rávehető. Persze rá nem volt jellemző az ember elleni agresszivitás mint sokan állítják, igaz csak 10 évet élt.
2013. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a sok hasznos választ
2013. szept. 14. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Intelligens, talán túlságosan is.

Elképesztően makacs és önfejű, és az intelligenciáájával ügyesen kijátsza a gazdáját. Cirkuszi mutatványokat nem csinál szívesen.

A papám kuvasza kb. 1 óra latt megtanulta az ül-t...

2013. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Apportírozni szeretett egy órán át is, de nem adta könnyen ki a szájából a dolgokat. Limbólécen is átugrott és nem a kaja motiválta. Ha akkor (gyerekként) tudom, hogy jutalomfalat is létezik, akkor a pacsizáson, az ül!-ön és a behíváson kívül mást is megtanítottam volna.


Nekem a legjobban az tetszett, hogy 5 méterről sem tévesztette el a dobott falatot, persze mára már tudom, hogy ez hülye móka volt.

2013. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!