Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükköket lehet megtaní...

Kuc Kuc kérdése:

Milyen trükköket lehet megtanítani egy 1,5 éves kuvasszal?

Figyelt kérdés
Tudja már az ül és gyere ide parancsot egybe is, és persze a pórázon vezetést. És a ti kutyáitok mit tud? Válaszotokat előre is köszönöm szépen.

2013. szept. 10. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A kuvasz egy jó kis őrző védőnek való. Az a fontos hogy ha elkap valamit, le tudd róla állítani, elengedje például a megfogott madarat, azaz hallgasson rád
2013. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előbb az alapokra kellene,utána jöhetnek a trükkök.


Ül,fekszik,MARAD (ez nagyon fontos) pórázon sétálás és persze a 100%-os behívás,mindenhol minden körülmények között behívható legyen.


Ha ezek mennek 100%-ra,akkor lehet bohóckodni.

2013. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek az értelmes válaszokat. Megfogadom a tanácsotokat. Én is így gondoltam csakhogy első kutya meg amennyi könyv annyi féle tanács.
2013. szept. 10. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:
az én kutyám 11 éves és nemrégen tanulta meg az igyál vizet! vezényszót :) szót is fogad :)
2013. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez az igyál vizet ez nagyon tuti, és nehéz volt rá megtanítani? Ezt azért kérdem mert pl.: hogyha egyszerűbb mint a fekszik akkor ezt előtte könnyebb lenne megtanítani és akkor bele tudnánk mindketten rázódni. Egyébként gratula a trükkhöz. :)
2013. szept. 10. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:

a vizes vagyok :D

úgy tanítottam meg neki, h kifárasztottam és mikor ivott odamentem a táljához és mondtam neki, h igyál vizet és azóta mindig, és sokszor én vezettem oda a vizes tálhoz és adtam ki a parancsot, vhogy rájött h mi van és azóta megy neki :)

2013. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ül-fekszik-nél semmi sem egyszerűbb. :)

Az az igazság, hogy az ember saját idejétől függően taníthat a kutyájának több (mondjuk 3) dolgot párhuzamosan, de időben elkülönülten. Mert ugye a fekszik parancsnál pl a kutya 5 perc múlva már tudni fogja, hogy most akkor le kell feküdni, ezek után már azon kell dolgozni, hogy kitartsa a fekvést és hogy mindenhol lefeküdjön, ha azt mondod. A marad vezényszót akkor érdemes elkezdeni, ha már van egy stabil ül vagy fekszik a birtokodban. :)

Ha klikkerrel dolgozol, akkor már kapásból adódhat olyan helyzet, hogy egyszerre több dolgot kezdesz el tanítani, ha klikkeres elkapással akarsz haladni. Pl én így lelövős trükköt és meghajlást párhuzamosan tanítottam.

2013. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dalma1997 ***** válasza:

...a fekszik egy nagyon könnyű alap parancs, szerintem folytasd ezzel.

Nekem 2 éves labradorom van, ezeket tudja: ül, fekszik, marad, gyere ide, meghajol, nyuszi(kezeket fel), kukucs, hátrál, pacsi, integet, köszönj, szlalom, nyolcas

2013. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!