Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám széttépte a szomszéd...

Kutyám széttépte a szomszéd macskáját. A szomszéd mérgezéssel fenyeget, hogy tudnám megbékíteni?

Figyelt kérdés

Történet:

Új házba költöztünk.Körfolyósos.Egyik végéről teljesen zárt,a másik vége is kulcsosan megközelíthető,szóval az emeletre csak azok mehetnek be,akik ott laknak.

Szóóval,első naptól nem a legjobb a viszonyunk a szomszéddal,mert ő macskás és nem szereti a kutyákat lakásban,állandóan mondja hogy a kutya nem lakásba való stbstb.Innentől jött,hogy megkértem,hogy bár engem abszolút nem zavar az ő macsekja,de csináljon valamit,hogy ne az én virágjaimra szarjon,mert hiába takarít utána,mégis szörnyen büdös... na mindegy,ez megoldhatatlan volt,végül elvittem onnan a virágokat és kész.

Megértem a macskát,napozik és az én virágaim helye a legnaposabb kényelmesebb rész..

Aztán tegnap szellőztettem a lakásban kinyitottam az ajtót,kutyus a küszöbön pihent,nézte az eget néha körbenézett és újra bejött.Nem tudom mi ütött belé,lehet megkarmolta a macska (macskával nőtt fel 7 hónapos koráig,azután is nem egyszer találkozott velük,kedveli őket,ezt sem bántotta eddig (pórázon fogva odaaengedtem,hogy megmutassam,hogy nem bántja.)) de mégis hangos nyávogás,mindenhol vér és ennyi.Kutya feje szétkarmolt,macska meghalt.Nem tudom az indítékot,hiába mondtam,hogy az ő macskája pont annyira nem volt jó helyen ,mint az én kutyám,értem én hogy az ő vesztesége.De nem tudok többet felajánlani,mint hogy elviszem eltemetni (kocsival) veszek új macskát,többé ennyire sem engedem ki a kutyát,ha kint lesz az új macskája).

Osztott felelősségnek érzem,nem tudom mi volt a baj.És mégis van annyira gonosz,hogy megmérgezze vagy valami,most egyszeűen parázok,ha valamit szagolgat a házban,azt sem hagyom.Azt mondta minden környékbeli kutyát megmérgezi.Az a baj,hiszek neki.


2013. szept. 14. 23:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos sokat nem tudsz tenni, olyan helyre ne engedd ahol a szomszéd hozzáférhet. Ha az ajtódon csak egy rés van a levelek bedobására, azt is zárd el a kutya elől, nehogy ott bedobjon valamit míg te nem vagy otthon. Az ilyen emberek megváltozni nem fognak, tehát csak annyit tehetsz, hogy távol tartod a kutyustól.
2013. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Postás nyílásra is,és a körfolyósora néző ablakra is csináltunk hálót =/

De valami tipp kéne a békítésre :)

2013. szept. 15. 00:04
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tisztelet teljesen elnézést kértél tőle és felajánlottad a kárpótlását, valamint hogy hasonló nem fog többet előfordulni, és ő mégis ilyeneket mond, akkor egyértelműen jelezd felé hogy az ilyen dolgokat nem fogod megtorlatlan hagyni.

Egyébként milyen fajta?

2013. szept. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Inkább a kutyát kéne megnevelni, mert ez nem jó ha ilyen kiszámíthatatlan. A legtöbb kutya szeret utána mozdulni a macskáknak egy kicsit, de egy jó kutya leáll ha rászólnak, főleg pórázon és főleg ha eddig nem volt velük baja. Meg aztán el kell fogadni, hogy ez két nagyon különböző állat. A macskát nem lehet csak úgy bezárni a házba, meg megmondani neki, hogy hova végezze a dolgát. Mégis mit tehetett volna a szomszéd a viráaidért? Legfeljebb azt, hogy valamit odaraksz, hogy ne férjen hozzá.
2013. szept. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Különben meg lehet, hogy csak sokkban van. Azért egy kedvencet elveszíteni ilyen módon nagyon durva dolog. Szerintem jobb mindig figyelsz a kutyára. Mást nem nagyon lehet tenni.
2013. szept. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

100 négyzetméteres LAKÁSBAN is tarthatja a macskáját!:)

Nem muszáj neki az körfolyóson mászkálni a növényeimen.De nem is erről van szó,engedtem neki,szeretem az összes állatot,elvettem a virágokat és odaraktam egy tök jó szivacsos párnát neki,szerette is a macska.

A kutyám 30kg-s keverék.Nem tudom milyen,bobtailra hasonlít.1,5 éves.

Nem tudom mi történt,nem tudom,mennyire volt a kutyám a hibás,tényleg olyan légynek sem ártó mamlasz kutya,abszolút nem agresszív,ma is elmentem a macskás barátnőmhöz és semmi baja nem volt,kicsit még játszott is vele aztán ledőlt aludni.

Lehet a macska marta meg.Már nem tudjuk meg.

2013. szept. 15. 00:15
 7/19 anonim ***** válasza:

Imádom a kutyákat és a macskákat is. Kertes házban lakunk, egy telken két lakás, az állatok csak a két lakás között járkálnak, s a hideg kiráz, ha sz öreg cicám kimerészkedik az udvarból.

De.

Társas házban, pláne, ha még nagy is a lakás, mi a fenéért kell kiengedni a cicát?!? A kutyát muszáj sétáltatni, de azt mindig pórázon tedd, amit saját biztonságotok érdekében is, már a lakásban adj fel a kutyusra. És vigyázz, hogy a szomszéd ne juthasson a közelébe!

2013. szept. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

A macskának lett volna lehetősége valahova elmenekülni?

Mert ha lett volna, és mégis balhézott akkor nem kizárt hogy az kezdte vagy provokálta ki.

Egy normális macska ha kutyát lát veszélyes távolságon belül, leugrik inkább az emeletről.

2013. szept. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
Hát ilyen alapon te miért viszed ki a kutyád? Éljen a lakásban... A macskának sokkal nagyobb területre van szüksége, és ha le is viszik pórázon, az neki nem olyna mint a kutyának egy séta. Azért látom te sem vagy annyira összetörve. Gondolom a te kutyádat nem támadta még meg egy nála erősebb úgy igazán. Az enyémet már "tépték majdnem szét", regyütt tudok érezni egy macskással is. Azzal meg nem sokat rész, hogy "sose csinált még ilxyet" Mindenki ezt mondja a tragédia előtt.
2013. szept. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Wáá,nincs bajom,hogy kint van a macskája,nem érted?

Igen,persze hogy volt hova menekülnie.Itt egy rajz:

[link]

Kék a kutyám,ahol feküdt zöld,a macska ahol pihent a virágok helyett.

Mint láthatjátok,jobbra is balra is menekülhetett volna,SOK olyan hely van,amire fel is mászhatott volna és a kutya el sem éri,arról nem is beszélve hogy ott vannak a rácsok mindenhol és a saját lakásába is bemenekülhetett volna és hozzánk is.

2013. szept. 15. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!