Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám széttépte a szomszéd...

Kutyám széttépte a szomszéd macskáját. A szomszéd mérgezéssel fenyeget, hogy tudnám megbékíteni?

Figyelt kérdés

Történet:

Új házba költöztünk.Körfolyósos.Egyik végéről teljesen zárt,a másik vége is kulcsosan megközelíthető,szóval az emeletre csak azok mehetnek be,akik ott laknak.

Szóóval,első naptól nem a legjobb a viszonyunk a szomszéddal,mert ő macskás és nem szereti a kutyákat lakásban,állandóan mondja hogy a kutya nem lakásba való stbstb.Innentől jött,hogy megkértem,hogy bár engem abszolút nem zavar az ő macsekja,de csináljon valamit,hogy ne az én virágjaimra szarjon,mert hiába takarít utána,mégis szörnyen büdös... na mindegy,ez megoldhatatlan volt,végül elvittem onnan a virágokat és kész.

Megértem a macskát,napozik és az én virágaim helye a legnaposabb kényelmesebb rész..

Aztán tegnap szellőztettem a lakásban kinyitottam az ajtót,kutyus a küszöbön pihent,nézte az eget néha körbenézett és újra bejött.Nem tudom mi ütött belé,lehet megkarmolta a macska (macskával nőtt fel 7 hónapos koráig,azután is nem egyszer találkozott velük,kedveli őket,ezt sem bántotta eddig (pórázon fogva odaaengedtem,hogy megmutassam,hogy nem bántja.)) de mégis hangos nyávogás,mindenhol vér és ennyi.Kutya feje szétkarmolt,macska meghalt.Nem tudom az indítékot,hiába mondtam,hogy az ő macskája pont annyira nem volt jó helyen ,mint az én kutyám,értem én hogy az ő vesztesége.De nem tudok többet felajánlani,mint hogy elviszem eltemetni (kocsival) veszek új macskát,többé ennyire sem engedem ki a kutyát,ha kint lesz az új macskája).

Osztott felelősségnek érzem,nem tudom mi volt a baj.És mégis van annyira gonosz,hogy megmérgezze vagy valami,most egyszeűen parázok,ha valamit szagolgat a házban,azt sem hagyom.Azt mondta minden környékbeli kutyát megmérgezi.Az a baj,hiszek neki.


2013. szept. 14. 23:48
1 2
 11/19 Akiteki ***** válasza:
59%

Ha a kutya feje össze volt karmolva, akkor biztos, hogy a macska támadott. De ez sajnos a kapcsolatotokon mit sem javít.

Vigyázz rá, ne hagyd felügyelet nélkül, hogy a szomszéddal találkozhasson, nehogy bosszút álljon.

Hogy a szomszédot hogy lehet megbékíteni, az nem kutyás kérdés, a pszichológia rovatban (ha van ilyen) talán van szakértő.

Talán néhány hónap múlva megenyhül.

A macskának nem szükséges kimászkálnia, teljesen jól elvannak a lakásban is.

2013. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha most gonosz akarok lenni akkor azt mondom hogy ugyan a folyosó köztér, de akkor is a te részed előtt történt ha történt.

Előtte látta már a kutya a macskát? Volt már ismerkedés, bemutatás? Egyébként macska is csak annyira való gangos lakásba mint kutya. Ismerősöm is állandóan panaszkodik hogy a sok rohadt macska a házban odasz.rik hugyozik a földszintre ahol ő van, mert a gazdáját nem érdekli hogy hol mit csinál.

2013. szept. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
32%

osztott felelősség??

3 macskám és kutyám van..nem osztott felelősség az ha a kutyád széttép egy macskát.nagyon nem az.

tekintve h a macskának esélye sincs egy ilyen helyzetben, nem osztott a felelősség.(Szép lenne ha én is így állnék hozzá, hogy áá hát lehet széttépi a macskáimat a kutyám egyszer mire hazajövök, de nem tehet róla ha tényleg megtörténik..)

képzeld magad a szomszéd helyébe, mondjuk volt kutyád nincs kutyád, mert széttépte egy nagyobb kutya, mondjuk egy kaukázusi a téren,aZt mondanád osztott felelősség?

Persze h kivan, remélhetőleg majd megnyugszik.

2013. szept. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Akiteki ***** válasza:
70%
Hogy a macskának esélye nincs, az nem szentírás. Nem ismered az én macsekom. Rettegésben tartja a környék kóborlóit.
2013. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Valóban osztott a felelősség de az nem szimpatikus,hogy a másik virágjaira kakkant a cicus és ez a gazdinak nem gond.Alomtálcát is lehetett volna kitenni.De mindegy,ez egy baleset volt,mert nem lehetett számitani arra,hogy az egyébként macskára eddig veszélytelen kutya ezt tegye és a macskának sincs a folyosón helye.Nem gondolom,hogy bárki tehet róla és te is nagyon sajnáltad.Nekem ez elég lenne.Szerintem Vigyél neki egy kiscicát,legyen könnyes a szemed és mondd el,mennyire sajnálod.Macskából sok van,olyan helyről vigyed,ahova visszaviheted,ha nem kell neki.
2013. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen,a folyosó köztér.Pont ugyanúgy "nincs ott helye" egyik állatnak sem.De,én megértem,hogy ő is kiengedte,és én sem láttam gondott abban,hogy néha szellőzésnél nyitva hagyom az ajtót és esetleg kimegy a kutya egy kicsit de nem maradt kint sokat soha,küszöbön szeret feküdni.Ezt a szomszédot sem zavarta,mert se nem ugatott feleslegesen,se nem macerálta a macskát.Igen bemutattuk őket egymásnak,semmi baja nem volt,még csak érdeklődést sem mutatott iránta,mert az midig a korláton ült.

Macskán 1 harapás volt,csak gondolom nagyon rossz helyen sikerült mert a nyaka sérülhetett meg végzetesen.

Megpróbálom a kiscicás módszert:)

2013. szept. 15. 10:23
 17/19 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy elküld vele,de bevezetésképpen még mondhatod neki,hogy tudod,hogy a szeretett macskáját ez a cica nem pótolja,de .....Az igyekezetet azért annyira értékelni fogja,hogy ne mérgezze meg a kutyusod.
2013. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért a helyedben megkérdezném még előtte hogy egyáltalán akar-e macskát újra. Hallottam már olyan sztorit ahol a kárpótlást egy olcsó tv volt mert az jobban kellett mint egy háziállat.
2013. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Adj a szomszédnak egy kis időt. Volt pár alkalom, hogy a nagyszüleimnél a SAJÁT kutyáink ölték meg a kiscicáinkat, mert betolakodónak és/vagy zsákmányállatnak nézték. Pár napig nagyon szomorú voltam, de aztán megértettem, hogy a kutya részéről ez csak ösztön volt.

(Tudom, a te kutyád részéről nem, de itt most a cica elvesztésén van a hangsúly)

Van rá esély, hogy pár nap múlva valamennyire megbékél. Adj neki időt. Addig is vigyázz a kutyára!

2013. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!