Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fültisztítás kamillával?

Fültisztítás kamillával?

Figyelt kérdés
A kutyám fülének általános tisztításához jó a kamilla főzve? Nem szeretnék drága fültisztítót venni, meg amúgy is jobban szeretem a természetes dolgokat. Nem beteg a füle, csak belülről is tisztán szeretném tartani.
2013. szept. 15. 01:43
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
A kamillatea csak a külső fül tisztításához jó, de ide a langyos víz is elég, nehogy belecsöpögtesd a hallójáratba. Egy gézdarabot beáztatsz és azzal áttörlöd, ennyi. A belső járatok tisztítására csak gyári fültisztítót szabad használni.
2013. szept. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
Babapopsi törlővel szoktam megtisztítani. Abból biztosan nem csöpög bele semmi a fülébe.
2013. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint belülre használod a babapopsi törlőt?
2013. szept. 15. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem jó! Én is sokáig azzal töröltem neki ki és folyton gyulladásban volt tőle. Azért nem jó, mert nem lehet normálisan leszűrni, így a virág darabkái belemennek a fülbe és gyulladást okoznak.


Belül semmivel sem kell tisztítani, kívül pedig egy sima vattával is át lehet törölni. Belül azért nem kell tisztítani, mert gyulladást okozhat.

2013. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is babapopsi törlőt használok. Azzal törlöm ki a fülét belűrről ha koszos.
2013. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Most olvasom mit írt az egyes. Fültisztítóval még rosszabb belenyúlni, mert azzal csak betolod a cuccot. Ha úgy érzed tisztításra van szüksége belül is, akkor vidd el egy normális orvoshoz (azért normálishoz, mert a legtöbb akinél én jártam a kutyám fülével, szóval a legtöbb rosszul kezelte/tisztította, ezért volt mindig begyulladva) és ha az orvos úgy látja, hogy tisztításra van szüksége, akkor adni fog megfelelő oldatot, amivel fel kell tölteni a fülét, picit megmasszírozni, aztán kirázza magának amit az oldat feloldott.
2013. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Gyári fültisztító folyadékra gondoltam, nem pálcikára.:D
2013. szept. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!