Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is zavarnak a kint...

Titeket is zavarnak a kint kóborló kutyák?

Figyelt kérdés
Egyszerűen alig van nálunk utca ahol nincs kint egy kutya sem. Amerre járok többször ott már ismerem őket, de kutyát arra sem merek sétáltatni, mert félek, hogy összeugranának. Nem egyszer a páromnak is majdnem nekiugrott már kutya, mert a gazdik nyitva hagyták a kaput, vagy póráz nélkül sétáltatták. Nem igazán értem, nem félnek, hogy megharap valakit, vagy elüti az autó, esetleg elviszi a sintér? Világ életemben volt kutyám, és ezért sem értem.
2013. szept. 16. 01:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére a mi környékünkön soha nincs kóbor kutya, de ha olyan helyen járok, ahol vannak, ott zavarnak, és félek tőlük.

Már volt, hogy a nyitott kapun kirohanó kuvasz megtámadott minket.

2013. szept. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Zavarnak, de kutya fuggo is.

Utcank vegen folyamatosan nyitott kapuval kint volt 2 nemetjuhasz, de meg mas kisebb kutyara sem voltak agresszivek.

De pl engem is tamadott mar meg igy kutya, azt rohadtul nem dijazom...

Masreszt pl az enyem is jart ki mig ra nem jottem hol, aztan lattam h magas kapun siman attugrik (amstaff)

De megoldottam, drot a tetejere, befele.

Meg az se mindegy hol vagy, pl tavaly Erdelyben nyaraltam, ott egesz kutya csapatok voltak, 1-2 nap, megszoktad, meg etettem is oket :)

2013. szept. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ne is mondd, tavaly Erdélyben voltunk kirándulni, és annyi kóbor kutyát, mint ott, sehol nem láttam még. És igen, csapatostól közlekednek. Már rutinosan rohamozták meg a buszunkat, némi kajáért :)
2013. szept. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Engem az emberek zavarnak. Ez mind az ő hibájuk.
2013. szept. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarnak, mert a mi környékünkön nincsenek. Amúgy meg sajnálom az olyanokat akikről írtál.
2013. szept. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Engem zavarnak is, meg nem is. Ha kutyát sétáltatok, és nem áll szándékukban megtámadni, akkor nem zavar, de ha támadóan lépnek fel ellenünk, akkor igen. De, ezek iránt a kutyák iránt nem tudok haragot érezni, inkább sajnálom őket. Ha tehetném, befogadnám az összeset, csak sajnos nem vagyok milliomos, és kettő kutyánál többre nincs anyagi kapacitásom.

Engem inkább az zavar, amit előttem is leírtak, amikor a nyitott kapun támad ki a kutya, és alig van pár tized msp-m hogy reagáljak. Sokszor, még a "gazdik" is látják az egészet, és vagy teljesen érdektelenek azzal, hogy engem épp most támad a kutyájuk, vagy barátságos hangon, nevetve "szidják" hogy jajj buksi, hát tudod, hogy nem szabad ilyet...Na ilyenkor a gazdi képét be tudnám verni, de nem is akár hogy. Az utcánkban is van egy p.ö.cs, aki minden este kiengedi a kutyáját, mondván, hogy had szaglásszon, de az a kutya emberre, és állatra is veszélyes, mivel gondolkodás nélkül támad. Engem is többször megtámadott egyedül is, meg kutyástól is. A gazdinak meg hiába szólsz, hiába fenyegeted, nevet rajta egy jót, és közli, ha nem engedi ki, akkor magától szökik ki. Fenyegettem már sintértől kezdve mindennel, de nem érdeki, én meg nem hívom ki a sintért, mert nem igazán tudnék azzal a tudattal élni, hogy lehet, hogy miattam altatják el...

Egyszer, pont kint volt az a gazdi a kapuban, amikor én az én kutyámmal sétáltam, és az ő kutyája feltűnt a semmiből, és rontott rá az enyémre, én meg totál reflexből rúgtam a kutya felé, és úgy eltaláltam szerencsétlennek a fejét, hogy vérzett a szája, na akkor a gazdi rögtön nekem esett, és utána kb egy hétig a kutya nem volt az utcán, de azóta minden ugyan úgy van, annyi a különbség, hogy azóta nem támadott meg az a kutya...

Na az ilyenek amúgy zavarnak...

2013. szept. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Engem nagyon zavarnak. Nálunk egy csomóan kiengedik a kutyájukat.Ezek nem kóbor ebek, jól néznek ki, nyakörv minden, csak gazdi nem akar sétáltatni... és engem nagyon zavarnak. Két 10 kg-os kutyával sétálok,sokszor egyedül. Mindig viszek magammal egy botot, ha probléma lépne fel.

Leginkább akkor kellemetlen a jelenlétük, mikor tüzel valamelyik szukám. De úgy egyébként is felháborít, hogy egyesek így kiengedik a kutyájukat.

2013. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon zavarnak! Rengeteg konfliktus és véres verekedést okoztak már ezek a kutyák nekem. A séta már abból áll hogy folyamatosan lesni kell honnét támad ránk egy kutya és még idejében oda tudjak csapni neki, vagy végső esetben lefújni sprayvel. Nevetséges ,hogy nem lehet nyugodtan sétáltatni egy kutyát közterületen a rengeteg szabályt be nem tartó miatt, és a hatóság semmit nem csinál!
2013. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem is zavarnak. Barátnőmékkel szemben lakik egy hapsi, rendszeresen nyitva hagyja a kaput, a három elmebeteg kutyája pedig odakinn mászkál. Engem is megtámadtak már, épp be tudtam menekülni barátnőmékhez...

Van egy kaukázusi is felénk, aki folyamatosan kóborol. Ketté van osztva a kertünk, a hátsó rész nem zárt (illetve egy árok a telekhatár). Apum éppen lenn játszott a 7 hónapos kiskutyánkkal, amikor a kaukázusi megjelent, és egyből nekiment a miénknek. Szerencsére apum nem túl ijedős, elzavarta, de nem akarok belegondolni, hogy mi lenne, ha anyum, a 10 éves öcsém vagy én lennék éppen lenn.

2013. szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Engem is csak akkor zavarna ha támadószándékot látnék bennük, a kutyám iránt. Egyébként nem.
2013. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!