Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap előtt a kutyámat...

Tegnap előtt a kutyámat elvittem nagy tömegbe nagyon sok kutya közé.8 hónapos de agresszív lett . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elkezdett feléjük húzni, morogni, ugrálni. Aztán egyfolytában csak húzott, majd odaértünk egy hasonló fajtabéli kanhoz (ő is kan) és akkor is húzott feléje viszont ő nagyobb volt tőle hiszen idős, és tőle viszont félt. Rácsaptam a farára nem használt, rácsaptam az orrára az se, ugyan úgy húzott oda. Utána már kezdett megnyugodni leült , lefeküdt, kezelhető volt, pedig mögötte is gyakran mentek el nagytestű kutyák, némelyik még morgott is rá. Elég kanos volt mostanába, próbálkozott láb hágással. De nem hagyjuk neki.

2013. szept. 16. 06:47
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Oda fele és hazafele is kezelhetetlen volt, húzott nagyon. Mit tegyek?
2013. szept. 16. 06:48
 2/30 anonim ***** válasza:

Szerintem szoktatni kéne fokozatosan a nagyobb tömeghez, és a sok kutyához.

Mi is így csináltuk, és állíthatom, hogy most már egyáltalán nem fél, akkor se, ha 100 ember veszi körül, és akkor se, ha 50 idegen kutya van mellette, inkább kíváncsi és érdeklődő. De nem agresszív, és nem is fél.

Csináld azt, hogy ha elviszed sétálni, akkor pl ha tudod, hogy 2 ember közt még normális, de 3 már feszélyezi, akkor sok sok jutalommal menj el egy olyan helyre, ahol van két ember, de befuthat egy 3.is, és ha semleges a 3.kal is, akkor dicséred. Aztán lehet növelni az emberek számát. Így leírva kicsit furán néz ki, nekem is fura, de én is azt csináltam, hogy elvittem sétálni, ha meg egy nagyobb "tömegbe" kerültünk, akkor rövid pórázra vettem, és teljesen úgy viselkedtem, mint előtte.

Bár, nekem ezzel sose volt probléma, mert a kutyaoviban alapból egy rakat kutya közt volt, meg egy rakat gazdi között, szóval ő már a legelejétől megszokta, hogy sokan vannak körülötte.

De pl a kutyasuliban csináltak olyat is, hogy amikor hoztak egy emberektől félő kutyát, akkor az oktatók mondták nekünk, hogy egyenként próbáljuk meg magunkhoz csalni a kutyát, és ha oda megy jól megsimogatni, hogy lássa, hogy az idegen emberek jó fejek, és nem akarjuk bántani.

A kutyákhoz való hozzáállásán meg segíthet az, hogy ha olyan emberekkel mész sétálni, akiknek szintén van kutyájuk, és egy közös kutyaséta. Aztán, ha sok ilyen embert megismersz, akkor nagy közös kutyás bandázások is jöhetnek.

Amúgy, szerintem célszerű lenne kasztráltatnod, mert sajnos a kanoknál nem ritka, hogy amint ivaréretté válnak, akkor más kanokkal szemben agresszívak lesznek, és dominánsabban kezdenek el viselkedni

2013. szept. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

igen. Szerintem is megijedt, talán attól, hogy hirtelen sok volt neki. Nem tudta mit csináljon, hogy "legyen ott".


Lassan, fokozatosan próbáld ahhoz szoktatni, hogy póráz nélkül legyen együtt más kutyákkal. Erre nagyon jó a kutyafuttató.

Mikor először vittem a kiskutyámat futtatóba és levettem róla a pórázt, nagyon meg volt ijedve. Pedig korábban szinte minden kutyához odaengedtem pórázzal, séta közben.

Miután önmagától kellett feltalálnia magát, és sikerült beilleszkednie egy kisebb társaságba, utána magabiztosabb, nyugodtabb lett.

2013. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Minél többet kell vinni emberek és kutyák közé, szabadon is kéne engedni más kutyákkal.Ez csak így fog működni.A lábhágás dominanciára utal nem szexelni akar.
2013. szept. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem arra is utalhat a lábrágás, ha nem tudja magát rendesen kiélni a kutya. Nem mozog eleget, nincs eleget együtt a fajtársaival szabadon. Bocs, ha nem pontosan fogalmazok, de sok helyen írják, hogy az ilyesmi "viselkedési problémákhoz vezethet". Lehet, hogy jelen esetben ez maga a viselkedési probléma. Hogy a kutya bizonytalan, igazából fél - ezt dominanciával, agresszívnak tűnő viselkedéssel hozza felszínre. Ezért lenne jó ha lenne módod rá hogy tényleg elvidd kutyatársaságba, szép fokozatosan és türelmesen.
2013. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Lábhágás, elnézést. :D
2013. szept. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a leírás alapján egyáltalán nem úgy tűnik, mint aki fél. Eleve domináns és tiszteletlen még a gazdájával szemben is (lábhágás), nem ismeri a pórázfegyelmet (itt is a sominanciáját érvényesíti a húzással), morog és ugrál az idegenekre (nyilt agresszió). Mivel kamaszodik és próbálgatja a határait, ezért egy határozott gazdira lenne szüksége aki tudja irányítani. Ettől függetlenül a kamaszodás velejárója lehet némi bizonytalanság is ami megnyilvánulhat indokolatlan támadásban vagy akár félelemben is. Úgy tűnik, hogy nagyon nem neveltétek és nem szocializáltátok kellőképpen ezt a kutyát, ami most üt vissza. Érdemes lenne ráfeküdni a témára és elmenni egy kutyaiskolába, hogy helyre tegyenek téged és megtanítsanak kutyát nevelni!
2013. szept. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
és félelemből fakadó agresszió / dominancia mond neked valamit?
2013. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Pórázon sokkal rosszabbul viselkednek a kutyák egymással,mint nélküle.A kutyát rendszeresen kellene vinni olyan kutyások közé,ahol szabadon játszhat és a séta is legyen gyakori,lemozgatással egybekötve.A lábhágást jó,hogy tiltjátok,de nem a kanosságát próbálja levezetni a lábatokon.Kézben tartott kutya,szépen megy a láb mellett és csak engedéllyel megy oda a többi kutyához.Kutyasuliba kellene mennetek,hogy legalább az alapokkal tisztában legyél.Hidd el,megéri.
2013. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Csak megerősīteni tudom a hetes szavait,bár lehet,hogy nehéz elfogadni.
2013. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!