Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers etetés, vesebetegség és...

Nyers etetés, vesebetegség és szánhidrát? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek azt mondta az állatorvosa, hogy a kutyáknak ha csak nyerset esznek vesebetegségük lesz. Ezért feltétlenűl főzzön a kutyänak rizst, tésztát és adjon a kutyának azt is. Szegény eléggé megilyedt hogy most mi legyen, mit csináljon. Valaki hallott erről valamit?
2013. szept. 16. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem győzöm hangsúlyozni hogy az állatorvosin nem kötelező tantárgy a takarmáyozás.. Ha az is volt az orvos korától függően lehet hogy 30-40éve tanulta akkor még merőben máshogy tudtuk a dolgokat..


Világszerte már többszázezren etetünk nyers hússal és nem született még olyan tanulmány ami ezt alátámasztaná.


Ez a rész vonatkozik a nyers-re az hogy a hús mellé kell adni mást is az tény. vagy zöldséget vagy belsőséget vagy is is és ezeket megadott arányban..

2013. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Volt olyan vélemény is, hogy a táptól lesz vesebeteg a kutya, macska. Persze, ez jó pár évtizede volt az ügyeletes álláspont. A világ változik. Vagyis a kísérletek, tanulmányok száma növekedik.Valahogy mindig akad olyan tanulmány, ami egy másikat az ellenkezőjével cáfol.Pl a tésztát sok orvos nem ajánlja, mert nem jól emészti a kutya. Szóval, mindenki azzal etessen, amiről úgy érzi, megfelel a kutyájának. Olyan étrend pedig nem létezik, amely mellett garantáltan tök egészségesen élné le az életét egy kutya. Sajnos, megfelelő táplálás mellett is előfordulhatnak betegségek .
2013. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Először is javítok, szénhidrát:-) Bocs érintősről vagyok.

A doki viszonylag fiatal, állítólag 40 körűl van.

Próbáltam nyugtatni a csajt hogy ez butaság, remélem megnyugodott. Szerencsétlen már a kutya vizeletét akarta szagolgatni, mert ha gond van a veséjével biztosan erőssebb szagút pisil. Csak kiváncsi voltam valaki hallot-e már ilyesmiről. Egyébként én is nyersen etetek, és mivel csak pozítív tapasztalatom van nem hagyom magam eltéríteni.

2013. szept. 16. 14:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A takarmányozás kötelező tantárgy az állatorvosin...

Ettől függetlenül ha már vesebeteg a kutya, akkor kell vigyázni a fehérje mennyiséggel, illetve sokszor nem is feltétlenül a mennyiséggel, hanem annak minősége a fontos, illetve az emészthetőség.

2013. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az orvos életkora nem sokat számít. Van doki, aki idős és mégis naprakész a gyógyításban. Csak az számít, az adott orvos megmarad-e az egyetemen szerzett ismereteknél, vagy képzi magát.
2013. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez tény, hogy a tovább képzésen sok számít, de a takarmányozás lesz sok orvosnak az utolsó amint továbképzni magát esetleg.


És tudom hogy már kötelező.. de úgy tudom hogy nem olyan rég óta és nem tudom hogy praktizál e olyan doki akinek kötelező lett volna.. mindegy is.


A lényeg hogy én még olyan dokival nem beszéltem aki teljesen képben lett volna egy nyers etetéssel. (Az egyetlen aki ezalól kivétel ugye patadoki de nála még nem voltam.. ) és hallomásból se ismerek mást rajta kívűl aki pl normálisan tudott volna válaszolni nyers-etetéssel kapcsolatos kérdésre.. tegnap volt nálunk egy tök jó doki mondta hogy jó amit csinálunk meg hallott róla ő is már de a tápok azokban minden van és blabla .. mondom jó ezt ne firtassuk :D


A lényeg hogy olyan dokit/szakértőt kéne keresni aki ebben napra kész teljesen. Patadokit tudom ajánlani nagyon sok jót hallottam már róla(kivéve a kulancscsepjéről arról csak rosszat :D )


Egy dolog tény. Az az állítás hogy a nyerstől vesebetegsége lesz a kutyának nem helyt álló. Ez biztos.

2013. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
1963 óta van külön takarmányozástan. 1974 óta pedig állatfajokra lebontva van takarmányozástan. Erre azért nem mondanám, hogy mostanában volt.
2013. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok általában az orvoslással foglalkoznak és nem mélyednek bele az etetésbe. Sokkal egyszerűbb nekik valami tápot ajánlani .A legtöbb gazda úgy is a kényelmesebb végét szereti a dolgoknak és marad a kiöntöm-megeszi verziónál.
2013. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekünk szerencsénk van a saját dokinkal. Amikor említettem neki hogy mivel etetek, aprólékosan kikérdezett, arányokról kiegészítőkről mindenféléről. Elmondta hogy nem túl járatos a dologba de ő is utánna nézz a nyers kajáltatásnak, mivel azt gondolja az a legjobb a kutyänak, macskának. Majd arra kért hogy havonta vigyem be őket hogy megnézze milyen az állapotuk( ezért soha nem kért pénzt) mivel van köztük dysplasiás, és gerinc gyuladásos, meg mindenféle. Nagyon elégedett velük, és az élelmezésükkel. Legutóbb csak annyit mondott bár minden kutyának ilyen kondija lenne, mint a 10 éves gerinc problémás ebemnek.
2013. szept. 16. 15:34
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

az hogy van és az hogy kötelező az teljesen más..

de lehet rosszul tudom már nem tudom hol hallottam ^^


De ettől függetlenül a tény az tény ha tanulják is akkor is nagyon keveset értenek sokszor hozzá.

2013. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!