Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek panelba?...

Milyen kutyát vegyek panelba? Nem szeretnék nagyon kicsit mint pl a csivava. Mi lenne a jó?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 07:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Kertben nem hagyod magára??Az érdekes.Szerinted mit csinál egy kerti kutya mikor nem vagy otthon?Alszik.Ha neveletlen ugat egész nap.Lakáskutya mit csinál?Alszik.Kerti kutya nem szabadon él, hanem egy kertben bezárva.Képzeld van más állatom is panelben, hú micsod állatkínzó vagyok:D
2013. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám a kertes házban ha akart kint volt az udvaron, a hatalmas kertben. Kint volt a háza, függönnyel, árnyékolóval mindennel ellátva.

De ha akart akkor bejött a lakásba, sőt télen még bent is aludt. És éppen ezért nem volt számára u.n. "kötelező" pisilés-kakilás, akkor ment ki, amikor szükségét érezte!


(Télen éjszaka odaállt az ágyunk mellé (=tacskó a nagy füleivel) megrázta a fejét, a fül-csattogásra felébredtünk. :))) Kiengedtük, elvégezte a dolgát, visszajött, és mindenki aludt tovább! :))))


Miért gondoljátok azt, hogy aki kertes házban él, az csak láncra-verve tud kutyát tartani?????

2013. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
spániel?francia bulldog?törpe schnauzer?mopsz?tacskó? boston terrier?
2013. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Imola Ágnes ***** válasza:
88%
A rotink egész nap a nyomunkban van. Ha főzünk, akkor a konyhában, ha alszunk a szobában, ha valaki fürdik akkor pedig a fördőben van, és vár. Ha elmegyünk egész nap az ajtóban fekszik és vár. Ha udvaron lenne tartva ugyan úgy a nyomunkban lenne, csak ugye valószínüleg kevesebbet lenne a házban, így a bejárati ajtóhoz feküdne, és várná, hogy beengedjük. Naponta többször sétál, rohangál, játszik, és folyamatosan mellettünk van. Ha többször akarok vele sétálni, az átlagosnál, akkor egy idő után szemmel láthatóan húz haza, elege van... A kutya akkor érzi jól magát, ha a gazdája mellett van, nem az udvaron. egy udvar messze nem elégíti ki a kutya igényeit, hiszen ő nem rohangálni akar eszetlenül, hanem vándorolni, és a falkában élni. A vándorlásra pedig a sétáltatás a legjobb megoldás. Nagyon jó egy kutyának, ha van lehetősége udvarra kimenni, de senki ne mondja nekem, hogy egy panelban tartott kutya, akinek az igéényeire figyel a gazda, nem érzi jól magát. Amúgy apropó, hörcsög. Az talán nagyobb állatkínzás. Egy kutatócsoport bebizonyította, hogy amikor simogatják a hörcsögöt, és az álmos szemmel mozdulatlanul pislog, nem azért van mert élvezi, hanem úgy érzi zsákmány lett belőle, gyakorlatilag halálfélelme van...Nah ennyit a hörcsögről....
2013. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kutyám van,egy német dog,egy labrador,és egy számszerű Fox terrier!2200 négyzetméteres a kertem!A foxim minden nap jön velem,a munkahelyemre,az ölében utazik,miközben vezetek......szóval összenőttünk!De amikor hazaérünk1 percet játszik a foxi a másik kettővel,és utána jön be az előszobába!Úgy van bennt a házba utána mint ha a 4.en lenne!mindig velem van mellettem,ha nem lát tíz percig már rosszul van!Úgyhogy nem a hely,hanem az idő amit a kutyára fordítunk az a fontos!Egyébként a simaszőrű foxterriert ajánlom!Szívós hűséges szerető kutya!Én az enyémet mindenkinél jobban szeretem,mondtam is a menyasszonyomnak,azt mondta rá hogy tudja :-D
2013. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Bichonok (máltai, bolognese, havanese), westi, yorki, német törpepincher, sicu, tacskó, pekingi palotakutya, tibeti spániel, tibeti terrier, uszkárok na ilyesmik.
2013. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen fölösleges belemenni abba a vitába, amit most a panel-ellenzők kezdeményeztek. Szegény kérdezőnek teljesen szétoffoljuk a kérdését (mondom ezt én, aki rengeteget offol, de azért értitek... xD).


Az, hogy a kutya panelban van, túl kevés információ. Minimum az kéne, hogy mennyit tudnád levinni, akarsz-e vele sportolni, miért szeretnél kutyát stb.

Ha nem vagytok nagyon mozgékonyak és nem vagytok sportosak, akkor én mopszot, francia bulldogot ajánlanék. Egy bichon már ezeknél több sétát igényelne.

Illetve, ha nincsenek kiállítási szándékaitok, akkor menhelyeken, fajtamentőknél is érdemes körbenézni, de ragaszkodjatok ott is az elképzeléseitekhez.

A megfelelő fajta és azon belül a megfelelő kiskutya kiválasztása a legfontosabb választás, amit az ember kutyásként meghoz, hiszen egész 15 évre szól. Az, hogy a kutya panelban van, nem jelent semmit, hisz mint látjátok, rotit is lehet panelban tartani. Szóval írjatok többet.

2013. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
közepes testű kutyust szeretnék napi 6 órát sétáltatnám,foglalkoznék vele...játszanánk...hétvégén meg a fél napot ,sőt talán az egészet végig játszanám vele,meg egy mint barátra,társra van szükségem...és akkor nem a menhelyen lenne egyedül hanem én rendesen intenzíven foglalkoznék vele...
2013. szept. 17. 10:08
 19/30 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy menhelyre ahol millió különböző kutya van, elmondanám az igényeimet, megismerkednék pár megfelelő kutyussal, elmennék párszor sétáltatni őket, kicsit tanítani, aztán a szimpi egyedet hazavinném. Eddig 2x voltam menhelyen önkéntesként, de már tudok olyan kutyát, akit hazahoznék... Ha nem lenne itthon egy huskym, egy keverékem és egy rotim... panelban!!:) Ja és a roti még csak 3 napja van itt, előtte udvarban volt, de úgy látom, nincs neki nagyobb boldogság, mint mikor hozzámbújik a kanapén:D
2013. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
[link] én ilyen fatát szeretnék..vagy...
2013. szept. 17. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!