Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF. Leírom én mit adnék és...

BARF. Leírom én mit adnék és a kérdés, hogy szerintetek jó-e így?

Figyelt kérdés
Csontos csirkemell nyesedéket ami olyan 60-40% hús-csont arányú. Emellé muszáj még külön csont nélküli hús? Sima nyesedéket nem szívesen adnék, mert azok olyan zsírosak, büdösek, próbáltuk, de megy tőle a hasuk is. Zöldségből ha csak répát, paprikát, uborkát reszelek (már ha lehet az utolsó kettőt egyáltalán adni) az elég? Napi egy natúr joghurt megfelezve nekik? Kell az minden nap? Zöldkagyló kivonatot mindenképpen kell adni mellé? Gondolom igen. Por vagy tabletta? Árban van különbség? Két 40 kilós kutyának fejenként 2x 30 dkg hús + 10 dkg vegyes zöldség leöntve a joghurttal? Nekem ez olyan kevés adagnak tűnik.
2013. szept. 17. 10:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%

Magában a csirke nem túl értékes hús.A kutyák a négylábú állatok húsát jobban emésztik és értékesebb számukra.

Vegyél inkább marhaszívet, tüdőt vagy egyéb négylábú állat ilyet részeit.Ugyanis az húsnak számít és ehhez csirke, kacsa, liba stb. farhátat, nyakat, szárnyat.

Nekem most úgy van, hogy kacsanyak vagyfarhát+marhatüdő vagy szív+zöldség turmixolva előre lefagyasztva.Joghurtot én heti 1x adok tojással.Zöldkagylót minden nap kap, de kúraszerűen is lehet adni.Valamint kap lucernát és halolajat is.Én emberi zöldkagylót adok 500 mg-os és magas a GAG tartalma 4190Ft a www.internetpatika oldalon-ingyenes pick-pack pontos átvétel van náluk.

2013. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

1 db 40 kg-os kutya napi adagja 80 dkg ha 2%-al számolsz.

Ebből husi 30% 24 dkg, csontos husi pl farhát 40% 32 dkg, zöldféle 30% 24dkg.

Husiból marha szív, tűdő, kacsszív, zuza is jó ha nincs más de az ideális ha 3-4 állat husát használod felváltva.

Zöldkagylót minden nap adok, Luposant használok. Két naponta lucernapor, almaecet, lazacolaj. Hetente egyszer túró, kefír, tojás, máj, egyébb belsőség ezeket a hús helyet adom.

2013. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
A krokodik is négylábú. Az számít?
2013. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Basszus, hogy egy hatszavas mondatot nem tudok leírni helyesen :D Szerkesztés gombot akarok :D

kro-ko-dil

2013. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
A krokodil tuti, tudsz beszerzőhelyet? Kipróbálnám mit szólnak hozzá:-)
2013. szept. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Megmondom őszintén, rágugliztam, és valamelyik étterem szerzett krokodilt, de hogy honnan, azt nem tudom, pedig én is kipróbálnám :D
2013. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Stucot már találtam, de a kroki is jó lenne. Na nem baj, majd egyszer:-)
2013. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Az a baj a krokodillal, hogy cuki és a vége az lenne, hogy megtartanám és aztán már három állatot kellene etetnem hússal :/ :D Köszi a válaszokat, bár arra senki nem válaszolt, hogy akkor paprika, uborka mehet-e nekik, hasznos-e? :)
2013. szept. 17. 11:26
 9/31 anonim ***** válasza:

paprika uborka mehet, de ne állandóan csak ezek legyen

változatosság a fő cél

2013. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%
Hogy hasznos-e azt nem tudom de nálunk a répát meg a paprikát eszi a kutya, a kicsi annyira nem csak megrágcsálja meg egy részét megeszi de az öregebb az megette mind2-t, az hogy mennyire tudja hasznosítani arról nem tudok semmit.
2013. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!