Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF. Leírom én mit adnék és...

BARF. Leírom én mit adnék és a kérdés, hogy szerintetek jó-e így?

Figyelt kérdés
Csontos csirkemell nyesedéket ami olyan 60-40% hús-csont arányú. Emellé muszáj még külön csont nélküli hús? Sima nyesedéket nem szívesen adnék, mert azok olyan zsírosak, büdösek, próbáltuk, de megy tőle a hasuk is. Zöldségből ha csak répát, paprikát, uborkát reszelek (már ha lehet az utolsó kettőt egyáltalán adni) az elég? Napi egy natúr joghurt megfelezve nekik? Kell az minden nap? Zöldkagyló kivonatot mindenképpen kell adni mellé? Gondolom igen. Por vagy tabletta? Árban van különbség? Két 40 kilós kutyának fejenként 2x 30 dkg hús + 10 dkg vegyes zöldség leöntve a joghurttal? Nekem ez olyan kevés adagnak tűnik.
2013. szept. 17. 10:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Az arányok egy kicsit borulnak, mert kölyöknek ajánlott szénhidrátot adni (egy másik kérdésnél írtam, h szétfőzött rizs formájában). Ill. ott a jelenlegi testtömegük 10-12%-át kell alapul venni, majd amikor elérik a várható felnőttkori testtömegük negyedét, akkor már csak 5-6% az aktuális súlyához mérten, majd amikor a felét is elérik, onnantól 3-4% egészen 1 éves korukig.

De ezek mellett figyelembe kell venni ugyanúgy, mint a tápnál is, h ne nőjön hirtelen, ha mégis, akkor visszavenni, variálni.

Az biztos, h én a következő kölyök kutyámat BARF-on fogom felnevelni :)

2013. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Kölyköknél a nyulat szokták preferálni, h az nagyon jó nekik :)
2013. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát a yorkis BARF-osoknak minden elismerésem, meg úgy általában minden szobakutyásnak, aki így etet. Valami díjat is kéne osztani nekik :D
2013. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen! :D

És nagyon jól megoldják! :D

Olvastad, h pl. a turmixot megcsinálja akkora mennyiségben, ami kezelhető és jégkocka tartóba öntik ki? Minden nap kivesznek egy kockát, felolvasztják, úgy adják a kutyának. Az pont fedezi a napi zöldség/gyümölcs mennyiségüket :D

2013. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Kedves akumi, kérlek, fejtsd ki ezt az utolsó mondatodat bővebben :)
2013. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Asszem kutyunak marad az Acana és viszont tápot váltok.
2013. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Jaja, olvastam, nagyon cuki :D (És hogy irigylem őket, próbálom benyomorgatni az egy heti adagjukat a fagyasztóba, de jó lenne csak jégkockákat eltenni :D)


#25: mit fejtsek ki rajta bővebben? Tetszik, hogy ilyen nyilvánvalóan elismerik, hogy a kutyájuk egy ragadozó, és nem egy szőrös gyerek :) A kiskutyásoknál ez azért nem egyértelmű sajnos.

2013. szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

A parás, 3 kg-os yorki gazdi vagyok:)


Kedves Akumi, még ha látnád is hogy mennyire igyekeztem jól nevelni a "szőrös egeret" - hogy egy kicsit szerénytelenkedjek is.


FB-m nincs sajna, nem is áll szándékomban feliratkozni, ezért marad az internetes olvasás.


Azért köszönöm a jó tanácsokat és a kedves szavakat, igyekszem nagyon!

2013. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem havanese keverékem van szintén jégkockázunk.Havi zöldségturmix adagja 2 jégkockatartónyi mennyiség.6 kilós jószág :D, sőt fél évnyi hús mennyisége elfér két fagyasztó rekeszben.Ő most 11 hónapos.5 hós korától eszik BARF szerint 2,5 százalékot kap, de néha olyan minta éhes maradna mostanában.
2013. szept. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is irigykedem, én komplett fagyasztóládát vettem az ebnek :D


Yorkis gazdi! :D Nem akarlak rábeszélni, de sokan csinálták már azt, h felregisztráltak fb-ra pl. a kutyájuk nevével és csak az őket érdeklő csoportokba léptek be és vmilyen szinten így anonímak maradtak :)

2013. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!