Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár kérdések?

Magyar agár kérdések?

Figyelt kérdés

-Panelkutyának jó?

-Napi 2 óra mozgás elég neki, 1.5 óra agyi -és intenzív fárasztással?

-Melyik kennelt ajánljátok, és mennyibe kerül?

-Mindenki mást mond: munkavizsgára kötelezett?


Lehetőleg agarasok írjanak!



2013. szept. 17. 20:22
1 2 3 4
 11/37 Akiteki ***** válasza:
62%

Kissé le van maradva a válaszoló, de nem számít.

Az ideggyenge legfeljebb a gazdája, ezt csak a szaporítók szajkózzák, hogy a kiállítási kutyák ideggyengék. Mert különben a kutya se venné meg tőlük a selejteket.

Egy kiállítási kutyának sokkal stabilabbnak kell lenni emberekkel és más kutyákkal, mint annak, akit az orvvadászok kivisznek a mezőre nyulat fogni.

Egyébként ismerek interchampion rendőrkutya magyar agarat is, meg totál kiállítási kutyát, aki betörőt fogott.

2013. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
+ ez utóbbi kutya komoly munkavizsgával is rendelkezik ha egyre gondolunk. Igaz kicsi kora óta nagyon sok munkát fektetett bele a gazdája.
2013. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

magyar-angol agárkeverékemmel 3 évig éltem panelben, simán bírta. azt nem állítom, hogy minden nap, de minden másnap volt "nagy sétán", (tehát kirándulni, órákig a hajógyárin, városligetben, stb) és hordtam lovagolni, a legjobban lefárasztja. otthon mint egy robot közlekedik. most már kertesházban lakunk, ami séta szempontból jelentős különbség, mert az erőd 100 méterre kezdődik tőlünk, de a kertbe csak napozni jár ki, akkor is csak fekszik, nem rohangál.


amúgy robbanás/löket szerű megkergülésekkel futja le/ki magát, szóval van olyan, hogy 2 órát sétálok vele és csak kocog, szaglászik, máskor meg 20 perc alatt olyat rohangál, hogy utána azonnal kidől. ezeket a löketeket nem igazán lehet kiprovokálni, bár egy játszó társ nagyon jól jön.


tenyésztőt én sem tudok, hiszen ahogy írtam nem is fajtatiszta az enyém, de én is javasolnám a fajtamentést, ha nem ragaszkodsz a kölyökhöz.

2013. szept. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
természetesen nem erőd, hanem erdő kezdődik 100 méterre tőlünk...
2013. szept. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj Akiteki, hogy Te kutya, nem agárszempontból nézed a magyar agarat.


A küllemagaraknál sajnos gyakoribbak a betegségek (pl. PRA). Az űzőösztönük rendkívül alacsony, én személy szerint olyat is láttam, ami az előtte elgurított labdára még csak rá sem nézett.

Ráadásul bizonyos küllem vonalak nem tiszták, a lógó szájszél, a markáns, dogos fej, az erős stop, a túlságosan magas marmagasság, a lapos, rövid, sekély mellkas mind-mind mutatja. A rossz nyelvek szerint anno német dog és doberman is bekerült bizonyos vonalakba, de ugye az ilyen pletykákra nem adunk, hiszen a haraszt nem zörög... :-) Ja és még a színekről is lehetne vitatkozni, hogy miért jelentek meg az utóbbi 100 évben olyan színösszeállítások, amik előtte nem léteztek a magyar agárban.

Az, hogy a versenyagarakban greyhound van betenyésztve, egy dolog. Az legalább agár... Bár ugye sérülékenyebbek lettek és kevésbé bírják a középtávot, amiről amúgy a magyar agár szól...


Rendőrkutya magyar agár? Melyik országban? Mindenesetre vicces.

Én IPO vizságásat ismerek, meg is van a véleményem a gazdájáról, aki egy agarat őzrő-védőre kiképeztet. Nem az a profilja, nem arról szól, arra megvannak a személyvédő munkakutyák.


A magyar agár vadászkutya. Több típusa létezett, mára már összemosódott a különböző tájegységek magyar agara (bácskai, kocsordi, baranyai, erdélyi, stb.), bár még az avatott szem meglátja a különböző vonalak jellegzetességeit. Az igazi magyar agár, vagyis az, amelyik a legjobban hasonlít az eredeti ősi magyar agárra, leginkább a végeken található meg. Az ország közepe felé haladva egyre inkább a kultúrkörnyezet káros hatásai, valamint a grey és egyéb nem agár fajták bevitelének nyomai látszódnak rajtuk.


Nekem személy szerint vadászvonalas agaram van, minden felmenője szólóban fogta/fogja a rókát és munkavizsgások. Megfelelően lett szocializálva, emberek és kutyák között elengedhető. Bárhol, bármikor. Most vasárnap is magyar fajta népszerűsítésen vettünk részt vele.


A rabsicok téma máshová tartozik. Azok többnyire nem magyar agarak, hanem grey+mag mixek és nincs törzskönyvük.

2013. szept. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
25%

"Egy kiállítási kutyának sokkal stabilabbnak kell lenni emberekkel és más kutyákkal, mint annak, akit az orvvadászok kivisznek a mezőre nyulat fogni."


Ez a mondat pedig szó szerint butaság.

2013. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy vannak tisztességes és jó agarak küllem kennelekben is és vannak szélhámosok a vadászkenneleknél is. És a kérdezőnek én továbbra is jó kennelből származó küllemagarat javasolok. Vele lesz a legkevesebb gondja.
2013. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
2013. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Akiteki ***** válasza:
24%

Névtelen! Évek óta szenvedsz ezekkel a vadászó agarakkal. Rajtad kívül senki nem foglalkozik vele. Elég szánalmas.

Velem az égvilágon semmi baj nincs.

2013. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Szenvedek? :-) Ezt hogy érted?

És hogy rajtam kívül senki sem? :-) Jah, csupán két szervezet és több száz ember, akik a magyar agár állomány több mint felével rendelkeznek és náluk születik évente a legtöbb magyar agár. :-)

2013. szept. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!